
Zeeland heeft weer drie Groene Stranden
VROUWENPOLDER - Vandaag, op 25 september 2023, zijn de stranden bij Oranjezon, Neeltje Jans en de Verklikkerplaat bij Renesse opnieuw benoemd tot Groen Strand. De natuur krijgt op deze stranden meer ruimte dankzij de actieve inzet van betrokken strandvrijwilligers, gemeenten en ondernemers.
Op een Groen Strand zetten betrokken vrijwilligers, gemeenten, strandexploitanten en ondernemers zich in om de natuur weer meer ruimte te geven naast de andere activiteiten op het strand. Vrijwilligers ruimen afval handmatig op, broedvogels worden beschermd en strandpaviljoenhouders zetten zich in om natuurvriendelijk te werken. Dit is een greep uit de maatregelen die toegepast worden op een Groen Strand. Deze maatregelen zijn van groot belang om de natuur en natuurbeleving terug te brengen op de Nederlandse stranden.
Natuur op het strand
Stranden zijn bijzondere natuurgebieden met planten en dieren die alleen hier te vinden zijn. Ze leveren een belangrijke bijdrage aan de Nederlandse biodiversiteit en vormen de verbinding tussen land en zee. In het vloedmerk leven unieke plant- en diersoorten en op het strand vinden verschillende soorten vogels een plek om te broeden. Ook dragen deze planten bij aan het ontstaan van nieuwe duinen op het strand.
Partners Het Groene Strand
Het Groene Strand is een samenwerking tussen LandschappenNL, waar Stichting Het Zeeuwse Landschap deel van uitmaakt, Stichting Duinbehoud, IVN Natuureducatie, Stichting ANEMOON en Vogelbescherming Nederland om de natuur en natuurbeleving terug te brengen op de Nederlandse stranden. Het Groene Strand is mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van de Nationale Postcode Loterij. Stichting Het Zeeuwse Landschap werkt in Zeeland samen met lokale gemeenten, ondernemers, vrijwilligers, beheerders en andere stichtingen om gezamenlijk maatregelen in te vullen die ruimte geven aan de natuur met als einddoel meer Groene Stranden in Nederland te realiseren.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Op landgoed Ter Hooge in Middelburg, het decor van haar podcast Mina & Mevrouw, gaat Maartje Duin zondag (21 september) om 11.00 uur in gesprek met luisteraars.
14 uur geledenARNEMUIDEN - Haar kont - ja, zo heet dat nu eenmaal - stroomlijnen was een gevecht, maar Axel Wijnmaalen en Lukas Zandbergen kregen het zwoegend voor elkaar. De studenten hebben hun doorzettingsvermogen bewezen, want hun idee om als afstudeerproject een hoogaars te bouwen, zette de school op zijn kop. "We moesten haar kleiner maken, want de balken pasten niet door de deuren het lokaal in", vertellen de twee. Dankzij hun vakmanschap en vindingrijkheid - in hun eigen woorden 'koppig' - zijn ze met hun Zeeduivel geslaagd aan het Hout- en Meubileringscollege Rotterdam. Zaterdag ging ze feestelijk te water bij historische scheepswerf Meerman in Arnemuiden.
17 uur geledenMIDDELBURG- Het KNMI heeft voor maandagmiddag code geel afgekondigd voor de zuidwestelijke kustgebieden. Er kunnen daar dan zware windstoten voorkomen. Er zijn windstoten mogelijk van 80 km/uur. Ze komen uit een zuidwestelijke richting.
1 dag geledenMIDDELBURG - In deze Week van de Rechtsstaat, die nog tot dinsdag duurt, is er landelijk aandacht voor verschillende initiatieven op het gebied van toegang tot het recht. Samen Recht Vinden organiseert op Walcheren en in Zeeuws-Vlaanderen extra spreekuren om aandacht te vragen voor het anders om gaan met conflicten.
1 dag geledenMIDDELBURG - Bezoekers konden zaterdag genieten van allerlei verschillende typen oude auto's tijdens de 25e oldtimerdag.
1 dag geledenMIDDELBURG - De gemeentesecretaris van de gemeente Middelburg is geschorst vanwege een 'onoverbrugbaar verschil van inzicht'. Dat antwoordt het college van burgemeester en wethouders op vragen van de VVD-fractie in de Middelburgse gemeenteraad. 'Van een integriteitskwestie is nadrukkelijk geen sprake.'
3 dagen geledenVLISSINGEN/DOMBURG - De NPO-documentaire Swingtij: Blue Notes Higher Grounds van de Zeeuwse filmmaker Erik de Bruyn, die in april te zien was op televisie bij MAX, heeft op het Europe Film Festival in Barcelona de Best Music Film Award gewonnen. Binnenkort is de film te zien bij Film by the Sea in Vlissingen en Jazz by the Sea in Domburg.
3 dagen geleden