Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Xavi: ik wil graag naar huis, maar het is aan de clubs

Xavi: ik wil graag naar huis, maar het is aan de clubs

DOHA (ANP) - Xavi wil dolgraag aan de slag als hoofdtrainer van FC Barcelona. Zijn huidige werkgever, Al Sadd uit Qatar, werkt vooralsnog echter niet mee. "Ik wil heel graag terug naar huis", zei Xavi tegen de Spaanse krant Mundo Deportivo, na het eerste puntenverlies dit seizoen van Al Sadd tegen Al Duhail (3-3). "Maar eerst moeten de clubs het eens zien te worden."

FC Barcelona ziet in Xavi de ideale opvolger van de vorige week ontslagen Ronald Koeman. Een delegatie van de Spaanse clubleiding is deze week naar Doha gekomen om te onderhandelen met Al Sadd. Met Xavi is alles al rond, maar de club wil de Spanjaard niet zomaar laten gaan.

"We waarderen het bezoek van de delegatie van Barcelona zeer", zegt directeur Turki Al-Ali van Al Sadd. "De positie van de club is vanaf het begin duidelijk: we willen onze coach Xavi behouden, we kunnen hem op zo'n belangrijk moment in het seizoen niet laten gaan."

Clausule

De trainer wil wel graag de overstap maken. "Ik heb een contract, maar daar zit een clausule in. Daar moeten ze dan wel akkoord mee gaan", zegt Xavi. "Ik sta er heel positief in. Ik denk dat het een kwestie van uren, misschien enkele dagen is. Ze weten hoe ik er in sta, hopelijk kan dat gerealiseerd worden. Barcelona heeft geen Messias nodig, maar iemand die voor positivisme zorgt en er weer een hechte groep van maakt. Het gaat om samenwerken en alle neuzen dezelfde kant op hebben."

De 41-jarige Catalaan speelde het grootste deel van zijn carrière voor Barcelona, maar sloot zijn loopbaan af bij Al Sadd. Xavi ging daarna in Doha door als trainer. Hij won met Al Sadd al twee keer de nationale beker en afgelopen seizoen ook het kampioenschap. Xavi verlengde in mei zijn contract tot de zomer van 2023. Zijn ploeg staat momenteel ook weer bovenaan in de Qatarese competitie, die nu een winterstop in gaat. Eind december wordt de competitie hervat.

Sergi Barjuán, de coach van het tweede elftal van Barcelona, heeft vooralsnog de taken van Koeman bij de hoofdmacht overgenomen.

Meer uit Voetbal

Lagsir (22) stopt als profvoetballer na zware knieblessures

ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.

23 minuten geleden
Trainer Verberne definitief weg bij FC Eindhoven na beenbreuk

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.

2 uur geleden
Oranje-international Frimpong nadert rentree bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.

3 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met terugkeer 'sterkhouders' voor FC Noah

JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.

17 uur geleden
Gordon helpt Newcastle met vier treffers aan 6-1-zege bij Qarabag

BAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.

17 uur geleden
Infantino 'geschokt' na vermeend racisme tegen Vinícius Júnior

ZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.

21 uur geleden
Telstar accepteert schikking van 7500 euro voor afsteken vuurwerk

VELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.

23 uur geleden