Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woonbond blij met massale opkomst woonprotest

Woonbond blij met massale opkomst woonprotest

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond kijkt tevreden terug naar de opkomst van de betoging in Amsterdam voor meer woningen zondag. Volgens de gemeente protesteerden ruim 15.000 mensen voor het recht op betaalbaar wonen. De Woonbond ondersteunt dit woonprotest en was ook vertegenwoordigd.

Vanaf het Westerpark ging de protestmars via de Marnixstraat en de Rozengracht naar de Dam. De betogers wilden met hun actie aandacht vragen voor de wooncrisis. Door onder meer de stijgende huizenprijzen en groeiende wachtlijsten voor sociale huurwoningen is het steeds moeilijker om een woning te krijgen. De tegenstanders van het huidige woonbeleid scandeerden 'Wonen is een recht. Solidariteit'. Ze hadden protestborden bij zich met teksten als 'Op Rutte kan je niet bouwen'.

"We moeten lawaai blijven maken, tot ze in Den Haag in actie komen", riep Woonbonddirecteur Zeno Winkels vanaf het podium in het Westerpark. De Woonbond wil dat de Tweede Kamer snel in actie komt om de verhuurderheffing af te schaffen en de prijzen in de vrije sector aan banden te leggen. Voor deze plannen is nu al een Kamermeerderheid.

Petitie

Fractieleiders Jesse Klaver van GroenLinks en Lilianne Ploumen van de PvdA woonden de demonstratie samen bij. Na afloop van het protest opende GroenLinks de petitie 'Maak wonen betaalbaar voor iedereen'. "Er zijn nu al 300.000 woningen te weinig en dat kan de komende tien jaar oplopen tot een miljoen. Een astronomisch aantal. En de huizen die er zijn, zijn vaak onbetaalbaar", aldus GroenLinks in een toelichting op de handtekeningenactie. "Deze wooncrisis is een gevolg van politieke keuzes. Het is tijd voor actie."

De volgende landelijke demonstratie, de 'woonopstand', is op 17 oktober in Rotterdam. Op 13 november volgt Den Haag met 'woonverzet'.

De demonstratie was zondag aan het begin van de avond afgelopen. Maar een harde kern van de betogers bleef achter en verplaatste zich naar de Nieuwezijds Voorburgwal, achter het Paleis op de Dam. De politie arresteerde tientallen mensen die een pand in de Gravenstraat in de buurt van de Dam zouden willen kraken. Tegen 21.00 uur vertrok de politie van de Dam.

Meer uit Binnenland

Ajax en BENU-apotheken genomineerd voor kwakzalverijprijs

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) heeft voetbalclub Ajax, BENU-apotheken en Verpleegkundigen en Verzorgenden Nederland genomineerd voor de Meester Kackadorisprijs 2026. Dat is een jaarlijkse ludieke prijs voor organisaties die kwakzalverij zouden bevorderen.

1 uur geleden
Nederlandse defensiechef voelt ongemak bij ontslagen in Pentagon

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim kijkt met verbazing en afkeuring naar de vele ontslagen in de top van de Amerikaanse krijgsmacht. Dat heeft hij zijn Amerikaanse collega's ook overgebracht. "Ik vind het ongemakkelijk wat daar gebeurt."

3 uur geleden
Drie meldingen bij PersVeilig na demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Bij de organisatie PersVeilig hebben drie journalisten zich gemeld die stellen te zijn belaagd tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag.

3 uur geleden
Houd vertrekkende Amerikanen wel in reserve, oppert Eichelsheim

KOPENHAGEN (ANP) - De troepen die de Verenigde Staten mogelijk uit Europa weg willen halen, zouden wel gereserveerd kunnen blijven voor de bescherming van dat continent, oppert Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim. Zo kunnen de NAVO-landen volgens hem voorkomen dat er gaten vallen in hun verdediging tegen Rusland.

3 uur geleden
Drie XR-demonstranten verhoord na nacht op politiebureau

ZEVENAAR (ANP) - De drie demonstranten van Extinction Rebellion die zaterdagmiddag met de auto het verkeer op de A12 bij Zevenaar blokkeerden, hebben een nacht op het politiebureau doorgebracht. Ze worden zondagmiddag verhoord, zegt een woordvoerder van de politie.

3 uur geleden
Paul Haenen stopt na 50 jaar met rol van Bert uit Sesamstraat

HILVERSUM (ANP) - Paul Haenen stopt na ruim vijftig jaar met de nasynchronisatie van de stem van Sesamstraatpop Bert. Dat maakte de acteur zondagochtend bekend in zijn tv-programma Margreet Dolman Begrijpt 'T op RTL 4.

6 uur geleden
Alle 24 verdachten rellen Malieveld Den Haag vrijgelaten

DEN HAAG (ANP) - De 24 verdachten van de rellen op het Malieveld zaterdagmiddag zijn vrijgelaten, meldt de politie. Het grootste deel van de verdachten heeft de politie zaterdag al laten gaan, laat een woordvoerder weten.

7 uur geleden