Yellen: tragere economische groei China zal ook VS raken
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De tragere economische groei in China zal ook de economie van de Verenigde Staten raken. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen gezegd. Buurlanden van China zullen volgens haar de meeste impact ondervinden van het kwakkelende herstel van de Chinese economie, maar ook in de VS zullen de gevolgen ervan in zekere mate voelbaar zijn. Ze noemt de tegenvallende economische cijfers in China een "risicofactor" voor de Amerikaanse economie.
Yellen deed de uitspraken over de Chinese economie maandag nadat ze in Las Vegas een speech had gegeven waarin ze het voornamelijk had over het economisch beleid van de Amerikaanse regering. De zorgen over China deden daarbij niks af aan het optimisme van de minister over de Amerikaanse economie. Tijdens de speech prees Yellen de "gezonde economische groei, een sterke banenmarkt en een dalende inflatie" in de VS.
China kampt onder meer met een crisis in de vastgoedmarkt en afzwakkende consumentenuitgaven. Recente macro-economische cijfers wekken de indruk dat het voor China lastig wordt om de groeidoelstelling van 5 procent voor dit jaar te halen. Om het herstel te stimuleren heeft de Chinese centrale bank inmiddels voor de tweede keer in drie maanden de rente verlaagd. Met steunmaatregelen proberen de Chinese autoriteiten verder de bevolking te stimuleren meer uitgaven te doen aan voertuigen, toerisme en huishoudelijke apparaten.
Meer uit Financieel
RIYAD (ANP/RTR) - Aanvallen op energiefaciliteiten in Saudi-Arabië hebben er de afgelopen weken voor gezorgd dat het land ongeveer 600.000 vaten olie per dag minder kan produceren. Dat meldde het Saudische staatspersbureau SPA op basis van een functionaris van het ministerie van Energie. De capaciteit om olie te vervoeren via de oost-westelijke pijpleiding in het land is met 700.000 vaten per dag gedaald door aanvallen.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in februari met 0,7 procent gedaald in vergelijking met een jaar eerder, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in bijna driekwart van de industriële branches sprake van productiekrimp.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Begin dit jaar waren ruim 2 miljoen auto's in Nederland volledig elektrisch, hybride of plug-inhybride. Dat is een kwart meer dan een jaar eerder. Daarmee is nu een op de vijf personenauto's elektrisch of gedeeltelijk elektrisch. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kreeg er vorig jaar opnieuw meer biologische landbouwgrond bij. Dat becijfert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 is de biologisch gecertificeerde landbouwgrond met 3,1 procent toegenomen, waardoor er nu 86.900 hectare in totaal is.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.
9 uur geledenFORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.
10 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.
10 uur geleden