
Zeeuws fotowerk fleurt Roosendaals ziekenhuis op
ARNEMUIDEN - Het Bravis ziekenhuis in Roosendaal krijgt een Zeeuws tintje. “De kunstcommissie van het ziekenhuis heeft ons fotowerk aangekocht, waarop mevrouw Ventevogel uit Arnemuiden in klederdracht fier poseert bij de vuurtoren op de Vlissingse boulevard”, vertelt Hans Lemmerman. Samen met Inge van Run vormt hij het kunstenaarsduo Het Wilde Oog.Lemmerman en Van Run brachten twintig jaar lang draagsters van klederdracht samen met hedendaagse kunst en architectuur. “Klassieke vrouwen uit Urk, Staphorst, Scheveningen, Bunschoten-Spakenburg én Arnemuiden gingen avonturen aan met kunst in bijvoorbeeld Museum Voorlinden en Stedelijk Museum Amsterdam en met hippe architectuur in Helmond of een markant theater als Kunstmin in Dordrecht.”
Levensstijl
Vier Arnemuidse dames in dracht lieten zich in 2013 en 2014 fotograferen bij kunstwerken van onder andere David Bade in Vlissingen, in de Vleeshal in Middelburg of de land-art uiting van Marinus Boezem in Vrouwenpolder. “Dat leverde een rijke fotoreeks en videoperformances op, waarbij rekwisieten en kostuum-elementen van toneelgroep Zeelandia zijn ingezet. De bijna uitgestorven traditie van klederdracht als levensstijl en de scheppende theatrale kunst raken elkaar.”
Al een aantal jaren verkoopt Het Wilde Oog fotowerken. “De foto van mevrouw Ventevogel in het Zeeuwse licht biedt nu troost aan patiënten, personeel en bezoekers van het ziekenhuis in Roosendaal.”
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - De provincie Zeeland verstrekt 3,2 miljoen euro subsidie aan vijftien rijksmonumenten, verspreid over de hele provincie. 'Met deze bijdrage kunnen de monumenten worden gerestaureerd, waardoor waardevol Zeeuws erfgoed behouden blijft, verder ontwikkeld wordt en beter toegankelijk wordt gemaakt voor het publiek', schrijft Zeeland in een persbericht.
53 minuten geledenMIDDELBURG - Diverse hulpdiensten zijn woensdagavond laat ingezet voor een reanimatie in Middelburg. Een traumahelikopter landde langs de Torenweg.
2 uur geledenMIDDELBURG - De politie zoekt getuigen en omwonenden die meer informatie hebben over het steekincident aan de Vlasmarkt in Middelburg. Hierbij raakte woensdagmorgen rond 3.00 uur een jongeman gewond. 'Hij is meerdere keren gestoken', laat de politie weten. 'De dader is nog niet gevonden.'
17 uur geledenDOMBURG - De 33e editie van Jazz by the Sea vindt plaats van donderdag 18 tot en met zondag 21 september. Bezoekers genieten onder meer van ruim vijftig gratis toegankelijke optredens in het hart van Domburg. 'Met de samenwerking met filmfestival Film by the Sea hebben we een bijzondere vernieuwing', laat de organisatie weten.
20 uur geledenMIDDELBURG - In Middelburg is woensdagochtend een fietsster in botsing gekomen met een lijnbus. De fietsster liep daarbij verwondingen op en moest naar het ziekenhuis worden gebracht.
22 uur geledenMIDDELBURG - In de binnenstad van Middelburg, op de Vlasmarkt, is woensdag rond 3.00 uur iemand gewond geraakt bij een steekpartij. De dader is nog voortvluchtig.
1 dag geledenMIDDELBURG - 'Benut de kansen die Zeeland biedt voor de landelijke opgaven, zoals de versnelling van de energietransitie en een oplossing voor het woningtekort', met deze boodschap reageren de Zeeuwse overheden dinsdag op de troonrede van koning Willem-Alexander en de Miljoenennota die op deze Prinsjesdag is gepresenteerd.
1 dag geleden