Woonbond begrijpt niets van pleidooi Knot om huurwet te schrappen
AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond begrijpt niets van het pleidooi van president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) om de onlangs ingevoerde huurwet nu alweer terug te draaien. Volgens de bond, die opkomt voor de belangen van huurders en woningzoekenden, blijft regulering van de huurprijzen hard nodig.
De Woonbond was fel voorstander van de wet 'Betaalbare Huur' van voormalig woonminister Hugo de Jonge. De invoering van de wet, die vooral moet voorkomen dat verhuurders te hoge prijzen in rekening brengen, "is en blijft een succes", aldus een woordvoerder.
Dat het fors gestegen tekort aan huurwoningen te wijten is aan de nieuwe huurwet, zoals Knot suggereert, is volgens de Woonbond onzin. "Diverse andere factoren, zoals de gestegen rentelasten en nieuwe fiscale regelgeving, spelen een veel grotere rol. De wet is slechts een paar maanden van kracht en wordt stapsgewijs ingevoerd", aldus de woordvoerder.
Als kortetermijnwinst-verhuurders door de strengere regelgeving stoppen, is dat geen ramp, stelt hij. "Het is goed voor starters dat deze woningen die eerder door beleggers zijn opgekocht voor dure verhuur, nu terugvloeien naar de koopsector."
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
5 uur geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.
10 uur geledenANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
23 uur geleden