Zeeuwse Commissarispenning voor filmambassadeurs Nynke van der Ploeg en Jan Lievens
De commissaris van de koning in Zeeland, Han Polman, heeft dinsdag de Zeeuwse Commissarispenning voor bijzondere verdiensten uitgereikt aan Nynke van der Ploeg en Jan Lievens. ‘Zij maken Zeeland op een originele en positieve manier zichtbaar voor een breed publiek’, laat de provincie Zeeland weten. De uitreiking vond plaats in bioscoop Cinecity in Vlissingen tijdens een speciale filmvoorstelling van De Slag om de Schelde.
Van der Ploeg en Lievens zetten Zeeland volgens de provincie met veel passie en gedrevenheid in de schijnwerpers. ‘Hun betrokkenheid heeft onder meer geresulteerd in de (inter)nationale speelfilms “Weg van Jou” en “De Slag om de Schelde”. Films die in vrijwel alle grote bioscopen in Nederland vertoond zijn of worden. Daarnaast zijn de films te zien via videokanalen, streamingsdiensten en televisie.’
Met de genoemde films wilden Van der Ploeg en Lievens de kijkers attenderen op de mogelijkheden die Zeeland biedt. ‘Beide films laten mooie beelden van onze provincie zien, maar onderstrepen bovenal de strategische ligging van Zeeland. Die was in het verleden van belang, maar biedt nog steeds (economische) kansen.’ De twee hebben zich met ‘Weg van Jou’ ingezet om het imago van de provincie positief te beïnvloeden, aldus Zeeland. ‘De bouw van de sluis in Terneuzen was het aanknopingspunt om te laten zien dat Zeeland een provincie is waar je prima kunt wonen en werken.’
Met De Slag om de Schelde heeft het duo zich ingespannen om de strijd in Zeeland bij een internationaal publiek onder de aandacht te brengen. ‘Deze “vergeten slag” ligt voor veel Zeeuwen vooraan in het geheugen, maar tot voor kort was dat in de rest van de wereld niet het geval. Het is mede aan de filmambassadeurs te danken dat steeds meer mensen het belang van deze slag erkennen.’ Van der Ploeg en Lievens waren ook betrokken bij het ontwikkelen van een educatief programma, waarbij de film als leidraad dient. De lessen zijn bestemd voor de bovenbouw van het middelbaar onderwijs en bedoeld om het debat over vrijheid bij jongeren extra te stimuleren. ‘De lessen van de slag om de Schelde zijn immers nog steeds relevant.’
De Zeeuwse Commissarispenning voor bijzondere verdiensten wordt uitgereikt aan personen die meerdere jaren verdienstelijk zijn geweest voor de Zeeuwse samenleving of die werkzaamheden hebben verricht die van bijzondere waarde zijn voor de Zeeuwse samenleving. Eerder is de Zeeuwse Commissarispenning toegekend aan onder meer astronaut Lodewijk van den Berg, The Royal Highland Regiment of Canada, the Black Watch (betrokken bij de bevrijding van de provincie Zeeland in 1944), Anna Eleanor Roosevelt (kleindochter van President Franklin Delano Roosevelt) en de Zeeuwse band Bløf.
Meer uit Beveland
GOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
2 dagen geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
3 dagen geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
3 dagen geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
3 dagen geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
3 dagen geledenGoes - De geplande nieuwbouw van winkelcentrum De Bussel in Goes-Zuid, dat na de herontwikkeling Beukenhof gaat heten, loopt forse vertraging op. Ontwikkelaar Brookland heeft nog geen definitieve tijdelijke locatie gevonden voor de huidige ondernemers, al wordt de Zeelandhallen in Goes genoemd. Door die onzekerheid is de oplevering verschoven naar minimaal 2029.
4 dagen geleden's-Gravenpolder - Op donderdag 5 november kwamen 70 leerlingen van drie basisscholen in 's-Gravenpolder samen voor de jaarlijkse herdenking van de Slag om de Schelde. Leerlingen van groep 7 en 8 van De Rank en De Linden, samen met groep 8 van De Koningin Julianaschool, liepen gezamenlijk naar de Maartsenkerk voor een bijzondere herdenkingsbijeenkomst.
4 dagen geleden