Wüst verstevigt koppositie bij WK met ritzege op 1500 m
HAMAR (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft bij de WK allround in Hamar haar koppositie verstevigd. De zesvoudige wereldkampioene schreef de 1500 meter op haar naam met een baanrecord van 1.53,89. Het was haar eerste afstandszege bij het wereldtiteltoernooi in Noorwegen na haar vierde plek op de 500 meter en haar derde plaats op de 3000 meter.
Wüst verdedigt later op zondag op de afsluitende 5000 meter een voorsprong van 6,60 seconden op Ivanie Blondin. De Canadese reed als tegenstander van Wüst de vijfde tijd: 1.55,21.
Melissa Wijfje bleef derde in het algemeen klassement. De Nederlands kampioene op de schaatsmijl eindigde met een tijd van 1.55,72 op de zesde plek. Ze staat op 8,35 seconden van Wüst.
Sablikova
In de voorlaatste rit was Antoinette de Jong met een tijd van 1.55,19 nog wel iets sneller dan haar tegenstandster Wijfje. De Nederlands kampioene allround zakte in de algemene rangschikking niettemin van de vierde naar de vijfde plek, op 9,96 van Wüst.
Titelverdedigster Martina Sablikova reed op de 1500 meter de zevende tijd: 1.55,89. De Tsjechische staat in het klassement op de tiende plaats, op bijna 19 seconden van Wüst.
Eerste 5000 meter
De Nederlandse kopvrouw reed dit seizoen nog niet één race op de 5000 meter. "Nee, de laatste was een jaar geleden", doelde ze op haar moeizame rit bij de WK allround in Calgary. De Brabantse kwam destijds niet verder dan de zevende tijd: 6.59,80.
Sablikova was in Canada bijna 18 seconden sneller (6.42,01) en verzekerde zich met die toenmalige wereldrecordtijd van haar vijfde wereldtitel allround. Wüst moest vorig jaar in het eindklassement genoegen nemen met de vijfde plaats, nog achter De Jong (derde) en Carlijn Achtereekte (vierde).
Vertrouwen
Wüst (33) haalde zaterdag vertrouwen uit haar stabiele race op de 3000 meter, een afstand die ze deze winter evenmin vaak reed. Ze was met een tijd van 4.02,60 slechts 0,70 seconde langzamer dan winnares Sablikova. "Als de 3 kilometer bij mij goed gaat in een allroundtoernooi, loopt meestal de 5 kilometer ook wel goed af", sprak Wüst hoopvol.
Blondin (29) eindigde twee weken geleden bij de WK afstanden in Salt Lake City als vijfde op de 5000 meter.
Meer uit Sport
ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
1 dag geleden