Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wüst verstevigt koppositie bij WK met ritzege op 1500 m

Wüst verstevigt koppositie bij WK met ritzege op 1500 m

HAMAR (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft bij de WK allround in Hamar haar koppositie verstevigd. De zesvoudige wereldkampioene schreef de 1500 meter op haar naam met een baanrecord van 1.53,89. Het was haar eerste afstandszege bij het wereldtiteltoernooi in Noorwegen na haar vierde plek op de 500 meter en haar derde plaats op de 3000 meter.

Wüst verdedigt later op zondag op de afsluitende 5000 meter een voorsprong van 6,60 seconden op Ivanie Blondin. De Canadese reed als tegenstander van Wüst de vijfde tijd: 1.55,21.

Melissa Wijfje bleef derde in het algemeen klassement. De Nederlands kampioene op de schaatsmijl eindigde met een tijd van 1.55,72 op de zesde plek. Ze staat op 8,35 seconden van Wüst.

Sablikova

In de voorlaatste rit was Antoinette de Jong met een tijd van 1.55,19 nog wel iets sneller dan haar tegenstandster Wijfje. De Nederlands kampioene allround zakte in de algemene rangschikking niettemin van de vierde naar de vijfde plek, op 9,96 van Wüst.

Titelverdedigster Martina Sablikova reed op de 1500 meter de zevende tijd: 1.55,89. De Tsjechische staat in het klassement op de tiende plaats, op bijna 19 seconden van Wüst.

Eerste 5000 meter

De Nederlandse kopvrouw reed dit seizoen nog niet één race op de 5000 meter. "Nee, de laatste was een jaar geleden", doelde ze op haar moeizame rit bij de WK allround in Calgary. De Brabantse kwam destijds niet verder dan de zevende tijd: 6.59,80.

Sablikova was in Canada bijna 18 seconden sneller (6.42,01) en verzekerde zich met die toenmalige wereldrecordtijd van haar vijfde wereldtitel allround. Wüst moest vorig jaar in het eindklassement genoegen nemen met de vijfde plaats, nog achter De Jong (derde) en Carlijn Achtereekte (vierde).

Vertrouwen

Wüst (33) haalde zaterdag vertrouwen uit haar stabiele race op de 3000 meter, een afstand die ze deze winter evenmin vaak reed. Ze was met een tijd van 4.02,60 slechts 0,70 seconde langzamer dan winnares Sablikova. "Als de 3 kilometer bij mij goed gaat in een allroundtoernooi, loopt meestal de 5 kilometer ook wel goed af", sprak Wüst hoopvol.

Blondin (29) eindigde twee weken geleden bij de WK afstanden in Salt Lake City als vijfde op de 5000 meter.

Meer uit Sport

Kunstrijders Tsiba en Danilova klaar na laatste plaats korte kür

PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.

2 uur geleden
Tennisster Rybakina in drie sets naar halve finales Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.

4 uur geleden
Marathon Londen mikt met tweedaagse op 100.000 deelnemers

LONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.

7 uur geleden
Kunstschaatsster Wories uitgeschakeld na korte kür op WK

PRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.

8 uur geleden
Skiër McGrath wint wereldbekerklassement slalom, dagzege Haugan

HAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.

10 uur geleden
Boksster Heijnen (26) beëindigt carrière 'eerder dan gepland'

ROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.

11 uur geleden
München wil WK atletiek in 2029 of 2031

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.

12 uur geleden