Zakenkrant: Facebook-moeder Meta bereidt massaontslag voor
NEW YORK (ANP) - Facebook-moederbedrijf Meta is van plan een groot deel van het personeel te ontslaan. Volgens de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal wordt woensdagmorgen begonnen met het informeren van werknemers die hun baan verliezen. Topman Mark Zuckerberg zou dat aan honderden leidinggevenden van het bedrijf hebben medegedeeld.
De ontslagen treffen naar verwachting vele duizenden werknemers. Het wordt waarschijnlijk de grootste ontslagronde in de technologiesector dit jaar, meldde The Wall Street Journal eerder al. Zuckerberg leek ontdaan tijdens de vergadering van dinsdag, schrijft de krant. Hij zou de verantwoordelijkheid voor de misstappen van het bedrijf op zich hebben genomen. Zijn te grote optimisme over groei leidde tot overbezetting, meldden bronnen die bij de vergadering aanwezig waren.
Het hoofd personeelszaken van Meta, Lori Goler, zou aangegeven hebben dat werknemers die hun baan verliezen ten minste vier maanden salaris meekrijgen als ontslagvergoeding. De interne aankondiging over de ontslagronde wordt woensdagmorgen verwacht. In de loop van de ochtend weten ook de werknemers die het aangaat, waar ze aan toe zijn.
Meer uit Financieel
SYDNEY (ANP/AFP/RTR) - Australiƫ gaat de boete voor techbedrijven die het socialmediaverbod voor kinderen omzeilen verdubbelen. Daarnaast krijgt de toezichthouder meer bevoegdheden om socialmediabedrijven te toetsen. Het verbod voor jongeren onder de 16 jaar lijkt nog weinig effect te hebben gehad.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.
6 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.
8 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.
11 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - ChatGPT-maker OpenAI heeft vrijdag een voorlopige versie van zijn nieuwe AI-model GPT-5.6 alleen in de Verenigde Staten beschikbaar gemaakt voor een beperkte groep partijen. Volgens het bedrijf gebeurt dat op verzoek van de Amerikaanse overheid vanwege zorgen over de nationale veiligheid.
18 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koersdalingen het weekend ingegaan. Apple stond bij de winnaars op Wall Street na een dag eerder nog flink te zijn gedaald door het nieuws dat het techconcern de prijzen van onder meer MacBooks en iPads verhoogt vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology deed juist een stap terug na de sterke stijging een dag eerder.
22 uur geleden