Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WSJ: regering VS bereidt beursgang hypotheekverstrekkers voor

WSJ: regering VS bereidt beursgang hypotheekverstrekkers voor

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering van Donald Trump bereidt een beursgang van hypotheekverstrekkers Fannie Mae en Freddie Mac voor, melden ingewijden aan The Wall Street Journal (WSJ). Mogelijk kunnen de aandelen van de door de overheid gecontroleerde hypotheekreuzen dit jaar al verhandeld worden.

De hypotheekverstrekkers zouden volgens de bronnen samen gewaardeerd kunnen worden op ongeveer 500 miljard dollar (zo'n 429 miljard euro) of meer. De verkoop van 5 tot 15 procent van hun aandelen levert naar verwachting circa 30 miljard dollar op.

Fannie Mae en Freddie Mac moesten in 2008 door de Amerikaanse overheid worden gered om de ondergang van de bedrijven te voorkomen. Washington worstelt al jaren met de vraag wat er met de hypotheekverstrekkers moet gebeuren. Pogingen van het Congres om de bedrijven te verzelfstandigen zijn mislukt vanwege zorgen over de impact op hypotheekkosten en de inzet van de bedrijven voor betaalbare huisvesting.

Meer uit Financieel

Hongaarse kerncentrale gaat weer op volle capaciteit produceren

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De energieproductie bij de enige kerncentrale van Hongarije gaat deze week weer naar volledige capaciteit. Dat heeft de Hongaarse premier Peter Magyar gezegd. De centrale moest eerder deze maand bijna volledig stilgelegd worden door het sterk gedaalde waterpeil van de Donau, waardoor er onvoldoende koelwater was.

32 minuten geleden
AEX-index begint voorzichtig aan belangrijke beursweek

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een klein verlies begonnen. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van belangrijke gebeurtenissen later deze week. Zo komt Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld, woensdag met resultaten. De kwartaalcijfers van het meest waardevolle bedrijf ter wereld vormen een nieuwe test voor de torenhoge verwachtingen rond kunstmatige intelligentie en de hoge koerswaarderingen van AI-bedrijven.

1 uur geleden
Brouwers: steeds meer Nederlanders kopen bier over de grens

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders kopen hun bier over de grens. Die conclusie trekt brancheorganisatie Nederlandse Brouwers uit een studie van onderzoeksbureau Circana. Volgens het onderzoek dalen de bierverkopen in grensregio's sterker dan in de rest van Nederland.

1 uur geleden
Goudprijs naar hoogste niveau in meer dan drie maanden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - De goudprijs is maandag gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie maanden. Dat heeft te maken met de aangekondigde ingreep van het Amerikaanse ministerie van Financiën op de markt voor staatsobligaties.

2 uur geleden
Thuisbezorgd-oprichter investeert in bestelplatform Butlaroo

EINDHOVEN (ANP) - Thuisbezorgd-oprichter Jitse Groen heeft een miljoeneninvestering gedaan in het Eindhovense technologiebedrijf Butlaroo. Groen wordt daardoor minderheidsaandeelhouder in het snelgroeiende bedrijf, dat bekend is van het met een QR-code bestellen in de horeca.

2 uur geleden
Noorwegen blijft boren naar olie en gas in Noordpoolgebied

OSLO (ANP/RTR) - Noorwegen zal doorgaan met de ontwikkeling van nieuwe olie- en gasreserves in de Barentszzee in het Noordpoolgebied, ongeacht de huidige steun van de Europese Unie voor een verbod op nieuwe boringen in het gebied om milieuoverwegingen. Dat zei de Noorse minister van Energie Terje Aasland tegen persbureau Reuters voorafgaand aan de Noorse energieconferentie, die maandag in Stavanger van start gaat.

2 uur geleden
FT: interesse in overname Amerikaanse chemie-activiteiten Shell

LONDEN (ANP) - Verschillende partijen hebben interesse in een overname van de Amerikaanse chemie-activiteiten van Shell. Dat meldt zakenkrant Financial Times. Het gaat onder meer om bedrijven als ExxonMobil en LyondellBasell en de investeringsmaatschappij Apollo die interesse kenbaar hebben gemaakt aan Shell, aldus de bronnen tegen de Britse krant.

3 uur geleden