Wüst neemt optie op 7e wereldtitel, Wijfje ook op medaillekoers
HAMAR (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft op de eerste dag van de WK allround in Hamar een optie genomen op haar zevende wereldtitel. De 33-jarige Brabantse gaat na twee afstanden aan de leiding in het klassement. Ze begint zondag met een marge van 0,66 seconde op de Canadese Ivanie Blondin aan de 1500 meter. Melissa Wijfje staat verrassend derde in de algemene rangschikking, op 0,68 van haar landgenote.
Wüst reed op de 3000 meter de derde tijd (4.02,60). Dat was na haar vierde plaats op de 500 meter (38,96) ruim voldoende voor de eerste plaats in de tussenstand. Blondin eindigde op de 3000 meter als tweede (4.02,54) en Wijfje reed de vierde tijd (4.02,81). Antoinette de Jong staat in het klassement vijfde na haar vijfde plek op de 3000 meter (4.03,40).
Titelhoudster Martina Sablikova won de 3000 meter met een tijd van 4.01,89. De Tsjechische reed echter een slechte 500 meter (achttiende in 40,30). Daardoor moet de vijfvoudig kampioene vooralsnog genoegen nemen met de tiende plek in de rangschikking, op 3,67 van Wüst.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
5 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
7 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
8 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
15 uur geleden