
Zeeuws Archief zoekt materiaal over coronacrisis
MIDDELBURG - Het Zeeuws Archief roept mensen op hun ervaringen over deze coronacrisis te delen. Vanwege de grote impact op het dagelijks leven heeft de instelling de crisis aangewezen als hotspot.
Een hotspot is een bijzondere gebeurtenis waarover informatie moet worden bewaard. “Iedere Zeeuw beleeft en ervaart deze crisis op zijn of haar eigen manier”, zeggen de medewerkers van het archief. Ze wil dan ook zoveel mogelijk persoonlijke ervaringen hebben, zodat ze een compleet beeld kan schetsen over Zeeland en het coronavirus.
Lege straten
De bijdrage kan bijvoorbeeld bestaan uit foto's van het leven in deze tijd: lege straten, een verlaten sportveld of het gezin achter de laptop aan de keukentafel. Ook welkom zijn opgetekende ervaringen, briefjes, aantekeningen, huiswerkprogramma's, dagboeken en memoires. Ook filmpjes zijn welkom. Zodra de crisis achter de rug is, worden alle verzamelde materialen beschreven en gearchiveerd. Ze kunnen dan bijvoorbeeld worden gebruikt bij tentoonstellingen of voor historisch onderzoek.
Meer informatie is te vinden op www.zeeuwsarchief.nl.
Meer uit Tholen
THOLEN - Precies honderd jaar na de geboorte van Marus Klippel werd afgelopen donderdag 't Huysje van Klippel geboren. Deze vakantiewoning aan de Kettingdijk in Tholen biedt een onderkomen aan mensen met een intensieve zorgvraag. De feestelijke opening werd verricht door Carolien Bierens en Hugo de Jonge.
3 uur geledenTHOLEN - Het 4 mei Comité organiseert samen met de gemeente Tholen zondagavond de officiële herdenking in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort. Tijdens de plechtigheid houdt burgemeester Sijbers een toespraak en is er een kranslegging. Ook is er een Poolse delegatie aanwezig uit zusterstad Ilawa.
7 uur geledenTHOLEN - Met de start van het nieuwe seizoen zijn de stranden in de gemeente Tholen sinds vandaag weer open voor recreatief zwemmen. Tot en met 30 september kunnen inwoners en toeristen terecht op meerdere officiële zwemlocaties. Een overzicht waar je op Tholen veilig kunt zwemmen én waar je op moet letten.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De brandweer is woensdagavond ingezet voor een nacontrole bij een woning aan de Tienhoven in Sint-Annaland. De oorzaak van het probleem was vermoedelijk een inductiekookplaat.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - De A4 tussen knooppunt Markiezaat en Zoomland, richting Rotterdam, is vanaf vrijdagavond 2 mei tot maandagochtend 5 mei deels afgesloten vanwege onderhoud. Het verkeer moet rekening houden met omleidingen en extra reistijd die kan oplopen tot een uur.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Op het terrein van streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland wordt op maandag 5 mei een bevrijdingsmarkt georganiseerd. Bezoekers kunnen vanaf 11.00 uur terecht op de markt.
2 dagen geledenMedusa Auctioneers houdt taxatieweek van dinsdag 6 tot en met vrijdag 9 mei
2 dagen geleden