Worstelende Verstappen start van plek zeven in Hongarije
BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen moet vanaf de zevende startplaats gaan proberen om nog iets te maken van de Grote Prijs van Hongarije. De Nederlandse coureur worstelt al het hele weekeinde met de afstelling van zijn Red Bull-bolide. "Ik heb geen balans en geen grip. En ja, dan sta je daar", zei Verstappen na de kwalificatie, waarin hij niet verder kwam dan de zevende plek.
Vorig jaar veroverde de Nederlander op de Hungaroring nog z'n eerste poleposition in de Formule 1. Nu zat hij maar liefst 1,4 seconde achter Lewis Hamilton, de wereldkampioen die al voor de negentigste keer in z'n carrière 'pole' veroverde. De Mercedessen domineren ook dit seizoen in de koningsklasse van de autosport. Hamilton zegevierde vorige week in Oostenrijk, zijn Finse teamgenoot Valtteri Bottas was een week daarvoor de sterkste in de openingsrace van het seizoen.
Bottas gaat aan kop in de WK-stand met 43 punten, Hamilton volgt met 37. Verstappen heeft 15 punten na z'n derde plek van vorige week. De Nederlander heeft op de Hungaroring niet alleen de Mercedessen voor zich staan op de startopstelling, maar ook de coureurs van Racing Point en Ferrari. De derde race van het seizoen begint om 15.10 uur.
Meer uit Sport
APT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
3 uur geledenCOURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.
6 uur geleden