Xavi: ik wil graag naar huis, maar het is aan de clubs
DOHA (ANP) - Xavi wil dolgraag aan de slag als hoofdtrainer van FC Barcelona. Zijn huidige werkgever, Al Sadd uit Qatar, werkt vooralsnog echter niet mee. "Ik wil heel graag terug naar huis", zei Xavi tegen de Spaanse krant Mundo Deportivo, na het eerste puntenverlies dit seizoen van Al Sadd tegen Al Duhail (3-3). "Maar eerst moeten de clubs het eens zien te worden."
FC Barcelona ziet in Xavi de ideale opvolger van de vorige week ontslagen Ronald Koeman. Een delegatie van de Spaanse clubleiding is deze week naar Doha gekomen om te onderhandelen met Al Sadd. Met Xavi is alles al rond, maar de club wil de Spanjaard niet zomaar laten gaan.
"We waarderen het bezoek van de delegatie van Barcelona zeer", zegt directeur Turki Al-Ali van Al Sadd. "De positie van de club is vanaf het begin duidelijk: we willen onze coach Xavi behouden, we kunnen hem op zo'n belangrijk moment in het seizoen niet laten gaan."
Clausule
De trainer wil wel graag de overstap maken. "Ik heb een contract, maar daar zit een clausule in. Daar moeten ze dan wel akkoord mee gaan", zegt Xavi. "Ik sta er heel positief in. Ik denk dat het een kwestie van uren, misschien enkele dagen is. Ze weten hoe ik er in sta, hopelijk kan dat gerealiseerd worden. Barcelona heeft geen Messias nodig, maar iemand die voor positivisme zorgt en er weer een hechte groep van maakt. Het gaat om samenwerken en alle neuzen dezelfde kant op hebben."
De 41-jarige Catalaan speelde het grootste deel van zijn carrière voor Barcelona, maar sloot zijn loopbaan af bij Al Sadd. Xavi ging daarna in Doha door als trainer. Hij won met Al Sadd al twee keer de nationale beker en afgelopen seizoen ook het kampioenschap. Xavi verlengde in mei zijn contract tot de zomer van 2023. Zijn ploeg staat momenteel ook weer bovenaan in de Qatarese competitie, die nu een winterstop in gaat. Eind december wordt de competitie hervat.
Sergi Barjuán, de coach van het tweede elftal van Barcelona, heeft vooralsnog de taken van Koeman bij de hoofdmacht overgenomen.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
43 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
22 uur geleden