Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woningcorporatie vergroent 194 huurwoningen in Goese Polder

Woningcorporatie vergroent 194 huurwoningen in Goese Polder

GOES - In de wijk Goese Polder in Goes vernieuwt woningcorporatie Beveland Wonen 194 huurwoningen. 

‘We maken de woningen energiezuiniger, comfortabeler en betaalbaarder’, aldus de corporatie. ‘Daarnaast krijgen de woningen, en daarmee het straatbeeld, een moderne uitstraling. De werkzaamheden zijn eind vorig jaar begonnen. De eerste fase is afgerond en in de eerste straten is de transformatie al zichtbaar.

De werkzaamheden vinden in fases plaats en de bewoners hoeven niet tijdelijk te verhuizen. De buitenkant van de woning krijgt een nieuwe gevel, nieuw dak en zonnepanelen. ‘De architect heeft de wijk opgesplitst in drie delen en elk deel krijgt een eigen gevelkleur en ontwerp.’

De woningen worden geïsoleerd, voorzien van een warmte-terugwin-ventilatiesysteem en 12 zonnepanelen. Daarnaast krijgen ze nieuwe kunststof kozijnen, een extra dakraam en buitenverlichting. Ook kunnen de bewoners kiezen voor een badkamer met toilet. ‘Alle werkzaamheden, met uitzondering van de keuze-opties, worden in ruim drie weken uitgevoerd. Na de verbouwing hoeft alleen nog de cv-installatie op aardgas vervangen te worden om aan het Klimaatakkoord te voldoen.’

Vieren

Het vernieuwingsplan is tot stand gekomen in samenwerking met een klankbordgroep van 20 wijkbewoners, aldus de corporatie. ‘Zij waren vanaf de start van de planvorming betrokken en gingen met ons in gesprek over energiebesparende en comfortverhogende aanpassingen, zoals buitenverlichting, een buitenkraan en het aanpakken van vochtvorming in de schuur.’

In april vieren de betrokkenen dat de helft van alle woningen is aangepakt. Naar verwachting wordt in december de laatste woning opgeleverd. 

Meer uit Beveland

Noodmaatregel in verdroogd natuurgebied De Poel

SINOUTSKERKE - Natuurmonumenten pompt water in natuurgebied De Poel bij Sinoutskerke. Deze noodmaatregel is hard nodig nu de aanhoudende droogte gevolgen heeft voor de bodem, de planten én de weidevogels in het ganzengebied. Ecoloog Wouter Stempher van Natuurmonumenten luidt daarom de noodklok.

1 uur geleden
Ziekenhuis Adrz beoordeelt röntgenfoto’s botbreuken met kunstmatige intelligentie

GOES - De afdeling radiologie van ziekenhuis Adrz in Goes maakt sinds eind april gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) om röntgenfoto's te beoordelen op botbreuken. 'Het gaat om een proef in de weekeinden', laat het ziekenhuis in een persbericht weten.

5 uur geleden
Heel veel waterplezier in haven Kortgene

KORTGENE - Op 10 mei houden Delta Marine en partners een gratis toegankelijke Sail-INN rond de haven te Kortgene. Het thema is "Veiligheid op en aan het water". Dit thema is gekozen omdat het steeds drukker wordt op en aan het water en omdat niet iedere waterrecreant zich bewust is van de veiligheid.

6 uur geleden
Mevrouw Steijn-Vermue krijgt burgemeester op bezoek voor honderdste verjaardag

's-GRAVENPOLDER -  Mevrouw Steijn-Vermue uit 's-Gravenpolder is honderd jaar geworden. 

1 dag geleden
Fonds voor Borselse initiatieven leefbaarheid

HEINKENSZAND - Lokaal Impact Fonds Borsele houdt op dinsdag 20 mei een bijeenkomst voor alle verenigingen en stichtingen in De Stenge in Heinkenszand. Het fonds is bedoeld om lokale initiatieven in de gemeente Borsele financieel te steunen. Het gaat om initiatieven die bijdragen aan de leefbaarheid, duurzaamheid en sociale samenhang in de dorpen van Borsele.  

1 dag geleden
Botsing tussen auto en e-step in Goes

GOES - Op de kruising van de Wijngaardstraat en de Kolveniershof in Goes zijn gisteravond rond 22.30 uur een auto en een elektrische step met elkaar in botsing gekomen.

1 dag geleden
Trouwkosten Goes behoren tot duurste van Zeeland

GOES -  De gemeente Goes behoort tot de duurste gemeenten in Zeeland om te trouwen op vrijdagmiddag. Een bruidspaar betaalt 503 euro voor een vrijdagmiddagceremonie. Daarmee staat Goes op de vijfde plek qua kosten. Middelburg is met 730 euro de duurste gemeente. 

1 dag geleden