Xavi: ik wil graag naar huis, maar het is aan de clubs
DOHA (ANP) - Xavi wil dolgraag aan de slag als hoofdtrainer van FC Barcelona. Zijn huidige werkgever, Al Sadd uit Qatar, werkt vooralsnog echter niet mee. "Ik wil heel graag terug naar huis", zei Xavi tegen de Spaanse krant Mundo Deportivo, na het eerste puntenverlies dit seizoen van Al Sadd tegen Al Duhail (3-3). "Maar eerst moeten de clubs het eens zien te worden."
FC Barcelona ziet in Xavi de ideale opvolger van de vorige week ontslagen Ronald Koeman. Een delegatie van de Spaanse clubleiding is deze week naar Doha gekomen om te onderhandelen met Al Sadd. Met Xavi is alles al rond, maar de club wil de Spanjaard niet zomaar laten gaan.
"We waarderen het bezoek van de delegatie van Barcelona zeer", zegt directeur Turki Al-Ali van Al Sadd. "De positie van de club is vanaf het begin duidelijk: we willen onze coach Xavi behouden, we kunnen hem op zo'n belangrijk moment in het seizoen niet laten gaan."
Clausule
De trainer wil wel graag de overstap maken. "Ik heb een contract, maar daar zit een clausule in. Daar moeten ze dan wel akkoord mee gaan", zegt Xavi. "Ik sta er heel positief in. Ik denk dat het een kwestie van uren, misschien enkele dagen is. Ze weten hoe ik er in sta, hopelijk kan dat gerealiseerd worden. Barcelona heeft geen Messias nodig, maar iemand die voor positivisme zorgt en er weer een hechte groep van maakt. Het gaat om samenwerken en alle neuzen dezelfde kant op hebben."
De 41-jarige Catalaan speelde het grootste deel van zijn carrière voor Barcelona, maar sloot zijn loopbaan af bij Al Sadd. Xavi ging daarna in Doha door als trainer. Hij won met Al Sadd al twee keer de nationale beker en afgelopen seizoen ook het kampioenschap. Xavi verlengde in mei zijn contract tot de zomer van 2023. Zijn ploeg staat momenteel ook weer bovenaan in de Qatarese competitie, die nu een winterstop in gaat. Eind december wordt de competitie hervat.
Sergi Barjuán, de coach van het tweede elftal van Barcelona, heeft vooralsnog de taken van Koeman bij de hoofdmacht overgenomen.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
57 minuten geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
7 uur geleden