Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yuri Landman te gast in Soundlab CSW Toorop

Yuri Landman te gast in Soundlab CSW Toorop

MIDDELBURG - Ben je geïnteresseerd in het grensgebied tussen geluid en muziek? Instrumentenbouwer en geluidskunstenaar Yuri Landman is woensdag 17 mei te gast voor een workshop tijdens de Kunst- en Cultuurdag op CSW Toorop. Landman is onder meer bekend door de experimentele instrumenten die hij bouwde voor de band Sonic Youth. De workshops met leerlingen worden afgesloten met een lezing en presentatie van Landman om 15:00 uur in SalonT06 op CSW Toorop. Die lezing is gratis toegankelijk voor leerlingen en geïnteresseerden.

Docent Kunstvakken Rob Marinissen daagde Yuri Landman uit om samen met leerlingen een geluidscompositie te maken op basis van langgerekte tonen. Marinissen: “In 1985 zag ik de installatie ‘Music on a Long Thin Wire’ van Alvin Lucier in het Stedelijk Museum in Amsterdam. Een meterslange piano snaar die in beweging wordt gebracht door een toongenerator. Het geluid gaat een eigen leven leiden. Tijdens de workshops gaan leerlingen aan de slag met onder meer een theremin, een doedelzak, aangestreken snaren, blaasinstrumenten, alles wat langgerekte tonen, harmonieën en disharmonieën voortbrengt. Ik kijk nu al uit naar de resultaten.”

Salon T06 Tussen Geluid en Muziek
Woensdag 17 mei om 15:00
CSW Toorop Talent College
Eisenhowerlaan 25
4333 BP Middelburg

Gratis aanmelden: [email protected].

Meer uit Middelburg

Zeeuwse reactie op troonrede: ‘Zeeland heeft de sleutel om Nederland van het slot te halen’

MIDDELBURG - 'Benut de kansen die Zeeland biedt voor de landelijke opgaven, zoals de versnelling van de energietransitie en een oplossing voor het woningtekort', met deze boodschap reageren de Zeeuwse overheden dinsdag op de troonrede van koning Willem-Alexander en de Miljoenennota die op deze Prinsjesdag is gepresenteerd.

4 uur geleden
Maandelijks koffie-uurtje in bibliotheek Middelburg voor mensen met Parkinson

MIDDELBURG - Donderdagmorgen (18 september) is het weer tijd voor het maandelijkse koffie-uurtje in de bibliotheek in Middelburg voor mensen met Parkinson en hun naasten.

7 uur geleden
Residence Coudekerke feestelijk geopend in Koudekerke

KOUDEKERKE - Bewoners en vertegenwoordigers van woningcorporatie Zeeuwland en de gemeente Veere vierden vorige week woensdag de opening van zestien appartementen en een ontmoetingsruimte aan de Kerkstraat in Koudekerke. Bewoners maakten samen met wethouder De Visser de naam van het gebouw bekend: Residence Coudekerke.

11 uur geleden
Provincie stopt met bestrijden Aziatische hoornaar: ‘Uitroeien lukt niet meer’

MIDDELBURG/DOMBURG - De Provincie Zeeland stopt met het bestrijden van nesten van de Aziatische hoornaar. 'Het budget voor 2025 raakt uitgeput, terwijl het aantal meldingen dit jaar explosief is gestegen', laat Zeeland weten.

12 uur geleden
Zeeuwse gasten bij Prinsjesdag: Ria Geluk en Jan Lievens

ZEELAND - Het is vandaag de derde dinsdag van september: Prinsjesdag. In Den Haag leest koning Willem-Alexander de troonrede voor in de in de Koninklijke Schouwburg, traditiegetrouw in aanwezigheid van de Staten-Generaal en genodigden. 

15 uur geleden
Kopje thee met Maartje Duin op Ter Hooge over haar podcast ‘Mina & Mevrouw’

MIDDELBURG - Op landgoed Ter Hooge in Middelburg, het decor van haar podcast Mina & Mevrouw, gaat Maartje Duin zondag (21 september) om 11.00 uur in gesprek met luisteraars.

1 dag geleden
Historisch afstudeerproject brengt Lukas en Axel diploma, vriendschap en werk

ARNEMUIDEN - Haar kont - ja, zo heet dat nu eenmaal - stroomlijnen was een gevecht, maar Axel Wijnmaalen en Lukas Zandbergen kregen het zwoegend voor elkaar. De studenten hebben hun doorzettingsvermogen bewezen, want hun idee om als afstudeerproject een hoogaars te bouwen, zette de school op zijn kop. "We moesten haar kleiner maken, want de balken pasten niet door de deuren het lokaal in", vertellen de twee. Dankzij hun vakmanschap en vindingrijkheid - in hun eigen woorden 'koppig' - zijn ze met hun Zeeduivel geslaagd aan het Hout- en Meubileringscollege Rotterdam. Zaterdag ging ze feestelijk te water bij historische scheepswerf Meerman in Arnemuiden.

1 dag geleden