Yellen: rijke landen moeten arme landen aan vaccins helpen
WASHINGTON (ANP/AFP) - Regeringen van rijkere landen moeten armere landen helpen toegang te krijgen tot vaccins om de coronapandemie te stoppen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen gezegd in een brief aan de leden van de G20, een groep rijke industrielanden.
Bij alle inspanningen om de wereldeconomie weer op de weg van herstel te krijgen, is het volgens de bewindsvrouw allereerst belangrijk dat het virus een halt wordt toegeroepen. "Een snel en echt wereldwijd vaccinatieprogramma is de sterkste stimulans die we de wereldeconomie kunnen geven", benadrukt ze.
Volgens Yellen is het daarnaast belangrijk dat overheden doorgaan met de steunmaatregelen voor hun eigen economieën. Op die manier wordt een soort overbrugging geregeld om landen door de coronacrisis te helpen. Het vroegere hoofd van de Amerikaanse centrale bank waarschuwt dat landen hun steunbeleid niet te vroeg moeten stopzetten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard omhoog op de beurzen in New York. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het concern profiteerde van de sterke vraag naar processors (CPU's) die nodig zijn om geavanceerde AI-modellen te laten draaien.
25 minuten geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in België mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Ryanair sluit zijn basis op de luchthaven van Berlijn omdat het vliegveld te duur zou worden. De Ierse budgetmaatschappij wil zijn zeven toestellen in Berlijn verplaatsen naar goedkopere luchthavens in andere EU-landen, zoals Zweden, Slowakije, Albanië en Italië.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.
4 uur geleden