Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yellen: hogere inflatie tot eind 2021, daarna afzwakking

Yellen: hogere inflatie tot eind 2021, daarna afzwakking

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten zal waarschijnlijk nog tot het einde van dit jaar op een hoog niveau liggen, maar daarna zal die gaan afzwakken. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiƫn Janet Yellen gezegd in het Congres.

"Mijn inschatting nu is dat de recente inflatie die we hebben gezien tijdelijk is. Het is niet iets dat blijvend is", zei Yellen. Ook bestuurders van de Amerikaanse centrale bank, de Federal Reserve, hebben al meermaals aangegeven dat de hoge inflatie waarschijnlijk van tijdelijke aard is.

Op de aandelenbeurzen was er de afgelopen tijd behoorlijke onrust door zorgen bij beleggers over een sterk oplopende inflatie. Mogelijk zou de Fed daardoor sneller de rente kunnen gaan verhogen wat ongunstig is voor met name techaandelen.

De inflatie in de VS steeg in april naar 4,2 procent op jaarbasis, het hoogste niveau in meer dan tien jaar. Door het economisch herstel van de coronacrisis wordt de vraag van consumenten aangejaagd, wat de prijzen stuwt. Daarbovenop komen nog toeleveringsproblemen in de industrie waardoor bedrijven met hogere kosten te maken hebben en die doorrekenen aan klanten. De prijs van tweedehands auto's in de VS steeg sterk omdat autobouwers kampen met chiptekorten waardoor de productie van nieuwe auto's wordt verstoord.

Meer uit Financieel

Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

24 minuten geleden
China en VS richten raad voor handel op na topontmoeting

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.

1 uur geleden
IJsbedrijf Magnum grootste winnaar in fors lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.

1 uur geleden
Tata Steel: staalmarktomstandigheden zeer uitdagend door oorlog

MUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.

2 uur geleden
Overheid compenseert vissers voor hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.

2 uur geleden
Bloomberg: wapenfabrikant Destinus overweegt beursgang Amsterdam

VALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.

3 uur geleden
Wall Street opent lager, Applied Materials zakt na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen zijn vrijdag lager geopend na de plussen een dag eerder. Applied Materials behoorde tot de verliezers op Wall Street na bekendmaking van cijfers door de grote fabrikant van chipapparatuur. Het aandeel zakte in de vroege handel 1,6 procent.

3 uur geleden