Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeeuwse automobilist 18 euro per jaar meer kwijt door rekeningrijden

Zeeuwse automobilist 18 euro per jaar meer kwijt door rekeningrijden

ZEELAND - Als de huidige wegenbelasting in 2030 vervangen wordt door een kilometerheffing, leidt dat tot aanzienlijke verschillen in jaarlijkse kosten voor autobezitters. De verschillen tussen provincies kunnen behoorlijk zijn, afhankelijk van de gemiddelde afstand die autobezitters in die regio’s jaarlijks rijden. Inwoners van Zeeland gaan gemiddeld 18 euro per jaar meer betalen. Dat blijkt uit een onderzoek van PR-bureau Tijd voor publiciteit.

Het bureau zocht uit wat de bezitter van een benzine-middenklasser momenteel per provincie aan wegenbelasting betaalt. Dat vergeleek het bureau met de kosten na invoering van het zogeheten rekeningrijden, uitgaande van 0,08 eurocent per kilometer maal het gemiddelde aantal kilometers per provincie, dat het CBS deze week publiceerde. “De analyse toont aan dat de nieuwe kilometerheffing in acht van de twaalf provincies leidt tot hogere kosten voor autobezitters in vergelijking met de huidige wegenbelasting,” licht Breukelman van Tijd voor publiciteit toe.

Gebrek aan OV-opties
Dat men in de ene provincie vaker de auto pakt dan in de andere, hoeft geen probleem op te leveren met de invoering van een kilometerheffing, mits dit om een vrijwillige keuze gaat, zo veronderstelt Breukelman. “Betalen voor gebruik, en daarmee letterlijk dus de belasting van wegen en het milieu, is in de basis een eerlijk uitgangspunt. Alleen dan moet wel iedereen toegang hebben tot voldoende alternatieven voor de auto.” En daar wringt de schoen, aangezien de bevolkingsdichtheid en reisafstanden vooral in het noorden van het land doorgaans flink verschillen van de Randstad. Opmerkelijk is in dat opzicht de positie van Zeeland: daar rijdt men gemiddeld ‘slechts’ 9369 kilometer per jaar, ondanks dat er geen enkele andere provincie is waar bijvoorbeeld de gemiddelde afstand tot een treinstation nog groter is.

Meer uit Tholen

Skeeleren, apenkooien en voetbal: Activiteiten voor Thoolse jeugd in meivakantie

THOLEN - Het team Jij op Tholen organiseert in de meivakantie weer activiteiten voor kinderen en jongeren. Er is een meidenmiddag, apenkooien, uitje naar een trampolinepark en bubbelvoetbal. Kosten wisselen per activiteit. Vooraf aanmelden is verplicht. Aanmelden kan vanaf maandag 30 maart 12.00 uur via de website van Jij op Tholen.

1 uur geleden
UWV: ‘Meer jongeren in de WW in Zeeland, maar de krapte blijft hardnekkig’

THOLEN - De instroom in de WW van Zeeuwse jongeren is vorig jaar opnieuw toegenomen. Dat blijkt uit de Regioschets Basiscijfers Jeugd Zeeland. Tegelijkertijd biedt de aanhoudende krapte op de arbeidsmarkt genoeg kansen voor jongeren in de regio. Mbo-scholing kan daarin een belangrijke rol spelen.

5 uur geleden
Vergeet dit weekend de klok niet: Zomertijd gaat weer in

THOLEN - Dit weekend is het weer zover: de zomertijd gaat in. Twee keer per jaar verzetten we de tijd. Het zorgt regelmatig voor verwarring, want wanneer gaat de klok nu vooruit en wanneer gaat de klok achteruit? Het goede nieuws is dat er gelukkig handige ezelsbruggetjes voor zijn. Het slechte nieuws is dat we dit weekend een uurtje minder kunnen slapen. Althans, dat wordt vaak gezegd als de klok een uur vooruit gaat.

1 dag geleden
Nieuwe wandelroute Hazenpad brengt Smerdiekse locaties met verhaal tot leven

SINT-MAARTENSDIJK - Smerdiek krijgt er een bijzondere wandelroute bij. Op dinsdag 31 maart om 14.30 uur wordt op de Markt bij de waterpomp het Hazenpad officieel geopend. De opening wordt verricht door auteur Jeroen Windmeijer. Iedereen is van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn.

1 dag geleden
Vier afstanden tijdens tiende editie van jaarlijkse wandeltocht Sint Philipsland

SINT PHILIPSLAND - De jaarlijkse wandeltocht van Sint Philipsland wordt komende zaterdag voor de tiende keer gelopen. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden en kunnen achteraf genieten van een kommetje snert of een pannenkoek.

2 dagen geleden
Thoolse wethouders zien af van raadszetel en maken plaats voor andere kandidaten

THOLEN - De wethouders Peter Hoek, Corniel van Leeuwen en Hilde Moerland zien af van een zetel in de gemeenteraad van Tholen. Ze vinden de combinatie van hun functie als wethouder en raadslid onwenselijk en maken daarom plaats voor andere raadsleden.

2 dagen geleden
Jarige Accelerando houdt jubileumconcert in april: ‘De rode draad is een muzikale tijdlijn’

SINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar. Dat vieren de Setallandse muzikanten met verschillende activiteiten. Op zaterdagavond 11 april organiseren ze een jubileumconcert in de sportzaal van De Wellevaete. Het publiek wordt getrakteerd op een muzikale terugblik van het verleden naar het heden.

2 dagen geleden