WTO: groei wereldhandel dit jaar waarschijnlijk 'ondermaats'
GENÈVE (ANP/RTR) - De wereldwijde handel zal dit jaar naar verwachting met 1,7 procent groeien. Dat meldde de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in een nieuw rapport. Dat is sterker dan eerder gedacht, maar wel minder dan vorig jaar toen nog sprake was van een groei van 2,7 procent. De WTO spreekt dan ook van een "ondermaatse" groei van de wereldhandel.
In oktober werd door de organisatie nog gerekend op een toename van de mondiale handel dit jaar met 1 procent. Maar de handel krijgt nu een boost door de heropening van de Chinese economie door het loslaten van het strikte coronabeleid, aldus de WTO.
Het cijfer over 2022 viel volgens de WTO wel minder sterk uit dan eerder voorspeld, onder druk van een zwak vierde kwartaal. Er was eerder namelijk gerekend op een groei van 3,5 procent voor 2022.
Voor 2024 wordt vooralsnog uitgegaan van een plus van 3,2 procent, maar volgens de WTO zijn er wel een hoop onzekerheden waaronder de gevolgen van de oorlog in Oekraïne en geopolitieke spanningen, de hoge inflatie en de impact van renteverhogingen door centrale banken.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
19 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
19 uur geleden