Zeeland heeft weer drie Groene Stranden
VROUWENPOLDER - Vandaag, op 25 september 2023, zijn de stranden bij Oranjezon, Neeltje Jans en de Verklikkerplaat bij Renesse opnieuw benoemd tot Groen Strand. De natuur krijgt op deze stranden meer ruimte dankzij de actieve inzet van betrokken strandvrijwilligers, gemeenten en ondernemers.
Op een Groen Strand zetten betrokken vrijwilligers, gemeenten, strandexploitanten en ondernemers zich in om de natuur weer meer ruimte te geven naast de andere activiteiten op het strand. Vrijwilligers ruimen afval handmatig op, broedvogels worden beschermd en strandpaviljoenhouders zetten zich in om natuurvriendelijk te werken. Dit is een greep uit de maatregelen die toegepast worden op een Groen Strand. Deze maatregelen zijn van groot belang om de natuur en natuurbeleving terug te brengen op de Nederlandse stranden.
Natuur op het strand
Stranden zijn bijzondere natuurgebieden met planten en dieren die alleen hier te vinden zijn. Ze leveren een belangrijke bijdrage aan de Nederlandse biodiversiteit en vormen de verbinding tussen land en zee. In het vloedmerk leven unieke plant- en diersoorten en op het strand vinden verschillende soorten vogels een plek om te broeden. Ook dragen deze planten bij aan het ontstaan van nieuwe duinen op het strand.
Partners Het Groene Strand
Het Groene Strand is een samenwerking tussen LandschappenNL, waar Stichting Het Zeeuwse Landschap deel van uitmaakt, Stichting Duinbehoud, IVN Natuureducatie, Stichting ANEMOON en Vogelbescherming Nederland om de natuur en natuurbeleving terug te brengen op de Nederlandse stranden. Het Groene Strand is mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van de Nationale Postcode Loterij. Stichting Het Zeeuwse Landschap werkt in Zeeland samen met lokale gemeenten, ondernemers, vrijwilligers, beheerders en andere stichtingen om gezamenlijk maatregelen in te vullen die ruimte geven aan de natuur met als einddoel meer Groene Stranden in Nederland te realiseren.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Ben je na de film De Wilde Noordzee enthousiast over het duiken geworden, dan ben je welkom voor een introductieduik. Duikvereniging Duikteam Zeeland biedt op de woensdagen 26 november en 17 december gratis introductieduiken aan in het Feel Fit Center Middelburg-Vlissingen.
1 uur geledenVEERE - Namens de gebiedssamenwerking Veerse Meer zijn de eerste tien gastheren en -vrouwen van het Veerse Meer verwelkomd.
6 uur geledenMIDDELBURG - De Vrienden Loterij verlengt de samenwerking met het Zeeuws Museum in Middelburg met vijf jaar. Voor de periode van 2026 tot en met 2030 ontvangt het museum opnieuw een jaarlijkse bijdrage van € 250.000.
10 uur geledenVROUWENPOLDER/SEROOSKERKE - In Vrouwenpolder en Serooskerke wordt zaterdag de beëindiging van de Tweede Wereldoorlog herdacht.
11 uur geledenMIDDELBURG - Uit recent onderzoek blijkt dat meer dan de helft van de ouderen eenzaamheidsgevoelens ervaart (Bron: Nationaal Ouderenonderzoek, 2025). Nu de dagen korter worden en de avonden langer, is goed gezelschap en een warme huisgemaakte maaltijd belangrijker dan ooit. Stichting Thuisgekookt wil deze ouderen die - vanwege de leeftijd, ziekte of een beperking - niet meer elke dag zelf kunnen koken, oproepen om zich aan te melden bij Stichting Thuisgekookt voor hulp bij de warme maaltijd én waardevol contact met een thuiskok uit de buurt.
1 dag geledenMIDDELBURG - Het Provinciaal Jeugddebat vond dinsdag plaats in de Statenzaal van het Zeeuwse provinciehuis in Middelburg. Meer dan twintig jongeren tussen de 12 en 18 jaar, van verschillende onderwijsinstellingen, lieten hun mening horen over actuele provinciale kwesties en gingen in debat met Statenleden van de provincie Zeeland. Door mee te doen aan het Jeugddebat maken jongeren kans op deelname aan het Nationaal Jeugddebat in de Tweede Kamer.
1 dag geledenMIDDELBURG - De tafel is al gezellig gevuld, maar er kan een tweede tafel bij. In de bibliotheek in Middelburg is elke donderdagmiddag het huiskamercafé te bezoeken. Gratis en zonder aanmelden. Iedereen die het leuk vindt om een praatje te maken met een kopje koffie of thee erbij, is van harte welkom.
1 dag geleden