WSJ: Rusland overweegt fusie grote olieconcerns tot megaproducent
MOSKOU (ANP) - Rusland overweegt de grootste oliebedrijven in het land samen te voegen tot één producent. Daarover zijn de afgelopen maanden gesprekken gevoerd, schrijft The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Het is nog niet zeker dat er een deal komt, maar volgens de Amerikaanse krant zou een dergelijk bedrijf de op een na grootste ruwe olieproducent ter wereld kunnen worden.
In een van de scenario's zou staatsolieconcern Rosneft de concerns Gazprom Neft en Lukoil overnemen, aldus WSJ. Een woordvoerder van Rosneft vertelt de krant dat de berichtgeving onjuist is op basis van de informatie die hem bekend is. Gazprom heeft nog niet gereageerd en een zegsman van Lukoil laat WSJ weten dat het bedrijf niet betrokken is bij eventuele fusiegesprekken.
Als het wel tot een deal komt, zou de nieuw ontstane Russische oliegigant volgens de krant 's werelds grootste olieproducent worden na Saudi Aramco, het staatsoliebedrijf uit Saudi-Arabië. Olie vormt een belangrijke bron van inkomsten voor de financiering van de oorlog in Oekraïne. Maar sinds Rusland dat land binnenviel, hebben verscheidene westerse landen de import van Russische olie helemaal verboden of verregaand beperkt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX mikt op een veel hogere waardering bij zijn beursgang dan eerder gemeld. De onderneming van multimiljardair Elon Musk hoopt dat de waarde bij de beursnotering uitkomt op meer dan 2 biljoen dollar, omgerekend 1,73 biljoen of 1730 miljard euro. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Na de overname van Musks AI-bedrijf xAI in februari werd de waarde nog geschat op 1,25 biljoen dollar.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse maakindustrie dreigt te verdwijnen als er niet wordt ingezet op robotisering en automatisering. Door vergrijzing, aanhoudende personeelstekorten en hoge loonkosten staat de sector zwaar onder druk. Dat stelt onderzoeksinstituut TNO, dat vrijdag pleit voor een nationale robotiseringsagenda.
5 uur geleden