WTO: groei wereldhandel dit jaar waarschijnlijk 'ondermaats'
GENÈVE (ANP/RTR) - De wereldwijde handel zal dit jaar naar verwachting met 1,7 procent groeien. Dat meldde de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in een nieuw rapport. Dat is sterker dan eerder gedacht, maar wel minder dan vorig jaar toen nog sprake was van een groei van 2,7 procent. De WTO spreekt dan ook van een "ondermaatse" groei van de wereldhandel.
In oktober werd door de organisatie nog gerekend op een toename van de mondiale handel dit jaar met 1 procent. Maar de handel krijgt nu een boost door de heropening van de Chinese economie door het loslaten van het strikte coronabeleid, aldus de WTO.
Het cijfer over 2022 viel volgens de WTO wel minder sterk uit dan eerder voorspeld, onder druk van een zwak vierde kwartaal. Er was eerder namelijk gerekend op een groei van 3,5 procent voor 2022.
Voor 2024 wordt vooralsnog uitgegaan van een plus van 3,2 procent, maar volgens de WTO zijn er wel een hoop onzekerheden waaronder de gevolgen van de oorlog in Oekraïne en geopolitieke spanningen, de hoge inflatie en de impact van renteverhogingen door centrale banken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "uiterst onverstandig" om de invoering van een handelsverdrag met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur verder te vertragen, vinden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze reageren op de beslissing van het Europees Parlement om het Europees Hof de deal te laten beoordelen. Maar volgens de belangenbehartigers van het Nederlandse bedrijfsleven is het door de toenemende internationale spanningen belangrijk om een akkoord te sluiten met Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay.
56 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement zet een stemming over delen van de handelsdeal tussen de VS en de EU officieel in de ijskast. Dat laat Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange woensdag weten.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de importheffingen voor Zwitserland heeft verlaagd nadat Zwitserse bedrijven, waaronder Rolex, daarom hebben gevraagd, maar dat ze zo weer kunnen stijgen. Dat zei hij tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos.
1 uur geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG) - President van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde is weggelopen van een diner op het World Economic Forum (WEF) toen de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zich negatief uitliet over Europa. Dat melden ingewijden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten geopend na de forse verliezen een dag eerder door zorgen over de spanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie over Groenland. Bij de bedrijven op Wall Street stond Netflix bij de dalers na de kwartaalcijfers die de streamingdienst presenteerde.
2 uur geleden