Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeeuwse Commissarispenning voor filmambassadeurs Nynke van der Ploeg en Jan Lievens

Zeeuwse Commissarispenning voor filmambassadeurs Nynke van der Ploeg en Jan Lievens

De commissaris van de koning in Zeeland, Han Polman, heeft dinsdag de Zeeuwse Commissarispenning voor bijzondere verdiensten uitgereikt aan Nynke van der Ploeg en Jan Lievens. ‘Zij maken Zeeland op een originele en positieve manier zichtbaar voor een breed publiek’, laat de provincie Zeeland weten. De uitreiking vond plaats in bioscoop Cinecity in Vlissingen tijdens een speciale filmvoorstelling van De Slag om de Schelde.

Van der Ploeg en Lievens zetten Zeeland volgens de provincie met veel passie en gedrevenheid in de schijnwerpers. ‘Hun betrokkenheid heeft onder meer geresulteerd in de (inter)nationale speelfilms “Weg van Jou” en “De Slag om de Schelde”. Films die in vrijwel alle grote bioscopen in Nederland vertoond zijn of worden. Daarnaast zijn de films te zien via videokanalen, streamingsdiensten en televisie.’

Met de genoemde films wilden Van der Ploeg en Lievens de kijkers attenderen op de mogelijkheden die Zeeland biedt. ‘Beide films laten mooie beelden van onze provincie zien, maar onderstrepen bovenal de strategische ligging van Zeeland. Die was in het verleden van belang, maar biedt nog steeds (economische) kansen.’ De twee hebben zich met ‘Weg van Jou’ ingezet om het imago van de provincie positief te beïnvloeden, aldus Zeeland. ‘De bouw van de sluis in Terneuzen was het aanknopingspunt om te laten zien dat Zeeland een provincie is waar je prima kunt wonen en werken.’

Met De Slag om de Schelde heeft het duo zich ingespannen om de strijd in Zeeland bij een internationaal publiek onder de aandacht te brengen. ‘Deze “vergeten slag” ligt voor veel Zeeuwen vooraan in het geheugen, maar tot voor kort was dat in de rest van de wereld niet het geval. Het is mede aan de filmambassadeurs te danken dat steeds meer mensen het belang van deze slag erkennen.’ Van der Ploeg en Lievens waren ook betrokken bij het ontwikkelen van een educatief programma, waarbij de film als leidraad dient. De lessen zijn bestemd voor de bovenbouw van het middelbaar onderwijs en bedoeld om het debat over vrijheid bij jongeren extra te stimuleren. ‘De lessen van de slag om de Schelde zijn immers nog steeds relevant.’

De Zeeuwse Commissarispenning voor bijzondere verdiensten wordt uitgereikt aan personen die meerdere jaren verdienstelijk zijn geweest voor de Zeeuwse samenleving of die werkzaamheden hebben verricht die van bijzondere waarde zijn voor de Zeeuwse samenleving. Eerder is de Zeeuwse Commissarispenning toegekend aan onder meer astronaut Lodewijk van den Berg, The Royal Highland Regiment of Canada, the Black Watch (betrokken bij de bevrijding van de provincie Zeeland in 1944), Anna Eleanor Roosevelt (kleindochter van President Franklin Delano Roosevelt) en de Zeeuwse band Bløf.

Meer uit Beveland

Goese archivaris lost mysterie klok op

Het mysterie rond de Goese klok 'nummer 9' heeft de afgelopen weken de gemoederen flink beziggehouden in zowel Goes als Drenthe. De klok, die in 1930 werd gegoten en ooit deel uitmaakte van een groot carillon van zevenenveertig klokken in de Grote kerk in Goes, dook ineens op in het Drentse Hijken. Daar hangt hij nu al twee weken te pronken in een klokkenstoel. Hoe de klok daar precies terecht is gekomen, blijkt toch nét iets anders te zijn dan tot nog toe werd aangenomen.

5 uur geleden
Gemeente Goes gaat economisch als een speer

GOES - De gemeente Goes staat op de zesde plek op de ranglijst van Economische Toplocaties. Dit blijkt uit het onlangs verschenen onderzoeksrapport van Bureau Louter. Vorig jaar stond Goes op plek negen. "Al jaren staat Goes stevig in de top 10, en daar zijn we erg trots op", aldus wethouder Joost de Goffau.

19 uur geleden
Auto in sloot Wolphaartsdijk, bestuurder gevlogen

WOLPHAARTSDIJK - In de polder bij Wolphaartsdijk is maandagmorgen een auto aangetroffen in een sloot. De bestuurder was niet meer aanwezig. 

20 uur geleden
De Basis haalt groot bedrag op voor Wens Ambulance

GOES - Montessorischool De Basis in Goes heeft op donderdag 3 juli een cheque van 3957 euro overhandigd aan de Zeeuwse Wens Ambulance. Het bedrag was opgehaald met een sponsorloop en een legeflessenactie.

22 uur geleden
Provinciale Staten stellen Energievisie Zeeland vast

GOES - Provinciale Staten (PS) van de provincie Zeeland hebben de Energievisie Zeeland vastgesteld. Deze visie gaat over het energiesysteem van de toekomst en welke keuzes er de komende jaren gemaakt moeten worden om te kunnen overstappen op duurzame energievormen. 

23 uur geleden
36e Zeeuwse Fietsvierdaagse

GOES - Van 22 tot en met 25 juli 2025 wordt voor de 36e keer de internationale Zeeuwse Fietsvierdaagse georganiseerd met tochten van 25, 40 of 60 km door Noord- en Zuid Beveland. De route van 25 km is ook geschikt voor scootmobielen. Start en finish zijn dit jaar bij Buurthuis De Pit in Goes.

1 dag geleden
Glaskunstenaar exposeert in hal gemeentehuis Borsele

HEINKENSZAND - Glaskunstenaar Bart Rentmeester exposeert de hel maand met zijn glaskunstwerken in het gemeentehuis van Borsele in Heinkenszand. Rentmeester, geboren in 1984, heeft een glasatelier in Lewedorp. Hij is gespecialiseerd in glasblazen en glas-in-lood. 

1 dag geleden