Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WSJ: Rusland overweegt fusie grote olieconcerns tot megaproducent

WSJ: Rusland overweegt fusie grote olieconcerns tot megaproducent

MOSKOU (ANP) - Rusland overweegt de grootste oliebedrijven in het land samen te voegen tot één producent. Daarover zijn de afgelopen maanden gesprekken gevoerd, schrijft The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Het is nog niet zeker dat er een deal komt, maar volgens de Amerikaanse krant zou een dergelijk bedrijf de op een na grootste ruwe olieproducent ter wereld kunnen worden.

In een van de scenario's zou staatsolieconcern Rosneft de concerns Gazprom Neft en Lukoil overnemen, aldus WSJ. Een woordvoerder van Rosneft vertelt de krant dat de berichtgeving onjuist is op basis van de informatie die hem bekend is. Gazprom heeft nog niet gereageerd en een zegsman van Lukoil laat WSJ weten dat het bedrijf niet betrokken is bij eventuele fusiegesprekken.

Als het wel tot een deal komt, zou de nieuw ontstane Russische oliegigant volgens de krant 's werelds grootste olieproducent worden na Saudi Aramco, het staatsoliebedrijf uit Saudi-Arabië. Olie vormt een belangrijke bron van inkomsten voor de financiering van de oorlog in Oekraïne. Maar sinds Rusland dat land binnenviel, hebben verscheidene westerse landen de import van Russische olie helemaal verboden of verregaand beperkt.

Meer uit Financieel

AEX licht hoger op rustige dag, beurzen VS en China gesloten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers deden het rustig aan en keken uit naar het vervolg van het cijferseizoen later in de week. Ook hebben Amerikaanse beleggers een vrije dag vanwege President's Day.

22 minuten geleden
UWV: verhogen AOW-leeftijd leidt tot meer uitval 60-plussers

DEN HAAG (ANP) - Het plan van de coalitiepartijen om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen zorgt voor een toename van het aantal arbeidsongeschikte 60-plussers. Dat komt naar voren uit schattingen van uitkeringsinstantie UWV, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf en Trouw.

52 minuten geleden
CNV: wisselen van vervoerder alleen nog in zomer na chaos Utrecht

UTRECHT (ANP) - CNV wil dat concessiewisselingen in het openbaar vervoer in de toekomst niet meer in december plaatsvinden, na de chaos rond het busvervoer in Utrecht. Volgens de vakbond zou het wisselen van vervoerder voortaan alleen nog in de zomer moeten gebeuren. De bond gaat hiervoor pleiten bij de provincies, die verantwoordelijk zijn voor de aanbestedingen.

1 uur geleden
Japanse economie zwakker gegroeid dan verwacht

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het vierde kwartaal van vorig jaar zwakker gegroeid dan verwacht. Het cijfer is een tegenvaller voor de Japanse premier Sanae Takaichi die de economie juist wil stimuleren met hogere overheidsbestedingen en lagere belastingen. Zij won onlangs nog een belangrijke overwinning bij de parlementsverkiezingen met haar plannen voor meer economische stimulering.

1 uur geleden
Lagarde: EU moet geen belastingen opleggen tegen kapitaalvlucht

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.

19 uur geleden
Picnic verwacht boodschappen te kunnen bezorgen ondanks gladheid

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.

21 uur geleden
India wil grote datastad ontwikkelen vanwege opmars AI

NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.

21 uur geleden