Trump deed in juni meer dan duizend beurstransacties
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in juni meer dan duizend transacties met aandelen en andere beleggingen gedaan. De transacties hadden samen een waarde van maximaal 263 miljoen dollar (circa 224 miljoen euro), blijkt uit een zaterdag gepubliceerde financiële verklaring.
De handel kan vragen oproepen over mogelijke belangenverstrengeling, omdat Trump als president beleid voert dat invloed kan hebben op bedrijven en sectoren waarin hij belegt. Zo kocht hij aandelen in cryptobeurs Coinbase. Zijn regering versoepelde de regels voor de cryptosector en Trump heeft zich nadrukkelijk voorstander van cryptovaluta getoond.
Trump handelde ook rond belangrijke politieke gebeurtenissen. Zo kocht en verkocht hij in juni meerdere keren aandelen van technologiebedrijf Palantir, dat onder meer het leger en veiligheidsdiensten als klant heeft. Ook kocht hij opnieuw aandelen nadat de Verenigde Staten en Iran een vredesakkoord hadden gesloten.
In 2025 deed Trump volgens Bloomberg meer dan 21.000 beleggingstransacties, met een gezamenlijke waarde van 600 miljoen tot mogelijk 1,86 miljard dollar. Het Witte Huis ontkent belangenverstrengeling en zegt dat Trumps beleggingen onafhankelijk worden beheerd.
Meer uit Buitenland
NASHVILLE (ANP) - De Amerikaanse Christa Pike heeft voor het eerst van zich laten horen na de mislukte executie die ze op 30 september onderging. Ze laat weten dat er "geen moment is geweest" dat ze geen pijn had.
27 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo heeft gestemd in de Amerikaanse midtermverkiezingen, bevestigt het Vaticaan. Eerder op vrijdag brachten Amerikaanse media naar buiten dat de paus een stembiljet had aangevraagd. Leo is de eerste Amerikaanse paus, en daarmee is het ook de eerste keer dat een paus stemt voor een verkiezing in de VS.
43 minuten geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Zwitserse minister van Buitenlandse Zaken Ignazio Cassis is op bezoek in Noord-Korea, de dictatuur waar westerse bewindslieden maar zelden komen. Hij zegt daar te hebben gesproken over "het normaliseren van de politieke betrekkingen en het hervatten van de politieke dialoog". Donderdag werd een Zwitsers diplomatiek kantoor geopend in Pyongyang.
52 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne heeft olieraffinaderijen in Rusland aangevallen, zegt de Russische vicepremier Aleksandr Novak. Hij meldt dat in de regio Samara drie raffinaderijen en een gaschemisch complex zijn getroffen, waarbij er een lichte schade opliep.
55 minuten geledenROME (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn in Italië de straat op gegaan om te demonstreren tegen het overheidsbeleid van premier Giorgia Meloni. Ze eisen meer geld voor het onderwijs en protesteren tegen de hoge kosten van het levensonderhoud.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde meldt twee olietankers op de Straat van Hormuz te hebben "gestopt". Ook zou een Amerikaans onbemand vaartuig zijn verwoest.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse transportminister Óscar Puente treedt niet af na het dodelijke treinongeluk ten zuiden van Madrid woensdag, bevestigt hij in een persconferentie. Hij krijgt veel kritiek, omdat het het tweede grote dodelijke treinongeluk in een jaar tijd is. Honderden demonstranten eisten zijn aftreden.
2 uur geleden