Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

XR voert in Museumnacht actie bij gesloten Rijksmuseum

XR voert in Museumnacht actie bij gesloten Rijksmuseum

AMSTERDAM (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion (XR) projecteren zaterdagavond aan het begin van de Museumnacht de tekst "Gesloten wegens klimaatcrisis" op de gevel van het Rijksmuseum in Amsterdam. XR had aangekondigd tijdens de Museumnacht actie te zullen voeren in het museum, dat daarop besloot zijn deuren gesloten te houden.

De actievoerders hebben een projector opgesteld op het Museumplein. Ze delen ook flyers uit met de tekst "No art on a dead planet" (geen kunst op een dode planeet). Een woordvoerster van XR zegt dat voorbijgangers goed op de actie reageren. Een fotograaf van het ANP zag echter boze mensen die naar het museum wilden en die de actievoerders uitscholden.

De organisatie achter de Museumnacht bood mensen die kaarten hadden gekocht tot zaterdagmiddag de gelegenheid hun ticket te annuleren om het afhaken van het Rijksmuseum. Een woordvoerder van de organisatie schat dat zo'n zevenhonderd mensen daarvan gebruik hebben gemaakt. Desondanks is het "druk als altijd", zegt hij. In Amsterdam doen meer dan zeventig musea mee aan Museumnacht.

Extinction Rebellion wil dat het Rijksmuseum de samenwerking stopt met ING, een van de sponsoren van het museum, omdat die bank investeert in de olie- en gasindustrie.

Meer uit Binnenland

Politie: geen signalen voor een 'big bang' tijdens jaarwisseling

HILVERSUM (ANP) - De politie bereidt zich voor op een jaarwisseling als alle andere. Dat zegt de nationaal commandant jaarwisseling van de politie, Paul Entken. Er zijn geen signalen voor grote onrust of groepen die zich bewust tegen de politie willen keren. Komende jaarwisseling is naar verwachting de laatste waarop consumenten vuurwerk mogen afsteken. "We beseffen ons terdege dat dit jaar een bijzonder jaar kan zijn, maar we zien nog niet veel heel andere dingen dan andere jaren."

1 uur geleden
Politie zoekt op water naar vermiste tiener Milan

HEEMSKERK (ANP) - De politie zoekt onder meer met een boot op het water van Park Scheybeeck in Beverwijk naar de vermiste Milan (16). De Oekraïense jongen raakte vorige week donderdag vermist in het nabijgelegen Heemskerk. Hij heeft een verstandelijke beperking en moeite met praten.

1 uur geleden
Droge jaarwisseling verwacht, lokaal buien mogelijk

HOUTEN (ANP) - De jaarwisseling verloopt op de meeste plaatsen droog, verwacht Weeronline. Lokaal kunnen buien voorkomen. Daarnaast is het veelal bewolkt, al komen ook wat opklaringen voor.

2 uur geleden
Drukte op wegen naar Duitsland, mogelijk veel 'vuurwerkverkeer'

DEN HAAG (ANP) - Op enkele snelwegen in het grensgebied met Duitsland is het maandagochtend druk, onder meer door grenscontroles. Ook zijn er vermoedelijk veel mensen op weg naar Duitsland om daar vuurwerk in te slaan, zegt een medewerker van ANWB Verkeersinformatie, hoewel hij een slag om de arm houdt.

2 uur geleden
Tien aanhoudingen om ongeregeldheden Amsterdamse wijk Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - Bij ongeregeldheden in de Amsterdamse wijk Floradorp heeft de politie zondagavond tien mensen aangehouden. Negen van hen zijn inmiddels weer op vrije voeten, de tiende verdachte zat maandagochtend nog vast, laat een woordvoerder van de politie weten. Hij wordt verdacht van brandstichting.

3 uur geleden
Nog geen nieuwe zoektocht vrijwilligers naar tiener Milan gepland

HEEMSKERK (ANP) - Er is maandag geen nieuwe zoektocht naar de vermiste tiener Milan met vrijwilligers gepland, meldt de politie. Wel zoekt de politie "onverminderd" door naar de 16-jarige, die sinds vorige week donderdag vanuit Heemskerk vermist is.

3 uur geleden
Weer vogelgriep vastgesteld op pluimveebedrijf in Ysselsteyn

YSSELSTEYN (ANP) - Het vogelgriepvirus blijft om zich heen grijpen in het Limburgse Ysselsteyn. De laatste besmettingen zijn vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf met 153.000 dieren. Om verdere verspreiding te voorkomen, worden alle kuikens gedood in opdracht van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

4 uur geleden