
Zeeland: goed alternatief voor druk Schiphol
Bart van den Heuvel, directeur Omnium sport & recreatie in Goes, geeft de Nederlandse economie een 8. "Aan het gedrag van onze gasten zie ik dat ze vertrouwen hebben in de toekomst. Natuurlijk spelen er zaken als de oorlog in Oekraïne en de hoge inflatie, maar dat heeft geen invloed op de sport- en recreatieactiviteiten die bij Omnium mogelijk zijn. Mensen hebben hun uitjes gemist en als ze nu gaan, mag dat best iets kosten. De afgelopen weken hebben we ook veel Duitse en Vlaamse bezoekers gezien. Met name die laatste groep maakt er een echt dagje uit van, compleet met een ‘Bourgondisch’ bestedingspatroon. Ook wat betreft business to business activiteiten en bij scholen en verenigingen leeft dat vertrouwen steeds sterker. Corona lijkt ver weg en dus durven deze clubs allemaal weer over de zomervakantie heen plannen te maken voor evenementen, (internationale) toernooien, schoolkampen en introductiedagen. We hebben al tot in oktober evenementen gepland staan. Dat was de afgelopen twee jaar echt wel anders.
Het mooie weer van april en mei speelt ons nauwelijks parten. Integendeel, de meeste mensen willen op vakantie toch graag minstens een keer zwemmen. Doordat de zon volop schijnt, komen de zwemmers gespreid. Er is geen sprake van extreme drukte, zoals we kennen van dagen waarop het onophoudelijk regent. Fijn is bovendien dat we ons reserveringsysteem voor recreatief zwemmen nog steeds in gebruik hebben. Voor de komende periode verwacht ik dat er weinig aan het cijfer 8 zal veranderen. Mensen hebben de afleiding die Omnium biedt nog wel even nodig. Bovendien, steeds meer mensen ontdekken dat Zeeland zo gek nog niet is. Een dagje uit of een vakantie in Zeeland is een goed alternatief voor iedereen die de drukte op Schiphol wil ontlopen."
Meer uit Zeeland
Duurzaamheidsexpert en voormalig RTL-weervrouw Helga van Leur is aangekondigd als spreker tijdens Contacta 2025. Met haar achtergrond in Bodem, Water en Atmosfeer (Wageningen University) en een carrière waarin ze in 1998 werd uitgeroepen tot beste weervrouw ter wereld, staat Van Leur bekend om het vertalen van complexe wetenschap naar toegankelijke inzichten.
3 weken geledenDe spanning stijgt voor de Zeeuwse Innovatieprijs Emergo 2025. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat maakte vanochtend bij Omroep Zeeland bekend welke vijf bedrijven kans maken op de prestigieuze prijs, die dit jaar voor de 23e keer wordt uitgereikt. De prijs beloont ondernemingen die met innovatieve producten en diensten bijdragen aan een duurzame en toekomstbestendige economie in Zeeland.
3 weken geledenAl sinds 1900 maakt de naam Akkerdaas deel uit van het Zeeuwse ondernemerslandschap. Wat begon als een smederij en loodgietersbedrijf groeide in ruim een eeuw tijd uit tot een veelzijdige onderneming met een eigen kadowinkel. De familie Akkerdaas staat inmiddels al vier generaties lang garant voor vakmanschap, ondernemerschap en een scherp oog voor wat klanten zoeken.
4 weken geledenZeelandia viert 125 jaar: van Zeeuwse keuken tot wereldspeler in bakkerij-ingrediënten Bij bakkersbedrijf Zeelandia in Zierikzee kunnen de ovens, deegmachines en broodvormen alvast een grondige schoonmaakbeurt krijgen, want op 12 september komt er bijzonder bezoek. Ter gelegenheid van het 125-jarig jubileum brengt Zijne Majesteit de Koning een bezoek aan het familiebedrijf. Wat in 1900 begon met een recept voor beschuitgelei groeide uit tot een internationaal concern met ruim 3.000 medewerkers, actief in meer dan honderd landen.
4 weken geledenOndernemerschap, innovatie en liefde voor zijn dorp: dat typeert Lennert Steketee. Als geboren en getogen Yersekenaar zet hij zich in om het vissersdorp op de kaart te zetten, zowel als ondernemer als in zijn rol als verbinder binnen de gemeenschap.
4 weken geledenHet aantal mensen met een werkloosheidsuitkering in Zeeland is het afgelopen jaar duidelijk gestegen. Volgens recente cijfers ligt de toename hoger dan het landelijke gemiddelde.
4 weken geledenSave the Date! De 62e editie van Horecabeurs Goes vindt plaats op 9 & 10 maart 2026 in de Zeelandhallen!
4 weken geleden