
Zeeuws Museum koopt stilleven Christoffel van den Berghe
MIDDELBURG - Dankzij een genereuze bijdrage van de Vereniging Rembrandt en haar Dorodarte Kunst Fonds, heeft het Zeeuws Museum een stilleven van Christoffel van den Berghe kunnen aankopen.
De kunstenaar is geboren in Sint-Maartensdijk en werkt in Middelburg in de 17e eeuw. Het schilderij laat een verscheidenheid aan dode vogeltjes zien met daarnaast geïmporteerd glaswerk en kraakporselein. Het werk is met veel oog voor detail geschilderd en vertegenwoordigt de bloeiperiode van kunst en cultuur in het 17e-eeuwse Zeeland.
Stilleven met dode vogels, een façon de Venise wijnglas, een roemer, twee opgestapelde klapmutsen en een Wanli vaas, (ca. 1620-1630, olieverf op paneel) is vanochtend feestelijk onthuld in gezelschap van Zeeuwse leden van de Vereniging Rembrandt. Bezoekers vinden het schilderij op de derde verdieping in de presentatie Dit is Zeeland. Naast de Vereniging Rembrandt hebben ook de Stichting Vrienden van het Zeeuws Museum en de VriendenLoterij de aankoop mogelijk gemaakt.
Meer uit Middelburg
WESTKAPELLE - Sarah Hengst en Ivana Minderhoud van gymnastiekvereniging Hygiëa uit Westkapelle zijn Nederlands Kampioen geworden op het onderdeel airtrack tijdens het NK in Ahoy Rotterdam.
3 uur geledenZOUTELANDE - De derde editie van de Coast Challenge van de Nierstichting vond dit weekeinde plaats. Een fietstocht van 500 kilometer in 24 uur van Zoutkamp naar Zoutelande. Bij aankomst in Zeeland werd door ambassadeurs Maarten Tjallingii en Hein Otterspeer het opgehaalde bedrag bekend gemaakt: ruim 224.000 euro.
5 uur geledenMIDDELBURG - Vanaf dinsdag 1 juli 2025 worden alle Zeeuwse Bibliotheken boetevrij. Dat betekent dat leden geen boetes meer hoeven te betalen wanneer ze geleende materialen te laat inleveren. Met deze stap willen de bibliotheken de drempel verlagen om gebruik te maken van hun diensten.
23 uur geledenVROUWENPOLDER - Op het strand geniet je nog meer als je er de natuur, zoals zeeraket, kunt beleven. Dat is een gedachte achter het project Groene Strand Wimpels. De stranden bij natuurgebied Oranjezon (Vrouwenpolder), Neeltje Jans en de Verklikkerplaat (Renesse) hebben deze wimpels deze week weer toegekend gekregen. Op deze stranden geven partijen de natuur gezamenlijk meer ruimte. "We zien bijvoorbeeld het aantal broedende vogels, zoals de bontbekplevier en strandplevier, op het strand toenemen", vertelt Paul Verhoeff van Stichting Het Zeeuwse Landschap.
1 dag geledenMIDDELBURG - In Middelburg heeft de politie maandagochtend twee mannen aangehouden. Na de arrestaties werden ook doorzoekingen gedaan.
1 dag geledenVEERE - Op 10 mei stapte Martijn de Ridder in zijn woonplaats Veere op zijn trekkingfiets. Niet voor een rondje Walcheren maar voor een rit van 2400 kilometer naar Tarifa, Spanje. Martijn ging twintig dagen lang, 120 kilometer per dag fietsen om geld op te halen voor onderzoek naar de zenuwziekte MS. Hoe kijkt hij terug op zijn bijzondere reis?
1 dag geledenMIDDELBURG - Op 1 juli wordt vanaf 10.30 uur door de dames van Keti Koti de laatste hand gelegd aan herdenkingsmonument Witness, in de bibliotheek in Middelburg. Witness is vervaardigd uit een voormalig paalhoofd, die gedurende het slavernijverleden opgroeide als boom in Suriname. Het betreft de derde Witness uit een serie van drie, als verwijzing naar de trans-Atlantische driehoekshandel in slaven.
1 dag geleden