Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent hoger, Micron geeft techsector nieuwe impuls

Wall Street opent hoger, Micron geeft techsector nieuwe impuls

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger geopend, opnieuw geholpen door koerswinsten van technologiebedrijven. De beurshandel kreeg vooral steun van een optimistische vooruitblik van chipconcern Micron Technology. Het enthousiasme bij beleggers werd echter wat getemperd door olieprijzen die weer wat opliepen.

De Dow-Jonesindex stond kort na de opening 0,5 procent hoger op 51.168 punten. De S&P 500, de index van de vijfhonderd grootste Amerikaanse beursgenoteerde ondernemingen, won 0,3 procent tot 7674 punten. Techgraadmeter Nasdaq ging 0,5 procent omhoog tot 26.984 punten.

Micron Technology, de grootste Amerikaanse fabrikant van geheugenchips, kwam woensdag na sluiting van de beurs met spectaculaire kwartaalcijfers, waarbij de omzet in het afgelopen kwartaal verviervoudigde. Dat was boven de verwachtingen van marktkenners. Het aandeel, dat dit jaar al 270 procent is gestegen, daalde desondanks 1 procent.

Alphabet

Broadcom noteerde een plus van 0,5 procent. Chipfabrikant Broadcom heeft daarnaast een overeenkomst gesloten met Anthropic, het bedrijf achter chatbot Claude, dat het tot 42 miljard dollar leent voor het leasen van chips.

Alphabet, het moederbedrijf van Google, won bij opening 0,4 procent. Het bedrijf bracht een nieuw AI-model uit. Het gaat om het langverwachte Gemini 4 Argon dat nog niet voor het grote publiek beschikbaar is.

Olieprijs

Keurig Dr Pepper, het moederbedrijf van JDE Peet's, heeft Russ Torres tot topman van de toekomstige koffiedivisie van het bedrijf benoemd. Torres treedt al in dienst voor de afsplitsing van het bedrijf, die begin 2027 op de agenda staat. Het aandeel steeg 1,3 procent.

Olie werd donderdag duurder. De prijs van een vat Brent steeg 1,9 procent tot 99,94 dollar. Ook Amerikaanse olie werd duurder, met een stijging van 0,3 procent tot 90,99 dollar per vat. Oliehandelaren wachten af wat president Donald Trumps volgende stap is in het conflict met Iran en of hij verdere militaire actie uitstelt tot na de tussentijdse verkiezingen.

Meer uit Financieel

Bieders hebben 27 miljoen euro over voor vakantieparken Gillis

OMMEL (ANP) - De drie vakantieparken van realityster Peter Gillis die gedwongen in de verkoop gaan, kunnen ruim 27 miljoen euro opleveren. Dat is het totaalbedrag dat donderdag bij veilingen is geboden voor de parken, die door schuldeiser Marc van Rooi worden verkocht. Deze vleesondernemer leende in 2023 miljoenen uit aan Gillis' vakantieparkenbedrijf Oostappen Groep, maar die betaalde sinds januari 2025 geen rente meer.

1 uur geleden
Damen wil miljarden van Duitsland om schrappen fregattenorder

GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen eist bijna 4,7 miljard euro van Duitsland voor het schrappen van de fregattenorder eerder dit jaar. Dat staat in een brief van de advocaat van de Nederlandse scheepsbouwer, meldt het Duitse blad Der Spiegel. Een woordvoerder van Damen bevestigt dat de advocaat de brief heeft gestuurd.

2 uur geleden
Rabobank en dochter Obvion passen hypotheeknormen in 2027 aan

UTRECHT (ANP) - Rabobank en hypotheekdochter Obvion passen de hypotheeknormen per maart 2027 aan. De bank doet dit na intensief overleg met de toezichthouders, die de wens hebben uitgesproken om bepaalde regels te herzien. De nieuwe regels gelden alleen als een klant wil herfinancieren of verhuizen, of bepaalde wijzigingen aan de bestaande hypotheek wil doorvoeren.

2 uur geleden
Brussel verwijst naar IEA voor eventuele vrijgave dieselvoorraden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwijst voor het vrijgeven van eventuele dieselvoorraden naar het Internationaal Energieagentschap (IEA), dat daar vrijdag een vergadering over heeft, aldus een woordvoerder. Daarmee reageert ze op vragen over de Verenigde Staten, die druk zetten op Frankrijk en Duitsland om dieselvoorraden vrij te geven op straffe van een mogelijk exportverbod van Amerikaanse diesel.

3 uur geleden
Vol stroomnet zet ook bijna voltooide woningbouwprojecten klem

DEN HAAG (ANP) - Niet alleen toekomstige woningbouwprojecten krijgen steeds moeilijker een aansluiting op het stroomnet, ook bouwprojecten die bijna klaar zijn, lopen hier inmiddels tegenaan. Zelfs nieuwbouwwoningen die te koop staan en woningen die al zijn verkocht, kunnen vaak niet op tijd op het stroomnet worden aangesloten, waarschuwt brancheorganisatie WoningBouwersNL.

3 uur geleden
Stellantis: geen sprake van verboden sjoemelsoftware in campers

AMSTERDAM (ANP) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Fiat, wijst beschuldigingen van het plaatsen van verboden sjoemelsoftware in campers nadrukkelijk van de hand. De beschuldigingen zijn "ongegrond en niet onderbouwd", reageert het bedrijf op een aangekondigde rechtszaak door belangenorganisaties.

4 uur geleden
Vakbonden dreigen met stakingen tot kerst in streekvervoer om cao

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV dreigen met stakingen in het streekvervoer als de werkgevers geen gehoor geven aan hun ultimatum. De onderhandelingen over een nieuwe cao in het openbaar vervoer liepen in juli al vast. De vakbonden bereiden acties voor vanaf 12 oktober en denken aan één stakingsdag per week tot aan de kerst.

4 uur geleden