Xavi: ik stop als ik prestaties FC Barcelona niet kan verbeteren
MADRID (ANP/AFP) - FC Barcelona-coach Xavi Hernandez heeft gezegd te stoppen als hij de prestaties van zijn team niet kan verbeteren. Dat zei hij tijdens een persconferentie voorafgaand aan de La Liga-wedstrijd tegen Real Madrid die zondag wordt gespeeld.
De prestaties van de club in de Champions League leveren de coach veel kritiek op. In de groepsfase van het toernooi wist FC Barcelona tot nu toe slechts één van de vier wedstrijden te winnen. Daardoor staat de ploeg van Xavi nu op uitschakeling in de Champions League. De ploeg speelde woensdag nog tegen Internazionale (3-3), waarvan het team in de eerste wedstrijd verloor (1-0).
"Ik zal niet stoppen met werken en proberen. Maar de dag dat ik niet langer zeker ben van mezelf, zal ik vertrekken", geeft Xavi aan. "De dag dat ik zie dat ik geen oplossing meer ben, zal ik geen probleem zijn voor Barcelona." Xavi zegt wel dat hij de kritiek ter harte neemt. "Maar daar focus ik niet te veel op. Ik focus me op het werk."
De Catalanen doen het in de binnenlandse La Liga beter. Het team staat bovenaan in de competitie op basis van doelsaldo. Real Madrid staat tweede met hetzelfde puntenaantal. Zondag treffen beide teams elkaar in de eerste El Clásico van dit seizoen. Vorig seizoen wist FC Barcelona nog met 4-0 te winnen in Madrid.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de achtste keer op rij niet kunnen winnen in de Eredivisie en ziet de degradatiezorgen groter worden. In het Abe Lenstrastadion was sc Heerenveen met 4-1 te sterk.
15 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - PSV heeft de achterstand op Ajax wat betreft behaalde landstitels in de Eredivisie verkleind tot negen. De Eindhovenaren behaalden zondag zonder zelf te spelen hun 27e kampioenschap in Nederland en de derde op rij onder leiding van coach Peter Bosz.
20 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - PSV pakte zondag de zesde landstitel in de laatste achttien jaar.
21 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - In de binnenstad van Eindhoven barst een feest los nadat PSV de landstitel heeft gewonnen. Dat is te zien op live camerabeelden van Omroep Brabant. In de uitgaansstraat Stratumseind zijn veel mensen op de been en hangt rode rook.
24 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Algemeen directeur Jan Willem van Dop van Go Ahead Eagles noemde het "een juiste beslissing" om de ongehoorzame supporters van PEC Zwolle het uitvak uit te sturen bij de IJsselderby. De wedstrijd begon daardoor anderhalf uur later dan gepland.
27 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord kan ook in theorie geen kampioen meer worden. Het elftal van Robin van Persie speelde zondag met 0-0 gelijk uit tegen FC Volendam. Feyenoord heeft met nog vijf wedstrijden te gaan een achterstand van 16 punten op PSV en kan de Eindhovenaren niet meer achterhalen. Feyenoord heeft nog maar 1 punt meer dan nummer 3 NEC.
35 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - PSV heeft voor de 27e keer de landstitel gewonnen. De Eindhovenaren zagen nummer 2 Feyenoord met 0-0 gelijkspelen bij FC Volendam en kunnen met nog vijf speelronden te gaan niet meer worden achterhaald.
36 minuten geleden