X omzeilt blokkade in Brazilië via automatische update
RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Berichtenplatform X heeft een automatische update doorgevoerd die het mogelijk maakt een blokkade in Brazilië te omzeilen. De blokkade werd vorige maand door een rechter opgelegd.
De rechter eiste dat X-eigenaar Elon Musk tientallen rechtse accounts verwijderde en een nieuwe juridische vertegenwoordiger in Brazilië aanwees. Omdat dat niet gebeurde, volgde een landelijke blokkade.
Een Braziliaanse vereniging van internetproviders (ABRINT) meldt dat sommige Braziliaanse gebruikers nu via hun telefoon toch weer toegang krijgen tot X. X heeft in Brazilië meer dan 22 miljoen gebruikers. Het is niet duidelijk hoeveel gebruikers het platform weer kunnen gebruiken.
Door de update maakt Musks platform gebruik van IP-adressen die met andere diensten worden gedeeld, wat het blokkeren van X bemoeilijkt. Internetproviders verkeren nu in een lastige situatie en wachten op verdere instructies van de Braziliaanse telecommunicatieautoriteit, aldus ABRINT.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.
1 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de veiligheidstroepen opdracht gegeven geen actie te ondernemen tegen vreedzame betogers. Volgens mensenrechtenactivisten zijn minstens 36 doden gevallen bij protesten tegen de slechte economische situatie in Iran.
2 uur geledenPRAAG (ANP/DPA) - Een belangrijk aankoopprogramma voor munitie voor Oekraïne gaat toch door. Tsjechië blijft ook onder de minder Oekraïnegezinde nieuwe regering de levering van artilleriegranaten coördineren, zegt premier Andrej Babiš.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot problemen. Ook Frankrijk, België en het Verenigd Koninkrijk kampen met overlast door een sneeuwstorm, die door de Franse weerdienst de naam Goretti heeft gekregen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Alle woningen en bedrijven zijn na een dagenlange stroomstoring in Berlijn weer aangesloten op het net. Er is een tijdelijke kabel aangelegd en in gebruik genomen, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin. In de loop van woensdag krijgen alle adressen geleidelijk weer stroom.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft Israël beschuldigd van apartheid op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens hem worden de Palestijnen in dat gebied systematisch gediscrimineerd.
4 uur geleden