Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zakenkrant: ECB vraagt banken naar banden met Credit Suisse

Zakenkrant: ECB vraagt banken naar banden met Credit Suisse

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) heeft banken in de eurozone gevraagd naar hun financiële blootstelling aan Credit Suisse. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Die vragen over het geld dat ze hebben uitstaan bij de Zwitserse bank volgen op het forse verlies aan beurswaarde van Credit Suisse op woensdag.

Een woordvoerder van de ECB wilde niet ingaan op vragen van de Amerikaanse zakenkrant. Credit Suisse staat onder toezicht van Zwitserse autoriteiten, maar ook van toezichthouders van andere Europese landen omdat het financieel concern daar actief is.

Aandelen van Credit Suisse daalden woensdagmiddag zo'n 17 procent, maar stonden eerder op de dag nog lager. Het verlies volgde op de mededeling dat de grootste aandeelhouder van de bank, Saudi National Bank, geen extra kapitaal in de bank te wil steken. Eerder meldde Credit Suisse in zijn jaarverslag dat klanten nog aanzienlijke hoeveelheden geld van rekeningen halen.

Grootscheepse reorganisatie

De bank is bezig met een grootscheepse reorganisatie en leed vorig jaar een nettoverlies van 7,3 miljard euro, mede door een enkele kostbare schandalen. Zo deed Credit Suisse zaken met investeringsfonds Archegos en de financieringsmaatschappij Greensill, die omvielen door risicovol gedrag.

Credit Suisse is aangemerkt als systeembank, wat betekent dat het omvallen van de instelling voor grote problemen kan zorgen in de gehele financiële sector. Daarom moet de bank onder andere extra grote kapitaalbuffers aanhouden en een plan hebben voor een geordende afwikkeling van financiële noodsituaties.

Verwevenheid banken

Sinds de bankencrisis van 2008 is de verwevenheid van banken in Europa wel behoorlijk teruggebracht. Waar het voorheen gebruikelijk was dat banken heel veel geld bij elkaar hadden uitstaan, loopt dit tegenwoordig meer via centrale banken.

ING, de grootste bank van Nederland, wil niet reageren op vragen over banden met Credit Suisse. Datzelfde geldt voor pensioenbelegger APG, die de honderden miljarden aan pensioengeld belegt van Nederlands grootste pensioenfonds ABP.

Nederlandse pensioenfondsen

Eerder deze week zei een woordvoerder wel dat APG een aandelenbelang van ruim 1 procent had in de omgevallen Amerikaanse bank SVB. De waarde van 130 miljoen euro beschouwt de pensioenbelegger nu volledig verloren. "Maar dat was een faillissement van een specifieke bank, we gaan niet op alles reageren. De koersen van aandelen van aandelen en obligaties gaan elke dag op en neer."

De banden van PFZW, het tweede Nederlandse pensioenfonds, met SVB lijken veel beperkter, al verstrekt de organisatie alleen cijfers per 30 juni vorig jaar. Toen had het zorgfonds net geen 12 miljoen euro aan aandelen in de Amerikaanse bank. De blootstelling aan Credit Suisse was op dat moment 7,3 miljoen euro aan aandelen en 40 miljoen euro aan obligaties.

Meer uit Financieel

Vakbond noemt loonbod sjorbedrijf ILS 'hoopvol'

ROTTERDAM (ANP) - FNV vindt het loonbod van sjorbedrijf ILS "hoopvol". Dat zegt vakbondsbestuurder Niek Stam. Volgens ILS gaan sjorders er in drie jaar tijd in totaal 20 procent op vooruit als ze het bod accepteren. Dinsdag gaan de partijen weer om tafel.

1 uur geleden
AEX-index veert op na sussende woorden Trump over China

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index veerde maandag weer op na de zware verliesbeurt op vrijdag. De vrees voor een handelsoorlog tussen China en de Verenigde Staten laaide eind vorige week op nadat president Donald Trump had gedreigd de importheffingen op Chinese producten fors te verhogen. Ook dreigde hij de geplande ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping af te zeggen. De Amerikaanse president reageerde daarmee op de aankondiging van strengere exportcontroles voor zeldzame aardmetalen door China.

2 uur geleden
Sportapp Strava kijkt naar beursgang in de VS

SAN FRANCISCO (ANP) - Strava heeft de intentie om een beursgang te maken in de Verenigde Staten. Dat heeft topman Michael Martin van de sportapp aan de Financial Times (FT) verteld. Een beursnotering "biedt eenvoudig toegang tot kapitaal voor het geval we meer en grotere overnames willen doen", stelde Martin.

2 uur geleden
Sjorders in Rotterdamse haven weer aan het werk

ROTTERDAM (ANP) - Sjorders in de Rotterdamse haven zijn maandag weer aan het werk gegaan, laat het Havenbedrijf Rotterdam weten. Werknemers van twee sjorbedrijven waren sinds vorige week woensdag aan het staken, maar de rechter had bepaald dat zij vanaf 07.00 uur weer aan het werk moesten om de achterstanden in te halen.

3 uur geleden
Meer kabeldiefstal bij Duitse laadstations elektrische auto's

BERLIJN (ANP/DPA) - Bij Duitse laadstations voor elektrische auto's zijn er vaker diefstallen van kabels, waarschijnlijk vooral om koper in handen te krijgen. Dat melden Duitse exploitanten van laadstations aan persbureau dpa. Door de hoge prijs van koper is het metaal aantrekkelijker geworden voor criminelen om te stelen.

3 uur geleden
Chinese export stijgt sterker dan verwacht

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in september sterker gegroeid dan verwacht. De uitvoer naar de Verenigde Staten nam opnieuw af door de aanhoudende handelsspanningen tussen de twee economische grootmachten. China wist die daling echter op te vangen door meer te exporteren naar andere landen.

4 uur geleden
Chinese eigenaar zegt op afstand te zijn gezet bij Nexperia

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse regering en de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam hebben ingegrepen bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia, meldt de Chinese eigenaar Wingtech. Het resultaat is dat Wingtech-topman Zhang Xuezheng voorlopig aan de kant is gezet als topman van Nexperia.

14 uur geleden