Wüst neemt optie op 7e wereldtitel, Wijfje ook op medaillekoers
HAMAR (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft op de eerste dag van de WK allround in Hamar een optie genomen op haar zevende wereldtitel. De 33-jarige Brabantse gaat na twee afstanden aan de leiding in het klassement. Ze begint zondag met een marge van 0,66 seconde op de Canadese Ivanie Blondin aan de 1500 meter. Melissa Wijfje staat verrassend derde in de algemene rangschikking, op 0,68 van haar landgenote.
Wüst reed op de 3000 meter de derde tijd (4.02,60). Dat was na haar vierde plaats op de 500 meter (38,96) ruim voldoende voor de eerste plaats in de tussenstand. Blondin eindigde op de 3000 meter als tweede (4.02,54) en Wijfje reed de vierde tijd (4.02,81). Antoinette de Jong staat in het klassement vijfde na haar vijfde plek op de 3000 meter (4.03,40).
Titelhoudster Martina Sablikova won de 3000 meter met een tijd van 4.01,89. De Tsjechische reed echter een slechte 500 meter (achttiende in 40,30). Daardoor moet de vijfvoudig kampioene vooralsnog genoegen nemen met de tiende plek in de rangschikking, op 3,67 van Wüst.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
21 minuten geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
4 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
18 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
20 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
21 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
22 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
22 uur geleden