Wüst verstevigt koppositie bij WK met ritzege op 1500 m
HAMAR (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft bij de WK allround in Hamar haar koppositie verstevigd. De zesvoudige wereldkampioene schreef de 1500 meter op haar naam met een baanrecord van 1.53,89. Het was haar eerste afstandszege bij het wereldtiteltoernooi in Noorwegen na haar vierde plek op de 500 meter en haar derde plaats op de 3000 meter.
Wüst verdedigt later op zondag op de afsluitende 5000 meter een voorsprong van 6,60 seconden op Ivanie Blondin. De Canadese reed als tegenstander van Wüst de vijfde tijd: 1.55,21.
Melissa Wijfje bleef derde in het algemeen klassement. De Nederlands kampioene op de schaatsmijl eindigde met een tijd van 1.55,72 op de zesde plek. Ze staat op 8,35 seconden van Wüst.
Sablikova
In de voorlaatste rit was Antoinette de Jong met een tijd van 1.55,19 nog wel iets sneller dan haar tegenstandster Wijfje. De Nederlands kampioene allround zakte in de algemene rangschikking niettemin van de vierde naar de vijfde plek, op 9,96 van Wüst.
Titelverdedigster Martina Sablikova reed op de 1500 meter de zevende tijd: 1.55,89. De Tsjechische staat in het klassement op de tiende plaats, op bijna 19 seconden van Wüst.
Eerste 5000 meter
De Nederlandse kopvrouw reed dit seizoen nog niet één race op de 5000 meter. "Nee, de laatste was een jaar geleden", doelde ze op haar moeizame rit bij de WK allround in Calgary. De Brabantse kwam destijds niet verder dan de zevende tijd: 6.59,80.
Sablikova was in Canada bijna 18 seconden sneller (6.42,01) en verzekerde zich met die toenmalige wereldrecordtijd van haar vijfde wereldtitel allround. Wüst moest vorig jaar in het eindklassement genoegen nemen met de vijfde plaats, nog achter De Jong (derde) en Carlijn Achtereekte (vierde).
Vertrouwen
Wüst (33) haalde zaterdag vertrouwen uit haar stabiele race op de 3000 meter, een afstand die ze deze winter evenmin vaak reed. Ze was met een tijd van 4.02,60 slechts 0,70 seconde langzamer dan winnares Sablikova. "Als de 3 kilometer bij mij goed gaat in een allroundtoernooi, loopt meestal de 5 kilometer ook wel goed af", sprak Wüst hoopvol.
Blondin (29) eindigde twee weken geleden bij de WK afstanden in Salt Lake City als vijfde op de 5000 meter.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
2 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
3 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
5 uur geleden