Xavi heeft alle spelers hard nodig bij Barcelona
BARCELONA (ANP) - Trainer Xavi heeft voorlopig alle spelers nodig om FC Barcelona weer succesvol te maken. Dat vertelde de oud-middenvelder op een afsluitende persconferentie vlak voor het thuisduel van zaterdag met Espanyol.
Xavi prees de veelzijdigheid van Memphis Depay en zou graag zien dat Frenkie de Jong vaker in het strafschopgebied van de tegenstander komt. Hij vertelde dat Luuk de Jong ook zijn kansen zal krijgen. De spits kwam op voorspraak van de ontslagen Ronald Koeman naar Barcelona. "We hebben iedereen nodig. Natuurlijk ook Luuk", zei hij.
Xavi nam in 2015 afscheid van Barcelona. 2373 dagen later viert hij zaterdag zijn rentree als trainer bij zijn geliefde club. Xavi staat voor een zware opgave. Barcelona staat slechts negende in La Liga en heeft al 10 punten minder dan Real Madrid. Geld voor aankopen in de winterstop ontbreekt vooralsnog. Eind oktober zaten er maar 38.000 fans op de tribunes van Camp Nou tijdens een thuisduel met Alavés. "Maar Ik zie veel talent in mijn selectie", zei Xavi. "En er wordt hard getraind. Ik proef veel enthousiasme. We gaan hard werken om er weer iets van te maken."
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
8 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
12 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
13 uur geleden