Xavi: ik stop als ik prestaties FC Barcelona niet kan verbeteren
MADRID (ANP/AFP) - FC Barcelona-coach Xavi Hernandez heeft gezegd te stoppen als hij de prestaties van zijn team niet kan verbeteren. Dat zei hij tijdens een persconferentie voorafgaand aan de La Liga-wedstrijd tegen Real Madrid die zondag wordt gespeeld.
De prestaties van de club in de Champions League leveren de coach veel kritiek op. In de groepsfase van het toernooi wist FC Barcelona tot nu toe slechts één van de vier wedstrijden te winnen. Daardoor staat de ploeg van Xavi nu op uitschakeling in de Champions League. De ploeg speelde woensdag nog tegen Internazionale (3-3), waarvan het team in de eerste wedstrijd verloor (1-0).
"Ik zal niet stoppen met werken en proberen. Maar de dag dat ik niet langer zeker ben van mezelf, zal ik vertrekken", geeft Xavi aan. "De dag dat ik zie dat ik geen oplossing meer ben, zal ik geen probleem zijn voor Barcelona." Xavi zegt wel dat hij de kritiek ter harte neemt. "Maar daar focus ik niet te veel op. Ik focus me op het werk."
De Catalanen doen het in de binnenlandse La Liga beter. Het team staat bovenaan in de competitie op basis van doelsaldo. Real Madrid staat tweede met hetzelfde puntenaantal. Zondag treffen beide teams elkaar in de eerste El Clásico van dit seizoen. Vorig seizoen wist FC Barcelona nog met 4-0 te winnen in Madrid.
Meer uit Voetbal
DIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
15 minuten geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
9 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
10 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
10 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
19 uur geleden