Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WSJ: Rusland overweegt fusie grote olieconcerns tot megaproducent

WSJ: Rusland overweegt fusie grote olieconcerns tot megaproducent

MOSKOU (ANP) - Rusland overweegt de grootste oliebedrijven in het land samen te voegen tot één producent. Daarover zijn de afgelopen maanden gesprekken gevoerd, schrijft The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Het is nog niet zeker dat er een deal komt, maar volgens de Amerikaanse krant zou een dergelijk bedrijf de op een na grootste ruwe olieproducent ter wereld kunnen worden.

In een van de scenario's zou staatsolieconcern Rosneft de concerns Gazprom Neft en Lukoil overnemen, aldus WSJ. Een woordvoerder van Rosneft vertelt de krant dat de berichtgeving onjuist is op basis van de informatie die hem bekend is. Gazprom heeft nog niet gereageerd en een zegsman van Lukoil laat WSJ weten dat het bedrijf niet betrokken is bij eventuele fusiegesprekken.

Als het wel tot een deal komt, zou de nieuw ontstane Russische oliegigant volgens de krant 's werelds grootste olieproducent worden na Saudi Aramco, het staatsoliebedrijf uit Saudi-Arabië. Olie vormt een belangrijke bron van inkomsten voor de financiering van de oorlog in Oekraïne. Maar sinds Rusland dat land binnenviel, hebben verscheidene westerse landen de import van Russische olie helemaal verboden of verregaand beperkt.

Meer uit Financieel

KLM verkoopt dochterbedrijf voor cateringdiensten

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM verkoopt naar verwachting zijn dochterbedrijf voor cateringdiensten aan gategroup. De twee bedrijven hebben daarover een akkoord bereikt. KLM is al langer bezig met kostenbesparingen en de verkoop van KLM Catering Services maakt daar deel van uit.

39 minuten geleden
DNB: pensioenfondsen beleggen meer in Europa en minder in de VS

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen hebben vorig jaar meer belegd in Europa en minder in de Verenigde Staten. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB).

41 minuten geleden
AEX-index daalt ondanks berichten dat Trump oorlog wil beëindigen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht lager geopend. De beurshandel bleef in het teken staan van de ontwikkelingen rond de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran, die al vijf weken duurt. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil president Donald Trump de oorlog graag beëindigen, ook zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend. Iran heeft die zeestraat bijna volledig afgesloten, waardoor een deel van de wereldwijde oliehandel stil is komen te liggen.

44 minuten geleden
ACM: Odido overtreft gezamenlijk datagebruik KPN en VodafoneZiggo

DEN HAAG (ANP) - Odido-klanten hebben in het laatste kwartaal van vorig jaar meer mobiele data verbruikt dan die van concurrenten KPN en VodafoneZiggo samen. Dit komt door een relatief nieuw product van Odido, waardoor het verbruik voor rekening komt van de categorie mobiele data in plaats van vast internet. Odido en KPN zijn qua aantal klanten gezamenlijk marktleider op de mobiele markt, VodafoneZiggo is iets kleiner. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van de Telecommonitor.

51 minuten geleden
Heijmans bouwt groot studentencomplex in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Heijmans gaat een nieuw studentencomplex bouwen in Utrecht in opdracht van woningcorporatie SSH. De bouw begint volgend jaar en moet in 2029 zijn afgerond. Met de opdracht is zo'n 47 miljoen euro gemoeid. Het nieuwe complex, Ginkgo genaamd, gaat bestaan uit 44 studentenhuizen en biedt woonruimte aan 483 studenten.

2 uur geleden
Unilever kondigt vacaturestop aan om oorlog in Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - Unilever heeft een vacaturestop ingesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De gevechten en economische gevolgen daarvan, zoals hoge olie- en gasprijzen, zorgen volgens het concern achter Dove en Rexona voor veel onzekerheid.

2 uur geleden
Gesprekken over voedingsdeal Unilever vergevorderd

LONDEN (ANP) - Unilever is in vergevorderde gesprekken over een deal rond zijn divisie voor voedingsmiddelen met zijn Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat bevestigt het bedrijf achter Knorr, Hellmann's en Calvé na berichtgeving van The Wall Street Journal. Mogelijk kondigen de bedrijven dinsdag al een overeenkomst aan, maar dit is volgens Unilever niet zeker.

2 uur geleden