Xavi heeft alle spelers hard nodig bij Barcelona
BARCELONA (ANP) - Trainer Xavi heeft voorlopig alle spelers nodig om FC Barcelona weer succesvol te maken. Dat vertelde de oud-middenvelder op een afsluitende persconferentie vlak voor het thuisduel van zaterdag met Espanyol.
Xavi prees de veelzijdigheid van Memphis Depay en zou graag zien dat Frenkie de Jong vaker in het strafschopgebied van de tegenstander komt. Hij vertelde dat Luuk de Jong ook zijn kansen zal krijgen. De spits kwam op voorspraak van de ontslagen Ronald Koeman naar Barcelona. "We hebben iedereen nodig. Natuurlijk ook Luuk", zei hij.
Xavi nam in 2015 afscheid van Barcelona. 2373 dagen later viert hij zaterdag zijn rentree als trainer bij zijn geliefde club. Xavi staat voor een zware opgave. Barcelona staat slechts negende in La Liga en heeft al 10 punten minder dan Real Madrid. Geld voor aankopen in de winterstop ontbreekt vooralsnog. Eind oktober zaten er maar 38.000 fans op de tribunes van Camp Nou tijdens een thuisduel met Alavés. "Maar Ik zie veel talent in mijn selectie", zei Xavi. "En er wordt hard getraind. Ik proef veel enthousiasme. We gaan hard werken om er weer iets van te maken."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
10 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
3 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
19 uur geleden