X daagt staat Californië voor de rechter om moderatiewetgeving
SACRAMENTO (ANP/BLOOMBERG) - Socialmediaplatform X, het voormalige Twitter, heeft de staat Californië aangeklaagd. Aanleiding is een nieuwe wet die socialemediabedrijven verplicht om uit te leggen hoe zij de berichten op hun platforms modereren. Volgens X worden socialmediaplatforms daarmee echter onder druk gezet "om bepaalde grondwettelijk beschermde inhoud die door de staat als problematisch wordt beschouwd te elimineren", aldus de aanklacht.
De wet waar het om gaat werd vorig jaar ondertekend. Gouverneur van Californië Gaven Newsom gaf bij de ondertekening aan dat deze juist bedoeld was voor de bescherming van vrijheid van meningsuiting. Zo zou het publiek worden beschermd door socialmediabedrijven transparant te laten zijn over hoe zij desinformatie, intimidatie en extremisme aanpakken.
Miljardair Elon Musk nam het toenmalige Twitter in oktober vorig jaar over. Sindsdien heeft hij flink gesneden in de kosten van het bedrijf, waarbij een groot deel van het personeel werd ontslagen. Onder hen bevonden zich relatief veel moderators die zich bezighielden met het uitbannen van haatberichten. X zegt zich daarentegen juist in te zetten voor de vrijheid van de gebruikers van het sociale medium.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
1 dag geleden