Wrakingskamer verbreekt verbinding met Micha Kat
DEN HAAG (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank in Den Haag heeft maandag tijdens een zitting de videoverbinding met complotdenker Micha Kat verbroken. Aanleiding voor het abrupte einde van de zitting was een aanhoudende woordenstroom van Kat met onsamenhangende complottheorieën.
Kat probeerde bij aanvang van de zitting eerst de wrakingskamer te wraken. Hij eiste van de rechters dat ze hem zouden erkennen als journalist. Kat deelde voor aanvang van de zitting al rechterlijke uitspraken op Twitter. Hieruit zou blijken dat hij in rechtbankstukken journalist wordt genoemd. Hij wilde ze inbrengen tijdens de zitting, maar de rechters vonden dat niet nodig. Dat vond hij reden om te wraken, maar dit verzoek werd afgewezen.
De wrakingskamer kwam bijeen om de onafhankelijkheid te toetsen van kortgedingrechter Hoekstra. Zij werd een week geleden gewraakt in het kort geding dat was aangespannen door de gemeente Bodegraven-Reeuwijk. In het kort geding eist de gemeente dat Kat met medecomplotdenkers Joost Knevel en Wouter Raatgever stoppen met hun beschuldigende verhalen over vermeende pedonetwerken en rituele kindermoorden in het dorp.
Wrakingsverbod
Kat bracht de Haagse rechters maandag in verband met allerlei complottheorieën, van orgies in de rechtbank tot lidmaatschap van de "sado-pedomachine van massamoordenaars in Den Haag" en familiebanden van rechters met kabinetsleden.
De advocaat van de gemeente noemde de wrakingsprocedures van Kat en Knevel strapatsen, puur met het doel het kort geding te vertragen. Hij wil dat de rechtbank de mannen een wrakingsverbod oplegt "om een einde aan deze lijdensweg te maken."
De wrakingskamer doet dinsdag om 10.00 uur uitspraak. Dan volgt ook uitspraak in de zaak van Knevel die zelf slachtoffer zegt te zijn van "satanisch ritueel misbruik". Daarom wil hij niet dat zijn kort geding wordt behandeld door een voormalig kinderrechter.
Meer uit Binnenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
5 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
8 uur geleden