Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WTTC: reissector in 2033 goed voor 12 procent wereldeconomie

WTTC: reissector in 2033 goed voor 12 procent wereldeconomie

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De reissector zal de komende jaren sterk blijven groeien en in 2033 goed zijn voor bijna 12 procent van de wereldeconomie. Dat meldt de World Travel & Tourism Council (WTTC), de koepelorganisatie voor de wereldwijde reis- en toerismesector, in de voorspellingen voor de komende tien jaar.

Volgens de organisatie, die alle toeristische sectoren omvat zoals luchtvaartmaatschappijen, hotels, cruisevaart, autoverhuur en reisbureaus, groeit de sector tot een omvang van 15,5 biljoen dollar (ruim 14 biljoen euro) in 2033. Dat is een stijging van 50 procent ten opzichte van de waarde van 10 biljoen dollar in 2019, toen reizen ruim 10 procent van het wereldwijde bruto binnenlands product (bbp) vertegenwoordigde.

Reizen vertegenwoordigt daarmee niet alleen een enorm deel van de wereldeconomie, de sector groeit ook veel sneller dan de economie als geheel. Economen verwachten dat het wereldwijde bbp, een maatstaf van de economische groei, op jaarbasis met ongeveer 2,6 procent per jaar zal groeien, zei Julia Simpson, president van WTTC. "In reizen en toerisme verwachten we een jaarlijkse groei van ongeveer 5,1 procent."

China

Als geheel zal de reis- en toerismesector tegen 2033 tot 430 miljoen mensen in dienst hebben, vergeleken met 334 miljoen in 2019. Dat is goed voor ongeveer een op de negen banen wereldwijd.

De organisatie onthulde ook de top 5 grootste reiseconomieën in termen van hun bijdrage aan het bbp. Deze bleef hetzelfde als vóór 2019 en bestond uit de Verenigde Staten, China, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en Japan. Frankrijk, Mexico, Italië, India en Spanje maakten de top 10 compleet.

De organisatie verwacht daarbij dat de Amerikaanse reiseconomie, de grootste ter wereld met een omvang van 2 biljoen dollar, in de komende tien jaar zijn kroon zal verliezen aan China. In 2033 zal de Chinese reissector goed zijn voor 4 biljoen dollar en ruim 14 procent van de gehele Chinese economie vertegenwoordigen. De Amerikaanse reissector zal naar verwachting groeien tot 3 biljoen dollar en dik 10 procent van de Amerikaanse economie vertegenwoordigen.

Meer uit Financieel

Duitse ingreep bij tankstations werkte averechts, zeggen economen

MANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.

10 minuten geleden
Oud-werknemer TSMC 10 jaar cel in om stelen bedrijfsgeheimen

NEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.

29 minuten geleden
China blokkeert overname AI-bedrijf door Facebook-moeder Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.

1 uur geleden
Transavia Nederland schrapt geen vluchten om kerosineprijzen

SCHIPHOL (ANP) - Nederlandse Transavia-reizigers worden niet geraakt door geschrapte vluchten om de hoge kerosineprijzen. Volgens een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij heeft alleen het Franse deel van Transavia besloten om in mei en juni een deel van haar vluchten te schrappen. Vluchten vanuit Nederland worden niet getroffen.

1 uur geleden
Farmaconcern Organon, met locatie in Oss, komt in Indiase handen

JERSEY CITY (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Farmaciebedrijf Organon, met een productievestiging in Oss, komt in Indiase handen. Het bedrijf Sun Pharmaceutical telt bijna 12 miljard dollar neer voor de onderneming die gespecialiseerd is in geneesmiddelen voor vrouwen. Het gaat om een van de grootste buitenlandse overnames door een Indiaas bedrijf ooit.

2 uur geleden
Oud-ASML-man Van den Brink per direct weg als commissaris ASMI

ALMERE (ANP) - Oud-ASML-bestuurder Martin van den Brink is per direct vertrokken als commissaris bij chiptoeleverancier ASMI. Die stap volgt volgens het bedrijf uit Almere op een "beoordeling dat de andere professionele activiteiten van de heer Van den Brink op termijn zouden kunnen leiden tot belangenverstrengeling".

3 uur geleden
Recordstand op beurs raakt uit beeld door klein verlies AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index aan de beurs in Amsterdam liet maandagochtend een klein verlies zien. Daarmee raakte een mogelijk nieuw record voor de hoofdgraadmeter aan het Damrak tijdens de dunne handel op Koningsdag weer wat uit beeld. Beleggers verwerkten onder meer wisselende signalen over de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden