Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zaak tegen Alec Baldwin wordt niet heropend

Zaak tegen Alec Baldwin wordt niet heropend

LOS ANGELES (ANP) - De zaak tegen acteur Alec Baldwin, die in 2021 per ongeluk een cameravrouw doodschoot op de set van de film Rust, wordt niet heropend. De aanklager had daarom gevraagd, maar de rechter in de Amerikaanse staat New Mexico blijft bij haar eerdere beslissing om de aanklacht tegen Baldwin te seponeren, melden Amerikaanse media. De aanklager is nu van plan om in hoger beroep te gaan.

Rechter Mary Marlowe Sommer verwierp de zaak in juli omdat er bewijs was achtergehouden dat ontlastend zou zijn geweest voor Baldwin. Ze ziet nu geen nieuwe argumenten van de aanklager waarom de zaak weer geopend zou moeten worden. Ook stelt ze dat het verzoek van de aanklager te laat is ingediend.

Baldwin vuurde tijdens repetities op de filmset een vuurwapen af dat ongeladen had moeten zijn. Cameravrouw Halyna Hutchins kwam daardoor om het leven. Baldwin wist naar eigen zeggen niet dat het wapen geladen was. Eerder dit jaar kreeg de wapenexpert van de film, Hannah Gutierrez, een celstraf van anderhalf jaar opgelegd.

Meer uit Buitenland

Zelensky wil volgende week nieuw vredesoverleg met Russen

KYIV (ANP) - Oekraïne wil volgende week nieuw vredesoverleg met de Russen om een einde te maken aan de Russische oorlog tegen het buurland. De Russische kant is een ontmoeting aangeboden, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op Telegram.

1 uur geleden
Bestuurder aanrijding Los Angeles aangevallen en neergeschoten

LOS ANGELES (ANP) - De persoon die in Los Angeles inreed op een groep mensen, is daarna aangevallen door omstanders. Die sleepten de automobilist de auto uit, berichten Amerikaanse media als de Los Angeles Times en ABC News. Toen de politie arriveerde, bleek de bestuurder ook een schotwond te hebben opgelopen. De schutter is nog voortvluchtig.

1 uur geleden
Toeristenboot kapseist in Vietnam: tientallen doden

HANOI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Zeker 34 mensen zijn om het leven gekomen toen een boot met toeristen kapseisde in Vietnam. Dat gebeurde volgens lokale media in de beroemde Hạ Longbaai, die op de Werelderfgoedlijst van UNESCO staat.

3 uur geleden
Griekenland arresteert eerste migranten na asielstop

ATHENE (ANP/AFP) - Griekenland heeft bijna tweehonderd migranten uit Libië opgepakt die aankwamen na een asielstop voor Noord-Afrikanen. Ze worden niet naar opvangcentra gebracht, maar blijven in politiebewaring en moeten terugkeren, aldus de autoriteiten.

3 uur geleden
Weer arrestaties in Londen bij protest voor Palestine Action

LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft bij het parlement in Londen zeker 55 mensen opgepakt tijdens een manifestatie voor Palestine Action. De arrestanten droegen borden waarmee ze steun toonden voor die verboden groep, zegt de politie op X.

4 uur geleden
Bestand Syrië blijkt wankel: alsnog gevechten gemeld

DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - Het afkondigen van een bestand in Syrië heeft niet geleid tot een einde aan dagenlange gevechten in het zuiden van het land. Journalisten melden dat het nog steeds onrustig is in het zuidelijke Suwayda.

4 uur geleden
Relschoppers vallen auto's aan op snelweg in Franse Limoges

LIMOGES (ANP/AFP) - Zeker honderd gemaskerde en gewapende relschoppers hebben auto's aangevallen op een snelweg in de Franse stad Limoges. Ze hadden molotovcocktails, vuurwerk, stenen, ijzeren staven en baseballknuppels bij zich. De burgemeester van Limoges sprak over een stadsguerrilla.

4 uur geleden