Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

X daagt staat Californië voor de rechter om moderatiewetgeving

X daagt staat Californië voor de rechter om moderatiewetgeving

SACRAMENTO (ANP/BLOOMBERG) - Socialmediaplatform X, het voormalige Twitter, heeft de staat Californië aangeklaagd. Aanleiding is een nieuwe wet die socialemediabedrijven verplicht om uit te leggen hoe zij de berichten op hun platforms modereren. Volgens X worden socialmediaplatforms daarmee echter onder druk gezet "om bepaalde grondwettelijk beschermde inhoud die door de staat als problematisch wordt beschouwd te elimineren", aldus de aanklacht.

De wet waar het om gaat werd vorig jaar ondertekend. Gouverneur van Californië Gaven Newsom gaf bij de ondertekening aan dat deze juist bedoeld was voor de bescherming van vrijheid van meningsuiting. Zo zou het publiek worden beschermd door socialmediabedrijven transparant te laten zijn over hoe zij desinformatie, intimidatie en extremisme aanpakken.

Miljardair Elon Musk nam het toenmalige Twitter in oktober vorig jaar over. Sindsdien heeft hij flink gesneden in de kosten van het bedrijf, waarbij een groot deel van het personeel werd ontslagen. Onder hen bevonden zich relatief veel moderators die zich bezighielden met het uitbannen van haatberichten. X zegt zich daarentegen juist in te zetten voor de vrijheid van de gebruikers van het sociale medium.

Meer uit Financieel

Trump verhoogt wereldwijde importheffing van 10 naar 15 procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.

40 minuten geleden
Merz verwacht lagere tariefdruk na uitspraak VS-hooggerechtshof

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.

54 minuten geleden
Lagarde vond speech handelsminister VS op WEF onnodig beledigend

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.

3 uur geleden
Geen concrete toezeggingen in verklaring na AI-top

NEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.

3 uur geleden
Franse president blij met uitspraak hof VS over Trumps heffingen

PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.

5 uur geleden
India en Brazilië sluiten deal over zeldzame grondstoffen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

5 uur geleden
Econoom: onzekerheid over handel met VS blijft

DEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.

6 uur geleden