Wüst goed van start op de WK allround in Hamar
HAMAR (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst is goed begonnen aan de WK allround in Hamar. De zesvoudig wereldkampioene reed op de 500 meter de vierde tijd (38,96). Ze sloeg daarmee een flink gat met titelverdedigster Martina Sablikova. De Tsjechische stayer kwam op de kortste afstand niet verder dan de achttiende tijd (40,30).
De Poolse Karolina Bosiek (20) won verrassend met een tijd van 38,76, gevolgd door de Japanse Nana Takagi en de Russin Elizaveta Kazelina (beiden 38,86). Melissa Wijfje finishte keurig als zesde in 39,15. Antoinette de Jong, de tegenstandster van Wüst, stelde teleur met de twaalfde tijd (39,39).
Wüst moet later op zaterdag op de 3000 meter 1,20 seconden goedmaken op Bosiek om haar eerste WK-dag als klassementsleidster af te sluiten.
Krachtproef
Voor Wüst is het haar zestiende WK allround op rij. Ze won in die lange reeks zes keer goud, vier keer zilver en twee keer brons. Vorig jaar kwam de 33-jarige Brabantse niet verder dan de vijfde plek. Dat was een evenaring van haar slechtste resultaat, dat ze bij haar WK-debuut in 2005 liet noteren.
Wüst heeft dit seizoen nog weinig races gereden op de langere afstanden. De 3 en 5 kilometer (zondag) zullen voor haar dan ook een ware krachtproef worden. De vijfvoudig olympisch kampioene had daardoor graag nog wat meer marge willen pakken op de 500 meter. Een tijd van 38,5, die ze vooraf in haar hoofd had, zat er echter niet in.
Op de 1500 meter, ook op zondag, hoopt Wüst alsnog een grote slag te slaan. Op die afstand prolongeerde ze twee weken geleden in Salt Lake City haar wereldtitel.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Para-snowboardster Lisa Bunschoten-Vos beëindigt haar topsportcarrière. Ze kiest ervoor haar aandacht te richten op haar gezin, meldt de Nederlandse Ski Vereniging.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Andrea Stella, teambaas van het Formule 1-team van McLaren, heeft Carlos Sainz excuses aangeboden voor het gedrag van Oscar Piastri zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert maakt woensdag zijn rentree in de Ronde van Denemarken. Dat meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike maandag op sociale media.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.
23 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.
23 uur geledenESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.
23 uur geleden