Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woonminister moet inzetten op zo veel mogelijk bouwen, vindt NVM

Woonminister moet inzetten op zo veel mogelijk bouwen, vindt NVM

UTRECHT (ANP) - Makelaarsvereniging NVM wil dat Mona Keijzer als nieuwe woonminister inzet op zo snel mogelijk, zoveel mogelijk huizen bouwen om krapte en prijsstijgingen tegen te gaan. "Het is positief dat de aanpak van de wooncrisis topprioriteit is", aldus Lana Gerssen, de voorzitter van de NVM-vakgroep Wonen. Gerssen is blij dat Keijzer veel van de ambities van oud-minister Hugo de Jonge overneemt.

Gerssen vindt het "heel goed" dat twee A4'tjes in het hoofdlijnenakkoord gewijd zijn aan het aanpakken van de wooncrisis. Ze benadrukt wel dat ze het belangrijk vindt dat de markt daar ook bij betrokken wordt. Zo hoopt NVM zo snel mogelijk de toenemende woningvraag op te vangen. "Nu alleen nog de stap van praten naar bouwen."

De voorzitter prijst bovendien de no-nonsense-mentaliteit van Keijzer. "Het is positief dat Mona Keijzer zegt: 'Als ik dingen zie die niet werken, schroom ik niet om maatregelen te treffen.' Ze neemt ambities over van Hugo de Jonge, zoals de 100.000 nieuwe woningen per jaar." Dat het aantal nieuwbouwwoningen achterblijft, weet zij ook. "Ik kan alleen maar prijzen dat ze die ambitie blijft benoemen."

Nieuwbouwmarkt

Hugo de Jonge heeft al maatregelen genomen om de nieuwbouw aan te jagen, zoals het versnellen van procedures. Gerssen roept de politiek daarnaast op nieuwbouw aan te laten sluiten op de vraag. Nu wordt vastgehouden aan twee derde betaalbare huur- en koopwoningen en een derde aan duurdere woningen, legt ze uit. "Als dat betekent dat bouwen niet uit kan, moet je kunnen kijken wat er wel mogelijk is. Daar heb je meer aan dan helemaal niks doen."

Donderdag maakte NVM bekend dat de nieuwbouwmarkt aantrekt. De grotere vraag naar nieuwbouwhuizen is een gevolg van de schaarste en sterk stijgende prijzen in de bestaande koopwoningmarkt. De prijzen van nieuwbouwwoningen blijven al langere tijd stabiel, een groot verschil met de snel stijgende prijzen van bestaande woningen, volgens Gerssen. Een nieuwbouwwoning kostte in het tweede kwartaal gemiddeld 475.000 euro.

De politieke focus op betaalbare nieuwbouw zorgt ervoor dat meer huizen in het betaalbare segment vallen, legt Gerssen uit. Ook de recente dip in de nieuwbouwmarkt, waarbij vooral duurdere projecten minder goed verkochten, hebben volgens NVM waarschijnlijk geleid tot enige voorzichtigheid in het bepalen van de prijs van nieuwbouwwoningen.

Meer uit Politiek

Ruime meerderheid Kamer kan leven met inzet marineschip Evertsen

DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de Tweede Kamer steunt het besluit van het kabinet om het marineschip Zr. Ms. Evertsen naar het oosten van de Middellandse Zee te sturen voor een defensieve missie om Cyprus en NAVO-bondgenoten te beschermen. Dat bleek woensdag tijdens een debat in de Tweede Kamer.

8 uur geleden
D66 deelt zorgen oppositie over gevolgen WIA-bezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - D66 deelt de zorgen van veel oppositiepartijen over de gevolgen van de voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid voor met name gehandicapten en chronisch zieken. De partij werd daar hard op aangevallen in een Kamerdebat over de begroting van het ministerie van Sociale Zaken.

13 uur geleden
Ipsos: lokale partijen gaan winnen bij gemeenteraadsverkiezingen

AMSTERDAM (ANP) - Bij de komende gemeenteraadsverkiezingen komen de lokale partijen weer als grootste uit de bus, verwacht onderzoeksbureau Ipsos I&O. Van de landelijke partijen maakt GroenLinks-PvdA kans om de grootste te worden, denkt het bureau.

19 uur geleden
BBB stapt in Europarlement over naar rechtsere partijgroep Meloni

STRAATSBURG (ANP) - De BBB stapt in het Europees Parlement over van de centrumrechtse EVP naar de rechtsere partijgroep Europese Conservatieven en Hervormers (ECR). Bij die partijgroep hoort ook de nationalistische en conservatieve partij Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni. De EVP is de grootste partij in het Europarlement, waartoe ook voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie behoort.

1 dag geleden
Kamer wil doel voor vermindering fraude in de zorg

DEN HAAG (ANP) - In 2027 moet minstens 1 procent minder verloren gaan aan zorgfraude. Dat gaat om 100 miljoen euro, omdat fraude de zorg volgens het Openbaar Ministerie ongeveer 10 miljard euro per jaar kost. De kabinetspartijen D66, VVD en CDA zeiden vorige week tegen een doel te zijn. VVD-Kamerlid Hilde Wendel wil niet dat ambtenaren daarop afgerekend kunnen worden.

1 dag geleden
Korting op zwangerschapsverlof zit D66 en CDA niet lekker

DEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en CDA erkennen dat zij er niet bij hebben stilgestaan dat hun bezuinigingen op uitkeringen ook gevolgen hebben voor vrouwen met zwangerschapsverlof. "Daar moeten we wat mij betreft wat aan doen", aldus D66-fractievoorzitter Jan Paternotte voor de camera van het AD. CDA-leider Henri Bontenbal is voorzichtiger, maar laat weten er "evenveel moeite" mee te hebben.

1 dag geleden
Kamer stemt tegen bezuinigingen op gehandicaptenzorg

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.

1 dag geleden