Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeeland kent nog steeds maar één CliniClown en die woont in Scherpenisse!

Zeeland kent nog steeds maar één CliniClown en die woont in Scherpenisse!

SCHERPENISSE - Ondanks een campagne in het begin van 2021 is het bijna een jaar later nog steeds niet gelukt om nieuwe CliniClowns te werven in Zeeland. Daardoor blijft Martin Hoevenaars uit Scherpenisse als Clown Mimus de enige CliniClown in de provincie.

‘’Het talent is zeker wel aanwezig, maar in Zeeland heb je gewoon weinig plekken waar je dat verder kunt ontwikkelen,’’ vertelt Martin. Volgens hem is dat één van de redenen waarom het moeilijk is om een nieuwe CliniClown te vinden in de provincie. Doordat hij de enige CliniClown in Zeeland is, komen er bijvoorbeeld geen CliniClowns naar het ziekenhuizen in Terneuzen. ‘’Dat is te ver reizen voor mij. Daardoor haal ik het niet met mijn andere afspraken die ik dan heb.’’ 

Strenge eisen

Het is dan ook geen makkelijk pad om CliniClown te worden. Wie denkt dat dat wel is, heeft het goed mis. Bij zijn aanmelding in 2016 werden maar vijftien van de honderd mensen uitgenodigd voor een auditie. ‘’Uiteindelijk werden ik en twee anderen aangenomen.’’ Nadat hij aangenomen werd, begon zijn opleiding van een half jaar tot CliniClown. Daarna was het vooral rondlopen met andere CliniClowns. ‘’In 2017 kon ik pas echt aan de slag.’’ 

Hij koos ervoor om CliniClown te worden zodat hij zijn ervaring in de maatschappelijke zorg en zijn passie voor acteren kon combineren. Hij volgde tijdens zijn werk in de maatschappelijke zorg een opleiding tot fysieke acteur op de Antwerpse Mimestudio. ‘’Het mooiste aan mijn werk is, dat als ik binnenkom, ik kan praten met het gezonde deel, het lichte deel van het kind. Dat ik daar overheen kan gaan en hun lichtheid aanraak. Dat als je vertrekt, je de hele sfeer hebt kunnen veranderen.”

Wanneer hij aan mensen vertelt dat hij CliniClown is, vragen ze vaak aan hem of het niet emotioneel zwaar is. ‘’Met het emotionele gedeelte heb ik eigenlijk weinig last van’’, vertelt hij. Martin zegt dat Clown Mimus een deel van hem is. ‘’Ik zie mezelf daarom ook niet als verzorger of CliniClown als ik werk, ik laat het kinderlijke deel van mezelf zien.’’ Wat hij wel moeilijk vindt, is het improviseren. ‘’Je gaat daar binnen met een collega zonder iets bedacht te hebben, het is pure improvisatie.’’ Hoe het kind of de dementerende dan reageert, bepaalt het ‘spel’. ‘’Het is nooit hetzelfde, dat maakt het dan ook weer leuk.’’

Corona

Door de coronapandemie moest hij deels zijn werk thuis doen. In de kunstkamer in Scherpenisse, dat hij samen met zijn vrouw beheert, heeft hij zijn eigen atelier. Die heeft hij verandert tot z’n eigen privéstudio. Daar maakt hij iedere week een video over schilderen op de Cliniclowns app. Dan leert hij de kinderen op alfabetische volgorde over kunstenaars en verschillende kunststijlen. ‘’Ik kom dan bijvoorbeeld uit op de letter G. Dan heb ik het over Van Gogh.’’ Verder is hij ook wekelijks een uur lang beschikbaar om met video ingebeld te worden door kinderen. 

Het liefst wil hij zo lang mogelijk doorgaan als CliniClown. ‘’Zo lang ik me als meer waarde voel als CliniClown, ga ik ermee door.’’ Het lijkt Martin leuk om na een aantal jaar ervaring mensen training te geven. ‘’In samenwerking met scholen bijvoorbeeld lessen kunnen geven in de kunstkamer, dat lijkt me fantastisch.’’

Meer uit Tholen

Tijdens het bouwen veranderen de plannen van Xavy: ‘Echt een hele leuke middag’

SINT-ANNALAND - Hij had vooraf het idee om een autogarage te bouwen, maar dit ging niet helemaal zoals hij wilde. Tijdens het bouwen besloot Xavy uit Sint-Annaland zijn plannen te wijzigen. "Ik ga nu een autoleger van de toekomst bouwen. Kijk, deze auto kan bijvoorbeeld zijn wielen loslaten en verder varen. En deze hier kan zelfs vliegen."

2 uur geleden
Fluplandse lichtjestocht gaat helemaal voor de neonkleuren van lightsticks

SINT PHILIPSLAND - Sint Philipsland wordt morgenavond weer feestelijk verlicht tijdens de lichtjestocht van muziekvereniging Concordia. Dit jaar ligt de focus niet op lampionnen, maar op lightsticks naar aanleiding van het succes van vorig jaar. Lampionnen zijn wel nog steeds welkom.

17 uur geleden
Vanaf donderdagmiddag kans op storm: ‘Zeer zware windstoten en veel regen’

ZEELAND - Donderdag koerst er een krachtige depressie vanuit Noordwest-Frankrijk via België naar Nederland. Deze depressie brengt ronduit onstuimig weer met zich mee, mogelijk komt het tot een storm. Daarvoor waarschuwt meteoroloog Floris Lafeber van Weeronline.

20 uur geleden
Bjorn maakt nieuwe vrienden in Stallandse bibliotheek: ‘Ik kende eerst nog niemand’

SINT-ANNALAND - Een politiebureau met een helikopter op het dak. "Het idee om dit bouwwerk te bouwen kwam spontaan bij me op toen ik begon te graaien in de grote bak met onderdelen. Toen ik hier binnenkwam, had ik nog geen idee wat ik ging bouwen", vertelt Bjorn uit Poortvliet. Hij doet donderdagmiddag mee aan de LEGO Masters-activiteit in de Stallandse bibliotheek. "Het bouwen met Lego is natuurlijk leuk, maar je maakt hier ook snel nieuwe vrienden. Ik heb al gelijk nieuwe vrienden gemaakt."

22 uur geleden
Renovatie Krammersluizen gestart met hijsen sluisdeur van 340.000 kilo

SINT PHILIPSLAND - Rijkswaterstaat is begonnen met de grote renovatie van de Krammersluizen. Woensdag werd een van de enorme sluisdeuren voorzichtig van de wal op een ponton getild. De deur gaat naar een werkplaats in Vlissingen voor herstel en komt in juli 2026 weer terug.

1 dag geleden
Geen sprake van misdrijf bij overleden man in woning Sint-Maartensdijk

SINT-MAARTENSDIJK - De man die zondagmorgen in zijn woning aan de President Kennedystraat in Sint-Maartensdijk overleed, is niet door een misdrijf om het leven gekomen. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het politieonderzoek wordt daarom afgesloten.

1 dag geleden
Gaslekkage in Tholen door werkzaamheden aan glasvezelkabel

THOLEN - In de Koningin Wilhelminastraat in Tholen is vanochtend een gasleiding geraakt. Dit gebeurde tijdens werkzaamheden aan een glasvezelkabel. De brandweer heeft een controle uitgevoerd, maar er was geen gevaar voor omwonenden.

1 dag geleden