
Zeeland Cruising gaat rondvaarten vanuit Vlissingen verzorgen
VLISSINGEN - Vlissingen krijgt een nieuwe attractie. Vier ondernemers hebben gezamenlijk de Jacob van Artevelde gekocht; een schip waarmee binnenkort rondvaarten op de Westerschelde mee kunnen worden gemaakt.
Auke Klaver is geboren en getogen Amsterdammer en woont sinds een jaar of zeven op de boulevard in Vlissingen. “Het viel ons op dat er eigenlijk zo weinig op het water gebeurt, op het gebied van recreatie dan,” vertelt Klaver. “Zo ontstond het idee voor vaartochten over de Westerschelde.” De krachten werden gebundeld met ondernemers Jack Kloosterboer, Leendert Muller van Multraship en een anonieme geldschieter en er werd een geschikt schip gevonden. “De Jacob van Artevelde is een prachtig schip en was eigendom van North Sea Port in Gent. Ze hebben het schip ooit van de gemeente Gent gekregen en ze wilden er nu vanaf.” De Jacob van Artevelde heeft inmiddels op de werf in Zierikzee aangepast om veilig op zee te kunnen varen. “Er staat nu ook ‘Vlissingen’ op de achtersteven, dit wordt echt de thuishaven. Het liefst zouden we een vaste ligplaats aan de Albionkade krijgen, de gemeente buigt zich daar momenteel nog over.”
Zonsondergangtocht
Het kersverse bedrijf Zeeland Cruising zit vol ideeën voor rondvaarten over de Westerschelde. “We denken aan rondvaarten in thema’s,” verklapt Klaver. “Een zonsondergangstocht, zeehondensafari, maar we willen bijvoorbeeld ook aanhaken bij de herdenking van de Slag om de Schelde en dan met een deskundige aan boord langs bepalende plekken varen. Maar bijvoorbeeld ook een high tea of een personeelsfeest is mogelijk” De Jacob van Artevelde blijft ook nog beschikbaar voor North Sea Port. “Voor North Sea Port hebben we al wat rondvaarten gemaakt in Gent en Terneuzen”. Met de komst van de Jacob van Artevelde naar Vlissingen herleven oude tijden. “We hebben tot nu toe met een freelance schipper gewerkt maar we zoeken nog mensen. Mensen die kunnen varen of willen aanmonsteren als matroos of gastheer of gastvrouw. En het is geen vrijwilligerswerk natuurlijk.”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Met heerlijk zomers weer en veel animo was het donderdagavond feest op de Vlissingse boulevard. Het goededoeleninitiatief 'Langste mosseltafel van Zeeland' bracht vele mosselliefhebbers samen. Aan gezellig versierde lange tafels genoten zij van mosselen en steunden hiermee stichting ALS Zeeland.
2 uur geledenVLISSINGEN - Drie auto's zijn donderdag aan het einde van de middag beschadigd geraakt bij een botsing op de Sloeweg in Vlissingen. Het ongeval veroorzaakte bij de Sloebrug files Vlissingen in.
5 uur geledenVLISSINGEN - Een jongeman is donderdagavond laat medisch onderzocht na een ongeval met een fatbike in de Adriaen Coortelaan in Vlissingen. Behandeling in het ziekenhuis was niet nodig.
5 uur geledenVLISSINGEN - Een ritje met de auto over Boulevard de Ruyter blijft in het seizoen verboden in de weekeinden en op feestdagen. Vanaf 2026 is een autorondje over het Keizersbolwerk wél mogelijk.
23 uur geledenVLISSINGEN - Pieter Jan Mersie, fractievoorzitter van ChristenUnie Vlissingen, staat op plek 41 op de CU-kandidatenlijst voor de komende Tweede Kamerverkiezingen.
1 dag geledenVLISSINGEN - Het sectorlicht is teruggeplaatst op het Keizersbolwerk in Vlissingen en het rode, stalen bouwwerk kan meteen alweer op veel belangstelling rekenen.
2 dagen geledenVLISSINGEN - De boulevard van Vlissingen vormt op donderdag 21 augustus opnieuw het decor voor de Langste Mosseltafel. Tussen 16.00 en 20.00 uur kunnen bezoekers aanschuiven voor een bord verse Zeeuwse mossels, een drankje en live muziek met uitzicht op zee. De opbrengst gaat naar Stichting ALS Nederland.
3 dagen geleden