Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wüst en Roest gaan voor WK-goud in Hamar

Wüst en Roest gaan voor WK-goud in Hamar

HAMAR (ANP) - Op de slotdag van de WK allround in Hamar gaan Ireen Wüst en Patrick Roest voor goud. De twee Nederlandse topschaatsers beginnen zondag als klassementsleider aan de 1500 meter. De vrouwen gaan om 13.00 uur van start en de mannen beginnen om 13.52 uur aan de schaatsmijl. Daarna wordt de vierkamp om de wereldtitel afgesloten met de 5000 meter voor vrouwen (begin 14.43 uur) en de 10.000 meter voor mannen (start 15.33 uur).

Zesvoudig wereldkampioene Wüst gaat zondag de strijd aan met de Canadese Ivanie Blondin (tweede op een marge van 0,66 seconde voor de 1500 meter) en de verrassende Melissa Wijfje (derde op 0,68). Titelhoudster Martina Sablikova (tiende op 3,67) is al uitgeschakeld voor WK-goud.

Titelhouder Roest heeft voor de 1500 meter een marge van 1,07 seconden op de Noor Sverre Lunde Pedersen. De Japanner Seitaro Ichinohe staat derde in het klassement, op 2,04 seconden van Roest. Jan Blokhuijsen heeft als nummer 4 ook nog medaillekansen. Negenvoudig kampioen Sven Kramer meldde zich na een teleurstellende eerste WK-dag af voor het vervolg van het toernooi.

Meer uit Sport

Ajax speelt gelijk in uitduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).

1 uur geleden
Van der Poel overtuigt in veldrit Antwerpen bij rentree Van Aert

ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.

8 uur geleden
Brand wint ook wereldbeker veldrijden in Antwerpen

ANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.

9 uur geleden
Vechtsporter De Ridder treft in maart in UFC Braziliaan Borralho

BREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.

13 uur geleden
Anthony Joshua slaat Jake Paul knock-out in zesde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.

14 uur geleden
Tennisser Wawrinka kondigt einde carrière aan

DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."

1 dag geleden
Drie coureurs met nieuw startnummer in Formule 1

LONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.

1 dag geleden