
Zeeland Cruising gaat rondvaarten vanuit Vlissingen verzorgen
VLISSINGEN - Vlissingen krijgt een nieuwe attractie. Vier ondernemers hebben gezamenlijk de Jacob van Artevelde gekocht; een schip waarmee binnenkort rondvaarten op de Westerschelde mee kunnen worden gemaakt.
Auke Klaver is geboren en getogen Amsterdammer en woont sinds een jaar of zeven op de boulevard in Vlissingen. “Het viel ons op dat er eigenlijk zo weinig op het water gebeurt, op het gebied van recreatie dan,” vertelt Klaver. “Zo ontstond het idee voor vaartochten over de Westerschelde.” De krachten werden gebundeld met ondernemers Jack Kloosterboer, Leendert Muller van Multraship en een anonieme geldschieter en er werd een geschikt schip gevonden. “De Jacob van Artevelde is een prachtig schip en was eigendom van North Sea Port in Gent. Ze hebben het schip ooit van de gemeente Gent gekregen en ze wilden er nu vanaf.” De Jacob van Artevelde heeft inmiddels op de werf in Zierikzee aangepast om veilig op zee te kunnen varen. “Er staat nu ook ‘Vlissingen’ op de achtersteven, dit wordt echt de thuishaven. Het liefst zouden we een vaste ligplaats aan de Albionkade krijgen, de gemeente buigt zich daar momenteel nog over.”
Zonsondergangtocht
Het kersverse bedrijf Zeeland Cruising zit vol ideeën voor rondvaarten over de Westerschelde. “We denken aan rondvaarten in thema’s,” verklapt Klaver. “Een zonsondergangstocht, zeehondensafari, maar we willen bijvoorbeeld ook aanhaken bij de herdenking van de Slag om de Schelde en dan met een deskundige aan boord langs bepalende plekken varen. Maar bijvoorbeeld ook een high tea of een personeelsfeest is mogelijk” De Jacob van Artevelde blijft ook nog beschikbaar voor North Sea Port. “Voor North Sea Port hebben we al wat rondvaarten gemaakt in Gent en Terneuzen”. Met de komst van de Jacob van Artevelde naar Vlissingen herleven oude tijden. “We hebben tot nu toe met een freelance schipper gewerkt maar we zoeken nog mensen. Mensen die kunnen varen of willen aanmonsteren als matroos of gastheer of gastvrouw. En het is geen vrijwilligerswerk natuurlijk.”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN- Bij een eenzijdig ongeval op de Rozengracht is rond middernacht een fietser ten val gekomen. De hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse. Medewerkers van de ambulancedienst verleenden eerste hulp. Daarna werd het slachtoffer met spoed overgebracht naar het ziekenhuis. Waardoor de fietser ten val kwam is niet duidelijk.
1 dag geledenVLISSINGEN- Twee medewerkers van de Jumbo aan de Papegaaienburg zijn vrijdagavond onwel geworden tijdens het uitvoeren van hun werkzaamheden. De hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse. De brandweer had de oorzaak snel gevonden. In één van de koelingen was sprake van een lekkage. Hierdoor was een gevaarlijke stof gaan lekken waardoor de medewerkers zich niet goed voelden. Medisch personeel van de ambulancedienst keek beide personen na. Het is niet duidelijk of iemand overgebracht is naar het ziekenhuis.
1 dag geledenVLISSINGEN - Het deelnemersveld voor het 27e HZ Schaaktoernooi is bijna compleet.
1 dag geledenRITTHEM - In Ritthem vindt zaterdag (5 juli) een wedstrijd ringrijden plaats.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Terwijl we massaal klagen over dure boodschappen, hoge energieprijzen en dure benzine gaat bijna 82 procent van de Zeeuwen deze zomer toch 'gewoon' op vakantie. Dat is net iets onder het landelijk gemiddelde. Spanje en Duitsland zijn - naast een trip in eigen land - de populairste bestemmingen. Dat blijkt uit een panelonderzoek van Evisumservice.nl onder 1250 Nederlanders.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Op 5 en 19 juli, evenals op 2 en 16 augustus, organiseert wandelvereniging De Vrolijke Tippelaars duin- en strandtochten in en om Vlissingen.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Deze zomer vinden diverse concerten plaats in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Elke vrijdagmiddag om 12.00 uur bespelen organisten uit onder meer Zeeland, Amsterdam, Rotterdam en Den Haag het Flentroporgel.
3 dagen geleden