XR voert in Museumnacht actie bij gesloten Rijksmuseum
AMSTERDAM (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion (XR) projecteren zaterdagavond aan het begin van de Museumnacht de tekst "Gesloten wegens klimaatcrisis" op de gevel van het Rijksmuseum in Amsterdam. XR had aangekondigd tijdens de Museumnacht actie te zullen voeren in het museum, dat daarop besloot zijn deuren gesloten te houden.
De actievoerders hebben een projector opgesteld op het Museumplein. Ze delen ook flyers uit met de tekst "No art on a dead planet" (geen kunst op een dode planeet). Een woordvoerster van XR zegt dat voorbijgangers goed op de actie reageren. Een fotograaf van het ANP zag echter boze mensen die naar het museum wilden en die de actievoerders uitscholden.
De organisatie achter de Museumnacht bood mensen die kaarten hadden gekocht tot zaterdagmiddag de gelegenheid hun ticket te annuleren om het afhaken van het Rijksmuseum. Een woordvoerder van de organisatie schat dat zo'n zevenhonderd mensen daarvan gebruik hebben gemaakt. Desondanks is het "druk als altijd", zegt hij. In Amsterdam doen meer dan zeventig musea mee aan Museumnacht.
Extinction Rebellion wil dat het Rijksmuseum de samenwerking stopt met ING, een van de sponsoren van het museum, omdat die bank investeert in de olie- en gasindustrie.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
1 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
3 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
4 uur geleden