Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Worst neemt klein beetje revanche met zege in veldrit Maldegem

Worst neemt klein beetje revanche met zege in veldrit Maldegem

MALDEGEM (ANP) - Annemarie Worst heeft de veldrit van Maldegem gewonnen. Ze had aan de finish 9 seconden voorsprong op landgenote Inge van der Heijden. Denise Betsema croste naar de derde plaats op 15 seconden van de winnares.

Worst veroverde afgelopen weekeinde zilver op het WK in het Zwitserse Dübendorf en was daar allesbehalve blij mee. Met een boze blik keek ze op het podium toe hoe landgenote Ceylin del Carmen Alvarado de regenboogtrui mocht aantrekken.

De kersverse wereldkampioene ontbrak in Maldegem, zodat Worst vrij spel had in de Parkcross en haar wil kon opleggen aan concurrentie. Europees kampioene Yara Kastelijn haalde de finish niet. Ze ging hard onderuit, werd per brancard afgevoerd en voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht. Volgens haar ploegleider Bart Wellens had Kastelijn zeer waarschijnlijk niets gebroken. "Toch vond men dat een verdere controle van haar blessures aan de heup en rug nodig waren. Het was een fikse smak, hopelijk valt alles mee", zei hij.

Genoegdoening

Worst beleefde aan de zege in Maldegem enige genoegdoening. "Of ik hier revanche neem voor het WK? Toch een heel klein beetje. Je kunt het WK niet vergelijken met deze cross, maar winnen is altijd fijn", zei de Nederlandse op Sporza.

Bij de mannen won de Belg Eli Iserbyt. Zijn landgenoten Michael Vanthourenhout en Toon Aerts werden respectievelijk tweede en derde. Corné van Kessel was de beste Nederlander, op de vierde plaats. Wereldkampioen Mathieu van der Poel was afwezig in Maldegem.

Meer uit Sport

Schaker Van Foreest lijdt eerste nederlaag in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.

11 uur geleden
IndyCar-kampioen Palou moet McLaren miljoenen betalen

LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.

16 uur geleden
Ferrari showt 'compleet veranderde' Formule 1-auto voor 2026

FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.

17 uur geleden
Zverev en De Minaur door naar laatste zestien Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.

18 uur geleden
Tour Down Under past koninginnenrit aan om 'extreem' brandgevaar

BRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.

19 uur geleden
Sabalenka en Alcaraz naar volgende ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.

23 uur geleden
Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

1 dag geleden