Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yellen: hogere inflatie tot eind 2021, daarna afzwakking

Yellen: hogere inflatie tot eind 2021, daarna afzwakking

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten zal waarschijnlijk nog tot het einde van dit jaar op een hoog niveau liggen, maar daarna zal die gaan afzwakken. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen gezegd in het Congres.

"Mijn inschatting nu is dat de recente inflatie die we hebben gezien tijdelijk is. Het is niet iets dat blijvend is", zei Yellen. Ook bestuurders van de Amerikaanse centrale bank, de Federal Reserve, hebben al meermaals aangegeven dat de hoge inflatie waarschijnlijk van tijdelijke aard is.

Op de aandelenbeurzen was er de afgelopen tijd behoorlijke onrust door zorgen bij beleggers over een sterk oplopende inflatie. Mogelijk zou de Fed daardoor sneller de rente kunnen gaan verhogen wat ongunstig is voor met name techaandelen.

De inflatie in de VS steeg in april naar 4,2 procent op jaarbasis, het hoogste niveau in meer dan tien jaar. Door het economisch herstel van de coronacrisis wordt de vraag van consumenten aangejaagd, wat de prijzen stuwt. Daarbovenop komen nog toeleveringsproblemen in de industrie waardoor bedrijven met hogere kosten te maken hebben en die doorrekenen aan klanten. De prijs van tweedehands auto's in de VS steeg sterk omdat autobouwers kampen met chiptekorten waardoor de productie van nieuwe auto's wordt verstoord.

Meer uit Financieel

Financiële situatie van huiseigenaren gaat achteruit, zegt NHG

UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.

1 uur geleden
Omzet AI-chipconcern Nvidia naar nieuw record van 81,6 miljard

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.

4 uur geleden
Flinke plussen op Wall Street, Nvidia hoger in aanloop cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.

5 uur geleden
WSJ: OpenAI dient snel aanvraag voor beursgang op Wall Street in

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.

8 uur geleden
Nieuw slotrecord voor AEX-index, chipbedrijven bij koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.

9 uur geleden
Vakbond bij Samsung stelt geplande staking in Zuid-Korea uit

SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.

10 uur geleden
Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

10 uur geleden