'Ze vormen hét gezicht van de Havendagen'
THOLEN - Bijna vijftig vrijwilligers kwamen afgelopen week naar de Meulvliet voor het 'wij-heten-de-vrijwilligers-een-warm-welkom-brainstorm-uurtje' van Tholen Sterk. Op 5 en 6 juni 2020 staat een nieuwe editie van de Thoolse Havendagen op de planning en deze keer wordt het nóg groter en nóg professioneler, maar daarvoor heeft de organisatie wel heel veel vrijwilligers nodig. "Inmiddels zitten we op ongeveer 81 aangemelde vrijwilligers", vertelt voorzitter van Tholen Sterk, William van Leeuwen.
Zonder vrijwilligers geen evenement en dat beseft het bestuur van Tholen Sterk zich maar al te goed. Tijdens de eerste vrijwilligersavond voor de Thoolse Havendagen kregen de aanwezigen dan ook een warm welkom. Voorzitter William van Leeuwen vertelde de toekomstige vrijwilligers van alles over het programma van de Havendagen en daarna was het de beurt aan Thea Niemantsverdriet die verder inzoomde op de vrijwilligers. "Wie hebben we nodig, op welke tijdstippen en wat moet die vrijwilliger kunnen", vertelt Thea. Zo zijn er onder andere vrijwilligers nodig voor de onderdelen verkeer en veiligheid, horeca, facilitair en media/communicatie. "Vooral voor de horeca en het kampement dat op de Oesterputten wordt opgezet hebben we veel aanmeldingen gekregen, bij facilitair kunnen we nog veel hulp gebruiken bijvoorbeeld van 18+ stoere jongelui."
Noodzaak
En daarom gaat het bestuur ook de komende maanden nog op zoek naar vrijwilligers die hun steentje bij willen dragen. "Tachtig vrijwilligers lijkt veel, maar we willen het graag professioneler oppakken", legt Van Leeuwen uit. "Vorig jaar hadden we twee fotografen rondlopen en dat is gewoon niet genoeg. Het liefst zouden we van iedere activiteit foto's willen, maar dan heb je minstens vijf fotografen nodig. Daarnaast willen we nog video's maken, vlogs, blogs en ga zo maar door. Dus alleen voor de verslaglegging komen we al op zo'n twaalf vrijwilligers."
Bevrijding
Bijkomend feit is dat er niet alleen vrijwilligers nodig zijn voor de Thoolse Havendagen op 5 en 6 juni, maar ook al eerder. Het programma start namelijk officieel al op 3 juni en dan moet alles al opgebouwd zijn. Donderdag 4 en vrijdag 5 juni staan vooral in het teken van het kampement op de Oesterputten met ruim zeventig legervoertuigen. "Het thema van dit jaar is 75 jaar bevrijding van Nederland." Kinderen uit de bovenbouw van alle basisscholen uit de gemeente Tholen gaan dan ook op donderdag of vrijdag een kijkje nemen op het kampement en daar krijgen ze uitleg over de oorlog. Ook vind er op deze dagen een rondrit plaats van legervoertuigen door de gemeente Tholen, waarbij verschillende kernen worden aangedaan. "Dan volgen op vrijdagavond en zaterdag de Thoolse Havendagen met onder andere een feesttent op Contre Escarpe en maandag moeten we alles nog afbouwen en schoonmaken, dus er komt veel bij kijken."
Beloning
De organisatie is dan ook al erg blij met de vele aanmeldingen tot nu toe. "We willen de vrijwilligers ook echt bedanken voor hun inzet." Daarom kregen de vrijwilligers afgelopen dinsdag alvast een primeur: Gerard Joling is één van de artiesten die op komt treden in de feesttent. "Maar ze krijgen bijvoorbeeld ook muntjes, zodat ze tijdens het werken ergens wat lekkers te eten of drinken kunnen halen. "Daarnaast zorgen we natuurlijk gewoon voor koffie/thee en krentenbollen, zodat ze niets tekort komen." Afhankelijk van het aantal dagdelen dat je helpt, kan je bijvoorbeeld ook vrijkaarten krijgen voor één van de feestavonden. "Ze worden goed verzorgd en daarnaast maken ze onderdeel uit van een heel tof team." De vrijwilligers die zich nu al hebben aangemeld zijn jong en oud door elkaar en ze waren na de bijeenkomst van afgelopen dinsdag allemaal enthousiast om aan de slag te gaan. "Ze vormen straks hét gezicht van de Thoolse Havendagen, we verwachten immers enorm veel mensen van buiten Tholen." Op dinsdag 28 januari 2020 wordt een nieuwe vrijwilligersavond georganiseerd, waarbij meer wordt ingezoomd op welke vrijwilliger op welke tijdstippen aan de bak moet én wat daarbij dan precies zijn of haar taken zijn. "Tot die tijd gaan we hard aan de slag met een planning maken en we hopen natuurlijk dat er nog meer vrijwilligers zich aanmelden."
Aanmelden kan via de website of via [email protected]
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - In sport- en gemeenschapscentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk wordt op woensdag 17 juni van 14.30 tot 16.30 uur een gratis Beweegmeemarkt georganiseerd voor jonge kinderen van 0 tot en met 6 jaar. Aanmelden is verplicht en kan via de website van Jij op Tholen.
40 minuten geledenTHOLEN - De provincie Zeeland wil een bedrag van 750.000 euro beschikbaar stellen aan de gemeente Tholen om een jarenlang slepend dossier rond Dalempolder en Welgelegen af te ronden. Met de financiële tegemoetkoming hopen beide overheden verdere juridische procedures te voorkomen.
3 uur geleden[Advertorial] THOLEN - De glasvezelcampagne op Tholen verloopt positief en ligt op koers om het benodigde aantal inschrijvingen voor de aanleg te behalen. Een van de eerste inwoners die een oranje-wit vlaggetje voor zijn huis mocht plaatsen was Floris Langendam (76) uit Poortvliet. Inmiddels zet hij zich als ambassadeur in om de campagne onder de aandacht te brengen.
3 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - De politie heeft donderdag het rijbewijs ingenomen van een automobilist die even daarvoor in Sint-Maartensdijk een botsing had gehad met een bromfietser. Dat meldt HVZeeland.
8 uur geledenTHOLEN - Het beachcourt in Tholen staat dit weekend opnieuw in het teken van een sportieve strijd. Volleybalvereniging AVC'87 organiseert weer haar jaarlijkse beachvolleybaltoernooi, dat dit jaar groter wordt aangepakt dan ooit. Voor het eerst wordt er namelijk niet alleen op zaterdag gespeeld, maar trapt het evenement al op vrijdag af met een bedrijventoernooi.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Oud-Vossemeer maakt zich op voor een feestelijk weekend. De kermis strijkt deze dagen weer neer op het Raadhuisplein. Naast de attracties kunnen bezoekers op verschillende locaties genieten van optredens.
1 dag geledenTHOLEN - Waar hangt het oudste carillonklokje van Nederland? Welke bijzondere verhalen schuilen achter de monumentale gevels? Tijdens de stads- en dorpswandelingen ontdekken bezoekers én inwoners de geschiedenis van het eiland op een verrassende en persoonlijke manier.
2 dagen geleden