Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeeuws Museum presenteert nieuwe tentoonstelling ‘Ons dorp en de zee’

Zeeuws Museum presenteert nieuwe tentoonstelling ‘Ons dorp en de zee’

MIDDELBURG - In het kader van De Mix Nederland, waarbij historische fotocollecties inspiratiebron zijn voor hedendaagse fotografen, opent net voor de zomervakantie in het Zeeuws Museum én op het station van Middelburg de expositie ‘Ons dorp en de zee’. Uitgangspunt voor deze Zeeuwse editie is het werk van de Westkapelse Neeltje Flipse-Roelse (1921 – 2008). De van oorsprong Walcherse kunstenaar Annegien van Doorn (1982) reageert er met nieuwe foto’s op.

Met een scherp oog en veel gevoel voor humor legt Neeltje Flipse-Roelse vanaf haar 15de jaar, decennia lang het lokale leven op de allesbepalende dijk bij de zee in het kustdorp Westkapelle vast. Het zijn juist die foto’s die Annegien van Doorn intrigeren. Wat betekent deze plek tegenwoordig voor de lokalen en hoe bepalend is de zee als je er zo dichtbij woont? Vanuit een vast logeeradres bij haar ouders in Serooskerke, zoekt en vindt ze vele (ex-)dorpsbewoners met ieder hun eigen verhaal. Ze vertaalt ze in een speelse, tot de verbeelding sprekende fotoreeks die wordt versterkt door geluidsfragmenten van de gesprekken.   De tentoonstelling bestaat uit twee delen en heeft, naast het Zeeuws Museum, ook een prominente plek op Station Middelburg. Deze Stationspresentaties zijn altijd een onderdeel omdat NS en ProRail partners zijn van De Mix Nederland. 

Openingsprogramma
Op zaterdag 25 juni ben je van harte welkom bij de feestelijke opening van deze tentoonstelling. Het programma ziet er als volgt uit:
14.30 uur | Station Middelburg Verzamelen en samen te voet naar het Zeeuws Museum
15.00 – 15.30 uur | Abdijplein Welkom door Marjan Ruiter (directeur) en Anita Pijpelink (gedeputeerde Cultuur)
Introductie door Franca Treur (schrijver)
Zing mee Mooi is het zonlicht met Piet op accordeon
Gezamenlijke toost

De Mix Nederland
De Mix Nederland is een initiatief van stichting Beeldmix samen met NS en ProRail ondersteund door het Mondriaan Fonds en het Prins Bernhard Cultuurfonds. Bij iedere editie van De Mix worden historische fotocollecties gebruikt als bron van inspiratie voor hedendaagse Nederlandse fotografen,” zegt Rafaël Philippen van de stichting Beeldmix. “We proberen spannende, prikkelende en soms vertederende combinaties te maken, met als resultaat een verrassende ontdekkingsreis door het Nederland van toen en nu”.

Meer uit Middelburg

Robotica in Vlissingen: ruim dertig bedrijven tonen hoe slimme technologie werk makkelijker maakt

VLISSINGEN - Tijdens het XXL Demo Event Robotica & Technologie in Vlissingen laten ruim dertig bedrijven live zien hoe slimme technologie werk makkelijker, efficiënter en veiliger maakt. Dit gratis toegankelijke evenement vindt plaats op 20 november bij de Kaap op de Kenniswerf.

1 uur geleden
Rubriek ‘Kunst in Veere’ met Toon van Daalen: ‘Ik probeer het bijzondere in het gewone te zien’

VEERE - Voor kunstenaars is Veere een bron van inspiratie. Hedendaagse kunstenaars zien Veere als een geliefde woon- en werkplek. Ook buiten het stadje, in de gemeente Veere, wonen en werken kunstenaars die zich graag door de sfeer van hun leefomgeving laten inspireren. Maar wie zijn die kunstenaars? Hanny Mallekote stelt ze aan u voor in een reeks gesprekken speciaal voor De Bode. Deze keer is ze op bezoek bij fotograaf Toon van Daalen uit Koudekerke.

1 uur geleden
Lintje voor spilfiguur Kees Hekhuis van Inter Scaldis Pipes and Drums

DOMBURG/OOST-SOUBURG - In het verenigingsgebouw van de Zeeuwse doedelzakband Inter Scaldis Pipes and Drums in Domburg heeft de Vlissingse burgemeester Bas van den Tillaar zaterdagmiddag Kees Hekhuis uit Oost-Souburg verrast met een koninklijke onderscheiding.

22 uur geleden
Man (52) aangehouden na overval op Fletcher Hotel aan de Loskade

MIDDELBURG- Bij het Fletcher Hotel aan de Loskade heeft zaterdagmorgen een overval plaatsgevonden. Een man liep het pand binnen en bedreigde het aanwezige personeel met en mes. Vervolgens vluchtte hij met een onbekend geldbedrag richting het centrum. Hier kon de dader, een 52-jarige man uit Terneuzen, aangehouden worden door de politie. De verdachte is overgebracht naar het politiecellencomplex voor verder onderzoek en verhoor. Bij de overval raakte niemand gewond.

1 dag geleden
Auto belandt op zijn kop in sloot op de Hondegemsweg

GRIJPSKERKE- Op de Hondegemsweg is vrijdagavond een auto op zijn kop in een sloot terechtgekomen. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Personeel van de ambulancedienst controleerde de bestuurder op de locatie van het ongeval op verwondingen,  maar vervoer naar het ziekenhuis bleek niet nodig te zijn. De auto raakte beschadigd en werd door bergingsbedrijf Kuzee getakeld. Het is niet duidelijk waardoor de auto in de sloot terecht kwam.

1 dag geleden
Lakisha Apostel presenteert zondag kunstproject rondom Kanaal door Walcheren

MIDDELBURG - Op zondag 19 oktober vindt de doorlopende performance Echoes of the Abyss door kunstenaar Lakisha Apostel plaats. Het is onderdeel van het internationale nomadische programma Repetition is a Form of Changing. Het project vindt plaats in en om het Kanaal door Walcheren en bij de Vleeshal in Middelburg.

1 dag geleden
Noodactie voor Etty Hillesum Huis in Middelburg

MIDDELBURG - Blijft het Etty Hillesum Huis in Middelburg bestaan? De vrijwilligersorganisatie achter dit museum zet alles op alles om het geboortehuis van Hillesum - in 2017 verkoos het publiek deze Joodse dagboekschrijfster als 'grootste Middelburger aller tijden' - open te houden als Holocaust-informatiecentrum. "Etty is een voorbeeld van medemenselijk blijven ongeacht de situatie", zegt historica Lotte Bergen van het Etty Hillesum Huis. "Ze inspireert ons in hoe je haat bestrijdt; eerst in jezelf en dan in de buitenwereld. Dat is nu essentiëler dan ooit."

2 dagen geleden