Xavi heeft alle spelers hard nodig bij Barcelona
BARCELONA (ANP) - Trainer Xavi heeft voorlopig alle spelers nodig om FC Barcelona weer succesvol te maken. Dat vertelde de oud-middenvelder op een afsluitende persconferentie vlak voor het thuisduel van zaterdag met Espanyol.
Xavi prees de veelzijdigheid van Memphis Depay en zou graag zien dat Frenkie de Jong vaker in het strafschopgebied van de tegenstander komt. Hij vertelde dat Luuk de Jong ook zijn kansen zal krijgen. De spits kwam op voorspraak van de ontslagen Ronald Koeman naar Barcelona. "We hebben iedereen nodig. Natuurlijk ook Luuk", zei hij.
Xavi nam in 2015 afscheid van Barcelona. 2373 dagen later viert hij zaterdag zijn rentree als trainer bij zijn geliefde club. Xavi staat voor een zware opgave. Barcelona staat slechts negende in La Liga en heeft al 10 punten minder dan Real Madrid. Geld voor aankopen in de winterstop ontbreekt vooralsnog. Eind oktober zaten er maar 38.000 fans op de tribunes van Camp Nou tijdens een thuisduel met Alavés. "Maar Ik zie veel talent in mijn selectie", zei Xavi. "En er wordt hard getraind. Ik proef veel enthousiasme. We gaan hard werken om er weer iets van te maken."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ staat in de achtste finale van de Conference League. De club uit Alkmaar versloeg voor eigen publiek FC Noah (4-0), de regerend kampioen van Armenië. Dat was ruim voldoende na de nederlaag van vorige week in Jerevan (1-0).
6 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Brian Brobbey is twee tot vier weken niet inzetbaar voor Sunderland. Dat vertelde zijn trainer Régis Le Bris tijdens een persmoment voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de optie in het contract van Vivianne Miedema gelicht. De spits is nu tot medio 2027 aan de Engelse club verbonden. City voorkomt zo dat de 29-jarige aanvalster aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt.
10 uur geledenOVIEDO (ANP) - Het Openbaar Ministerie in het Noord-Spaanse Asturië heeft een gevangenisstraf van een jaar en een boete van bijna 3000 euro geëist tegen een supporter van Oviedo. De fan zou vorig jaar een aap hebben nagebootst na een doelpunt van vedette Kylian Mbappé van Real Madrid tegen zijn club. Het was de eerste keer sinds zijn komst naar Real Madrid dat de Franse spits slachtoffer was van racisme.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Noah Fernandez heeft een nieuw contract getekend bij PSV. Het 18-jarige talent uit de eigen opleiding is nu tot medio 2030 aan de kampioen van Nederland verbonden. De Belgische voetballer is officieel toegevoegd aan het eerste elftal van PSV.
11 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De KNVB heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met de voetbalbond van Curaçao. De afspraken werden donderdag bekrachtigd door KNVB-voorzitter Frank Paauw en zijn collega Gilbert Martina van de FFK uit Curaçao.
12 uur geleden