XR voert in Museumnacht actie bij gesloten Rijksmuseum
AMSTERDAM (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion (XR) projecteren zaterdagavond aan het begin van de Museumnacht de tekst "Gesloten wegens klimaatcrisis" op de gevel van het Rijksmuseum in Amsterdam. XR had aangekondigd tijdens de Museumnacht actie te zullen voeren in het museum, dat daarop besloot zijn deuren gesloten te houden.
De actievoerders hebben een projector opgesteld op het Museumplein. Ze delen ook flyers uit met de tekst "No art on a dead planet" (geen kunst op een dode planeet). Een woordvoerster van XR zegt dat voorbijgangers goed op de actie reageren. Een fotograaf van het ANP zag echter boze mensen die naar het museum wilden en die de actievoerders uitscholden.
De organisatie achter de Museumnacht bood mensen die kaarten hadden gekocht tot zaterdagmiddag de gelegenheid hun ticket te annuleren om het afhaken van het Rijksmuseum. Een woordvoerder van de organisatie schat dat zo'n zevenhonderd mensen daarvan gebruik hebben gemaakt. Desondanks is het "druk als altijd", zegt hij. In Amsterdam doen meer dan zeventig musea mee aan Museumnacht.
Extinction Rebellion wil dat het Rijksmuseum de samenwerking stopt met ING, een van de sponsoren van het museum, omdat die bank investeert in de olie- en gasindustrie.
Meer uit Binnenland
STADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.
10 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.
11 uur geleden