WTTC: reissector in 2033 goed voor 12 procent wereldeconomie
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De reissector zal de komende jaren sterk blijven groeien en in 2033 goed zijn voor bijna 12 procent van de wereldeconomie. Dat meldt de World Travel & Tourism Council (WTTC), de koepelorganisatie voor de wereldwijde reis- en toerismesector, in de voorspellingen voor de komende tien jaar.
Volgens de organisatie, die alle toeristische sectoren omvat zoals luchtvaartmaatschappijen, hotels, cruisevaart, autoverhuur en reisbureaus, groeit de sector tot een omvang van 15,5 biljoen dollar (ruim 14 biljoen euro) in 2033. Dat is een stijging van 50 procent ten opzichte van de waarde van 10 biljoen dollar in 2019, toen reizen ruim 10 procent van het wereldwijde bruto binnenlands product (bbp) vertegenwoordigde.
Reizen vertegenwoordigt daarmee niet alleen een enorm deel van de wereldeconomie, de sector groeit ook veel sneller dan de economie als geheel. Economen verwachten dat het wereldwijde bbp, een maatstaf van de economische groei, op jaarbasis met ongeveer 2,6 procent per jaar zal groeien, zei Julia Simpson, president van WTTC. "In reizen en toerisme verwachten we een jaarlijkse groei van ongeveer 5,1 procent."
China
Als geheel zal de reis- en toerismesector tegen 2033 tot 430 miljoen mensen in dienst hebben, vergeleken met 334 miljoen in 2019. Dat is goed voor ongeveer een op de negen banen wereldwijd.
De organisatie onthulde ook de top 5 grootste reiseconomieën in termen van hun bijdrage aan het bbp. Deze bleef hetzelfde als vóór 2019 en bestond uit de Verenigde Staten, China, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en Japan. Frankrijk, Mexico, Italië, India en Spanje maakten de top 10 compleet.
De organisatie verwacht daarbij dat de Amerikaanse reiseconomie, de grootste ter wereld met een omvang van 2 biljoen dollar, in de komende tien jaar zijn kroon zal verliezen aan China. In 2033 zal de Chinese reissector goed zijn voor 4 biljoen dollar en ruim 14 procent van de gehele Chinese economie vertegenwoordigen. De Amerikaanse reissector zal naar verwachting groeien tot 3 biljoen dollar en dik 10 procent van de Amerikaanse economie vertegenwoordigen.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
4 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
4 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
8 uur geleden