Wonen op Strijenham deel 3: ‘Mobiel bellen valt hier niet mee, maar dat nemen we graag voor lief.’
Rob van der Laan (70) en zijn partner wonen vijftien jaar in het buurtschap Strijenham. Rob weet dat het niet altijd meevalt om ‘er in Zeeland tussen te komen’, maar in dit buurtschap ging het vanzelf.
Rob werd getrokken door het water. Als jongeman kwam hij van Capelle aan den Ijssel naar Tholen. Hij kwam vaak op Strijenham. “Ik ben een natuurmens. Ik had er een bootje in het haventje liggen en kwam er graag om te zwemmen. Dat is nog steeds mijn grote passie en was ook wel een belangrijke reden om hierheen te verhuizen. Vanaf mijn huis loop je zo de Schelde in. Ik heb er vorige week al in gezwommen. Heerlijk. Zo’n beetje vanaf april zwem ik iedere dag in natuurwater. Fantastisch dat dat zo vanaf je tuin kan. Waterschoenen aan vanwege de oesters die tussen de stenen zitten en zwemmen maar.”
Hoewel Rob naar grote tevredenheid in Strijenham woont, is hij ook realistisch wat betreft de voorzieningen. “Als je een boodschap vergeten bent, is het wel eens lastig dat je hier niets kunt kopen. Een brief posten gaat niet, want ook de postbus is sinds kort weg. En de internetverbinding is ontzettend traag, bellen met een mobiele telefoon valt ook niet mee. Het bereik is minimaal. Toch weegt dat niet op tegen het woongenot. In de zomer zie je hier wat meer fietsers, maar vooral in het voorjaar en najaar, voor mij en mijn partner de mooiste jaargetijden, zie je hier niemand anders dan de inwoners. Die stilte en de rust... onbetaalbaar.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Inwoners met een laag inkomen kunnen dit jaar weer profiteren van de collectieve zorgverzekering, aangeboden door de gemeente Tholen in samenwerking met VGZ. De verzekering bestaat uit een basispakket en een aanvullende verzekering, waarbij de gemeente een deel van de premie voor haar rekening neemt.
3 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Op zaterdag 6 december organiseert wandelsportvereniging Oosterscheldestappers voor de 14e keer de Snerttocht. Er zijn vier afstanden waaruit gekozen kan worden, namelijk 6, 10, 15 en 25 kilometer.
20 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 22 november allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 9.
1 dag geledenTHOLEN - De gemeente Tholen gaat de komende jaren zoveel mogelijk speelplekken aanpassen zodat kinderen met en zonder beperking samen kunnen spelen. Er zijn al veel stappen gezet, maar er valt ook nog volop te leren. Wethouder Corniel van Leeuwen licht toe wat er de komende tijd te wachten staat.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Afgelopen vrijdag en zaterdag heeft vogelvereniging Vogelvreugd haar bijzondere tentoonstelling gehouden in de Wellevaete te Sint-Annaland. Ruim veertig vogelliefhebbers uit Zeeland, West-Brabant en Zuid-Holland hadden gezamenlijk zeshonderd vogels ingeschreven.
2 dagen geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Daniëlle de Bie en Stefanie Verdaasdonk van BlijGebit.
3 dagen geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
3 dagen geleden