Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woonzorgcentrum aan Oranjeplein wordt Zeeuws dorpje

Woonzorgcentrum aan Oranjeplein wordt Zeeuws dorpje

OOST-SOUBURG - Na bijna tien jaar van overleg en zoeken naar een goede locatie, is de bouw van het woonzorgcentrum op de hoek van het Oranjeplein en de Burgemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg begonnen. De groene stelling op het bouwterrein boort honderdtwintig meter diep bronnen in de grond aan voor de koude-warmteopslag. De realisatie van het complex met 96 verpleegeenheden en zestien huurappartementen, dat zorgorganisatie WVO Zorg laat bouwen ter vervanging van zorgcentrum De Zoute Viever aan de Dongestraat, duurt zo’n twee jaar. “We zijn afhankelijk van de weersomstandigheden”, vertelt bouwadviseur Peter Morsink. “Als het hard waait, kan een kraan niet draaien en kun je niets doen. Pas als het gebouw wind- en waterdicht is, kun je met redelijke zekerheid een oplevertermijn noemen.”

De grond, waar basisschool De Tweemaster-Kameleon (vroeger Pieter Louwerseschool), het oude Rabobank-kantoor en de pastorie zijn gesloopt, is gesaneerd en het archeologisch onderzoek is ook al afgerond. “Dat heeft, zoals verwacht, geen spectaculaire vondsten opgeleverd”, vertelt Morsink. Nu worden er onder meer palen gemaakt voor de fundering. “We boren gaten in de grond en storten daar het beton voor de palen in. Op vier meter diepte worden de palen afgewerkt. Daarna wordt de kelder gemaakt. Als het qua weer lukt om de grond uit te graven en de kelder te bouwen voor het einde van het jaar, dan mogen we blij zijn. En dan komt het hele gebouw erbovenop.”

Filosofie

Dat gebouw gaat er aan de buitenkant uitzien als een Zeeuws dorpje, vertelt de bouwadviseur. “Voor de mensen die er straks wonen, is het hun thuis. Dus je wilt niet dat het eruit ziet als een zorginstelling. We zijn allerlei stadshartjes afgeweest om te kijken naar de sfeer die we wilden creëren.” Door de variatie in de uitstraling van de gevels lijkt het niet één groot pand te zijn. Binnen ademt het de sfeer van Scheldehof, het woonzorgcomplex van WVO Zorg in de Zware Plaatwerkerij in het Scheldekwartier in Vlissingen. Of de Souburgse nieuwbouw ook toegankelijk wordt voor mensen uit de omgeving, zoals Scheldehof, is nog niet duidelijk, maar die kans is volgens Morsink aanwezig. In ieder geval kunnen de bewoners elkaar straks gezellig ontmoeten. “Jan de Graaf, de voormalig directeur van WVO Zorg, bedacht Ter Reede in Vlissingen als grootschalig centrum met alle voorzieningen voor de bewoners bij elkaar. Dat bleek een gouden greep. Die filosofie is ook gebruikt voor de Zware Plaatwerkerij en nu de nieuwbouw in Oost-Souburg.”

Kindje

Over de toekomst van het huidige gebouw van De Zoute Viever wordt nog overlegd. “Het wordt bijna zeker gesloopt. Dat het oud is, is niet zozeer erg, maar het is gebouwd in het oude zorgstramien en heel degelijk. Daardoor is het moeilijk, en daarmee duur, om het gebouw te renoveren.” Gezien de vraag naar ouderenhuisvesting, acht Morsink de kans reëel dat WVO Zorg een nieuwe zorgvoorziening realiseert aan de Dongestraat. Morsink had graag gezien dat de nieuwbouw in hartje Souburg was opgeleverd voor zijn pensioen. Per 1 juli stopt hij officieel met werken, maar de bouw is nog maar net begonnen. Onder meer het zoeken naar een goede locatie en daarna het regelen van nieuwe huisvesting voor de basisschool, heeft jaren vertraging opgeleverd. “Dit nieuwbouwplan is al vier, vijf jaar klaar. Nu ik met pensioen ga, neemt een team mijn werk over, maar ik blijf op de achtergrond betrokken. Het is toch mijn kindje, hè.”

Meer uit Vlissingen

Achteruitrijdende automobiliste rijdt scooterbestuurder aan in binnenstad

VLISSINGEN - Een scooterbestuurder is dinsdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding in het centrum van Vlissingen. 

8 uur geleden
Muziekquiz bij ontmoetingspunt Samenstroom in Vlissingen

VLISSINGEN - Ontmoetingspunt Samenstroom is iedere vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur open in Museum Scheldewerf in Vlissingen.

11 uur geleden
Turners VTV sluiten seizoen af met zonnig eindfeest

VLISSINGEN - Tijdens een zeer zonnige zondag sloot turnvereniging VTV Vlissingen een succesvol en actief seizoen af met het jaarlijkse eindfeest, met vooral veel waterpret.

1 dag geleden
Feyenoord komt naar Vlissingen met Feyenoord Soccer Camp

VLISSINGEN - De Rotterdamse voetbalclub Feyenoord komt in de zomervakantie naar s.v. Walcheren in Vlissingen met een Feyenoord Soccer Camp voor kinderen van 6 tot en met 16 jaar. Het Feyenoord Soccer Camp duurt twee dagen, 7 en 8 juli, en staat onder leiding van gekwalificeerde trainers.

2 dagen geleden
Rubriek ‘Maurits tekent Vlissingen’

VLISSINGEN - In deze nieuwe rubriek 'Maurits tekent Vlissingen' mogen we iedere twee weken een tekening van Maurits Schoenmaker plaatsen in de Vlissingse Bode.

3 dagen geleden
Botsing tussen twee auto’s op A58 bij Oost-Souburg levert vertraging op

OOST-SOUBURG - Op de A58 ter hoogte van Oost-Souburg zijn zaterdagochtend twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Het ongeval gebeurde rond 11.15 uur, net na de oprit vanaf Oost-Souburg richting Vlissingen.

3 dagen geleden
Vrouw op scootmobiel gewond bij aanrijding met auto

VLISSINGEN - Bij een aanrijding tussen een scootmobiel en een auto is zaterdagochtend een oudere vrouw gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 10.10 uur op de Aagje Dekenstraat in Vlissingen.

3 dagen geleden