WTO: groei wereldhandel dit jaar waarschijnlijk 'ondermaats'
GENÈVE (ANP/RTR) - De wereldwijde handel zal dit jaar naar verwachting met 1,7 procent groeien. Dat meldde de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in een nieuw rapport. Dat is sterker dan eerder gedacht, maar wel minder dan vorig jaar toen nog sprake was van een groei van 2,7 procent. De WTO spreekt dan ook van een "ondermaatse" groei van de wereldhandel.
In oktober werd door de organisatie nog gerekend op een toename van de mondiale handel dit jaar met 1 procent. Maar de handel krijgt nu een boost door de heropening van de Chinese economie door het loslaten van het strikte coronabeleid, aldus de WTO.
Het cijfer over 2022 viel volgens de WTO wel minder sterk uit dan eerder voorspeld, onder druk van een zwak vierde kwartaal. Er was eerder namelijk gerekend op een groei van 3,5 procent voor 2022.
Voor 2024 wordt vooralsnog uitgegaan van een plus van 3,2 procent, maar volgens de WTO zijn er wel een hoop onzekerheden waaronder de gevolgen van de oorlog in Oekraïne en geopolitieke spanningen, de hoge inflatie en de impact van renteverhogingen door centrale banken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.
4 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
6 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.
9 uur geleden