WSJ: Rusland overweegt fusie grote olieconcerns tot megaproducent
MOSKOU (ANP) - Rusland overweegt de grootste oliebedrijven in het land samen te voegen tot één producent. Daarover zijn de afgelopen maanden gesprekken gevoerd, schrijft The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Het is nog niet zeker dat er een deal komt, maar volgens de Amerikaanse krant zou een dergelijk bedrijf de op een na grootste ruwe olieproducent ter wereld kunnen worden.
In een van de scenario's zou staatsolieconcern Rosneft de concerns Gazprom Neft en Lukoil overnemen, aldus WSJ. Een woordvoerder van Rosneft vertelt de krant dat de berichtgeving onjuist is op basis van de informatie die hem bekend is. Gazprom heeft nog niet gereageerd en een zegsman van Lukoil laat WSJ weten dat het bedrijf niet betrokken is bij eventuele fusiegesprekken.
Als het wel tot een deal komt, zou de nieuw ontstane Russische oliegigant volgens de krant 's werelds grootste olieproducent worden na Saudi Aramco, het staatsoliebedrijf uit Saudi-Arabië. Olie vormt een belangrijke bron van inkomsten voor de financiering van de oorlog in Oekraïne. Maar sinds Rusland dat land binnenviel, hebben verscheidene westerse landen de import van Russische olie helemaal verboden of verregaand beperkt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De veroordeelde oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, Sam Bankman-Fried, wil een nieuw proces. Daarvoor heeft hij een verzoek ingediend bij een rechtbank in New York. Bankman-Fried zit momenteel een gevangenisstraf van 25 jaar uit vanwege grote fraude rond het omgevallen cryptoplatform.
50 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag gemengde uitslagen zien. Beleggers keken vooral uit naar het Amerikaanse banenrapport dat woensdag op het programma staat. De banengroei in de grootste economie ter wereld speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. Kevin Hassett, economisch adviseur van het Witte Huis, zei maandag dat de banengroei de komende maanden lager zou kunnen uitvallen door een tragere groei van de beroepsbevolking en een hogere productiviteit.
51 minuten geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft een transformatie van het bedrijf ingezet die is gericht op "winstgevende groei en geografische expansie". Het bedrijf was vorig jaar opnieuw verlieslatend en zag de omzet met ruim een tiende terugvallen. Alfen ziet desondanks een structurele vraag naar nieuwe energie-infrastructuur en wil van deze kansen profiteren.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Duitse vakbonden hebben piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa opgeroepen donderdag de hele dag te staken. De actie is afgekondigd vanwege een conflict over salarissen en arbeidsvoorwaarden.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA/RTR) - Een dochteronderneming van het Amerikaanse techbedrijf Meta moet ongeveer 30 miljoen euro aan vergoedingen betalen aan een Duitse telecomprovider. Dat heeft een rechtbank in Düsseldorf dinsdag bepaald.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips was dinsdag de grote winnaar op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het zorgtechnologieconcern boekte de eerste jaarwinst sinds 2021. Het bedrijf hield de verkopen ondanks extra importheffingen in de Verenigde Staten op peil en de winstgevendheid verbeterde door kostenbesparingen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De EU heeft de overname van cybersecurity-startup Wiz door Google-moederbedrijf Alphabet voor 32 miljard dollar goedgekeurd. Volgens Brussel levert de overname geen mededingingsproblemen in Europa op.
5 uur geleden