Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WSJ: Boeing voert gesprekken om geplaagde toeleverancier te kopen

WSJ: Boeing voert gesprekken om geplaagde toeleverancier te kopen

ARLINGTON (ANP) - Boeing voert gesprekken om Spirit AeroSystems over te nemen, de geplaagde maker van de 737 MAX-rompen waarbij meerdere kwaliteitsproblemen spelen. Spirit heeft zakenbankiers ingehuurd om de opties te bespreken, meldt zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ) op basis van ingewijden. Het bedrijf zou ook de opties onderzoeken voor de verkoop van activiteiten in Ierland waar vliegtuigonderdelen worden gemaakt voor Boeings rivaal Airbus. Twintig jaar geleden werd Spirit juist afgesplitst van Boeing.

Spirit is de belangrijkste toeleverancier van vliegtuigbouwer Boeing. Het bedrijf ligt onder een vergrootglas door problemen met de kwaliteit, waaronder het verkeerd boren van gaten, die de productie van Boeing vertragen. Spirit nam afgelopen herfst nog een oud-topman van Boeing in dienst om het bedrijf te leiden.

Het bedrijf maakte de romp van het toestel van Alaska Airlines dat tijdens een vlucht een deurpaneel verloor en daarna een noodlanding moest maken. Onderzoekers denken wel dat de fout die dat veroorzaakte bij een Boeing-fabriek lag, waar de benodigde bouten tijdens de productie niet zijn teruggeplaatst en waardoor de deurplug los kon raken.

Productieproblemen

Vorige maand werd bekend dat opnieuw problemen waren gesignaleerd bij vliegtuigen van Boeing, waardoor de levering van zo'n vijftig 737 MAX-toestellen misschien zou worden opgeschort. Het ging om gaten die op een incorrecte manier waren geboord. Spirit erkende het probleem en zei reparaties te gaan doen. Afgelopen augustus was er een vergelijkbare situatie.

Boeing verkocht de fabriek van Spirit juist om zich te kunnen focussen op de eindmontage van vliegtuigen, maar de afgelopen jaren werd die fabriek geplaagd door productieproblemen. Een overname zou dan ook lijnrecht ingaan tegen de eerdere strategie van Boeing. Bovendien zou Boeing dan de problemen bij Spirit moeten oplossen, terwijl de kwaliteitscontroles van het eigen bedrijf ook bekeken worden. Beide bedrijven staan onder toenemende druk van klanten en toezichthouders na het incident met het deurpaneel.

Marktaandeel

Spirit heeft het al jarenlang financieel moeilijk. Vorig jaar haalde het bedrijf 100 miljoen dollar op van Boeing als onderdeel van een deal om de financiƫn op orde te krijgen.

Boeing is verantwoordelijk voor bijna twee derde van de verkopen van de vliegtuigonderdelenfabrikant. De rest komt voor rekening van Airbus en defensiebedrijven, meldt WSJ.

Meer uit Financieel

Nederland blijft innovatiekoploper bij Europese octrooiaanvragen

DEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.

34 minuten geleden
Hoop op einde oorlog in Midden-Oosten stuwt Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten maandag herstel zien, al moesten ze bij het slot een deel van de eerdere winsten weer inleveren. Beleggers reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. Dat gaf handelaren hoop op een naderend einde van het conflict in het Midden-Oosten. Dat heeft de olieprijzen opgedreven en de vrees voor een wereldwijde recessie aangewakkerd.

3 uur geleden
Werkgevers vragen leaserijders vaker goedkopere pomp op te zoeken

AMSTERDAM (ANP) - Vanwege de sterk gestegen brandstofprijzen vragen werkgevers steeds vaker aan leaserijders om bij goedkope tankstations te tanken in plaats van langs de snelweg. "Dat deden ze al, maar nu gebeurt dit nog vaker. Momenteel is het extra relevant", zegt een woordvoerster van Ayvens, de grootste leasemaatschappij van Nederland.

4 uur geleden
Groot deel visserij niet de zee op om hoge brandstofkosten

URK (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse visserij blijft deze week binnen vanwege de hoge brandstofprijzen. Ruim de helft van de tientallen boomkorvissers, qua vangst de grootste categorie in de sector, gaat deze week niet de zee op omdat dit niet langer rendabel is. "Zo'n besluit is heel uitzonderlijk", zegt directeur Geert Meun van branchevereniging VisNed naar aanleiding van eerdere berichtgeving door De Telegraaf.

5 uur geleden
Veerdiensten overwegen prijsverhoging door hogere brandstofkosten

DEN HAAG (ANP) - Veerdiensten overwegen hun tarieven te verhogen of hun dienstregelingen in te perken vanwege de hogere prijzen voor brandstof. Dat zegt secretaris Erik van Toor van branchevereniging Veerdiensten Nederland. Onder de koepel vallen onder andere de veren van GVB in Amsterdam.

5 uur geleden
Farmaceuten zien concurrentiepositie 'iedere maand verslechteren'

DEN HAAG (ANP) - Nederland verliest op het gebied van nieuwe geneesmiddelen steeds meer terrein aan andere landen, ook binnen Europa. De van oorsprong sterke farmaceutische branche in ons land klaagt over lange, strenge en onvoorspelbare toelatingstrajecten, waardoor sommige medicijnen veel later of helemaal niet meer in ons land op de markt komen. "We zien dat de concurrentiepositie voor klinische studies iedere maand verslechtert", zegt Martijn Bax, directeur bij de Nederlandse locatie van AstraZeneca, tijdens een persbijeenkomst in Den Haag.

6 uur geleden
Beurzen eindigen hoger ondanks Iraanse ontkenning over gesprekken

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen maandag halverwege de dag plots omhoog en sloten in de plus. Beleggers reageerden op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij meldde dat de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen zullen pauzeren in afwachting van de lopende gesprekken met Iran. De feestvreugde op de beurs werd echter aan het einde van de handel getemperd toen de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf de gesprekken ontkende en Trumps bewering bestempelde als nepnieuws.

6 uur geleden