WTTC: reissector in 2033 goed voor 12 procent wereldeconomie
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De reissector zal de komende jaren sterk blijven groeien en in 2033 goed zijn voor bijna 12 procent van de wereldeconomie. Dat meldt de World Travel & Tourism Council (WTTC), de koepelorganisatie voor de wereldwijde reis- en toerismesector, in de voorspellingen voor de komende tien jaar.
Volgens de organisatie, die alle toeristische sectoren omvat zoals luchtvaartmaatschappijen, hotels, cruisevaart, autoverhuur en reisbureaus, groeit de sector tot een omvang van 15,5 biljoen dollar (ruim 14 biljoen euro) in 2033. Dat is een stijging van 50 procent ten opzichte van de waarde van 10 biljoen dollar in 2019, toen reizen ruim 10 procent van het wereldwijde bruto binnenlands product (bbp) vertegenwoordigde.
Reizen vertegenwoordigt daarmee niet alleen een enorm deel van de wereldeconomie, de sector groeit ook veel sneller dan de economie als geheel. Economen verwachten dat het wereldwijde bbp, een maatstaf van de economische groei, op jaarbasis met ongeveer 2,6 procent per jaar zal groeien, zei Julia Simpson, president van WTTC. "In reizen en toerisme verwachten we een jaarlijkse groei van ongeveer 5,1 procent."
China
Als geheel zal de reis- en toerismesector tegen 2033 tot 430 miljoen mensen in dienst hebben, vergeleken met 334 miljoen in 2019. Dat is goed voor ongeveer een op de negen banen wereldwijd.
De organisatie onthulde ook de top 5 grootste reiseconomieën in termen van hun bijdrage aan het bbp. Deze bleef hetzelfde als vóór 2019 en bestond uit de Verenigde Staten, China, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en Japan. Frankrijk, Mexico, Italië, India en Spanje maakten de top 10 compleet.
De organisatie verwacht daarbij dat de Amerikaanse reiseconomie, de grootste ter wereld met een omvang van 2 biljoen dollar, in de komende tien jaar zijn kroon zal verliezen aan China. In 2033 zal de Chinese reissector goed zijn voor 4 biljoen dollar en ruim 14 procent van de gehele Chinese economie vertegenwoordigen. De Amerikaanse reissector zal naar verwachting groeien tot 3 biljoen dollar en dik 10 procent van de Amerikaanse economie vertegenwoordigen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.
6 uur geledenHOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.
8 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.
8 uur geleden