
Zeeland wil honderden langdurige werklozen aan een baan helpen
GOES - De Arbeidsmarktregio Zeeland en werkgeversvereniging VNO-NCW wil de komende jaren nog meer langdurig werklozen aan een baan helpen.
“We gaan 600 profielen in de kaartenbak fileren en willen daarvan 320 uitkeringsgerechtigden arbeidsfit maken”, zegt André van der Reest, wethouder van de gemeente Goes en voorzitter van de arbeidsmarktregio. “We willen deze mensen echt leren kennen, weten waar hun kansen liggen en wat hun beperkingen zijn.”
Helpen
Het aan de bak helpen van de 320 mensen komt bovenop de inspanningen die de overheden en werkgevers nu al doen voor mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt. De overheden en werkgevers hebben een doe-agenda opgesteld om meer mensen aan het werk te helpen.
Match
Daarin staat ook dat de werkgeversservicepunten bekender moeten worden om zo de match tussen vraag en aanbod te verbeteren en hoe mensen die aan een baan worden geholpen deze kunnen houden door scholing en begeleiding. Als de landelijke overheid de doe-agenda goedkeurt krijgt de arbeidsmarktregio in 2020 en 2021 twee keer één miljoen euro. Zeeland kan iedereen die wil en kan werken goed gebruiken, want de verwachting is dat er de komende jaren volop banen zijn.
Het actieplan is woensdag ondertekend door Van der Reest en Minouche den Doelder van VNO-NCW Zeeland.
Meer uit Beveland
's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Een traumahelikopter is vrijdagavond geland op het schoolplein in 's-Heer Hendrikskinderen in verband met een medische noodsituatie op het aanliggende Plein. De toestand van het slachtoffer is onbekend.
1 uur geledenVerwijspraktijk Zeeland is sinds begin februari actief in het hart van Goes. De praktijk is opgericht door Alexander Verhelst - gespecialiseerd in parodontologie, implantologie en slaapstoornissen, en zijn vrouw Marjolein van Ulsen, tandarts-pedodontoloog. Inmiddels is het uitgegroeid tot een regionaal centrum voor gespecialiseerde mondzorg. Patiënten komen hier op verwijzing van hun eigen tandarts of mondhygiënist terecht voor behandelingen die in reguliere praktijken niet mogelijk zijn.
2 uur geledenGOES - Wat ooit begon als een uit de hand gelopen hobby, is uitgegroeid tot een sfeervolle en kleinschalige antiekmarkt met karakter. De Antiekmarkt Oude Stijl vindt plaats op vrijdag 11 juli van 9.00 tot 17.00 uur op het historische Bleekveld in Goes. Een plek waar liefhebbers van antiek en curiosa elkaar ontmoeten te midden van authentieke vondsten en nostalgische sfeer.
1 dag geledenGOES - Het college van Goes wil het succesvolle programma Balansstraat voortzetten in 2025 en 2026. De Balansstraat helpt 65-plussers en chronisch zieken om hun balans te verbeteren en zo het risico op vallen te verkleinen. In totaal stelt de gemeente voor de komende twee jaar 240.000 euro beschikbaar.
1 dag geledenGOES - De eerste vijftien studenten van het Participatielab bij sociaal werkbedrijf De Betho in Goes hebben hun mbo-diploma niveau 1 in ontvangst genomen. De officiële uitreiking markeerde het einde van een traject waarin werken en leren centraal stonden. Tijdens de ceremonie sprak André van der Reest, voorzitter van het Dagelijks Bestuur van De Betho, zijn waardering uit: "Dit is een moment vol erkenning, verbinding en trots. Studenten én medewerkers hebben een uitzonderlijke prestatie geleverd."
1 dag geledenGOES - Sacha Welleman (26) uit Goes werd eeerder dit jaar verkozen tot Miss Universe Zeeland en vertegenwoordigt sindsdien Zeeland in het landelijke Miss Universe Netherlands-traject.
2 dagen geledenWOLPHAARTSDIJK - Op zaterdag 12 juli vindt de nieuwe editie van het Oogstfeest Wolphaartsdijk plaats. Aanleiding voor het oogstfeest is het oogsten van gerst. Sebastiaan Poppe, lid van de organisatie, vertelt dat het veel meer is dan dat: "Het is echt een dag voor en door het hele dorp."
2 dagen geleden