Worst neemt klein beetje revanche met zege in veldrit Maldegem
MALDEGEM (ANP) - Annemarie Worst heeft de veldrit van Maldegem gewonnen. Ze had aan de finish 9 seconden voorsprong op landgenote Inge van der Heijden. Denise Betsema croste naar de derde plaats op 15 seconden van de winnares.
Worst veroverde afgelopen weekeinde zilver op het WK in het Zwitserse Dübendorf en was daar allesbehalve blij mee. Met een boze blik keek ze op het podium toe hoe landgenote Ceylin del Carmen Alvarado de regenboogtrui mocht aantrekken.
De kersverse wereldkampioene ontbrak in Maldegem, zodat Worst vrij spel had in de Parkcross en haar wil kon opleggen aan concurrentie. Europees kampioene Yara Kastelijn haalde de finish niet. Ze ging hard onderuit, werd per brancard afgevoerd en voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht. Volgens haar ploegleider Bart Wellens had Kastelijn zeer waarschijnlijk niets gebroken. "Toch vond men dat een verdere controle van haar blessures aan de heup en rug nodig waren. Het was een fikse smak, hopelijk valt alles mee", zei hij.
Genoegdoening
Worst beleefde aan de zege in Maldegem enige genoegdoening. "Of ik hier revanche neem voor het WK? Toch een heel klein beetje. Je kunt het WK niet vergelijken met deze cross, maar winnen is altijd fijn", zei de Nederlandse op Sporza.
Bij de mannen won de Belg Eli Iserbyt. Zijn landgenoten Michael Vanthourenhout en Toon Aerts werden respectievelijk tweede en derde. Corné van Kessel was de beste Nederlander, op de vierde plaats. Wereldkampioen Mathieu van der Poel was afwezig in Maldegem.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.
9 minuten geledenCAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".
1 uur geledenSUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."
2 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
5 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
5 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
9 uur geleden