
Wonen op Strijenham deel 3: ‘Mobiel bellen valt hier niet mee, maar dat nemen we graag voor lief.’
Rob van der Laan (70) en zijn partner wonen vijftien jaar in het buurtschap Strijenham. Rob weet dat het niet altijd meevalt om ‘er in Zeeland tussen te komen’, maar in dit buurtschap ging het vanzelf.
Rob werd getrokken door het water. Als jongeman kwam hij van Capelle aan den Ijssel naar Tholen. Hij kwam vaak op Strijenham. “Ik ben een natuurmens. Ik had er een bootje in het haventje liggen en kwam er graag om te zwemmen. Dat is nog steeds mijn grote passie en was ook wel een belangrijke reden om hierheen te verhuizen. Vanaf mijn huis loop je zo de Schelde in. Ik heb er vorige week al in gezwommen. Heerlijk. Zo’n beetje vanaf april zwem ik iedere dag in natuurwater. Fantastisch dat dat zo vanaf je tuin kan. Waterschoenen aan vanwege de oesters die tussen de stenen zitten en zwemmen maar.”
Hoewel Rob naar grote tevredenheid in Strijenham woont, is hij ook realistisch wat betreft de voorzieningen. “Als je een boodschap vergeten bent, is het wel eens lastig dat je hier niets kunt kopen. Een brief posten gaat niet, want ook de postbus is sinds kort weg. En de internetverbinding is ontzettend traag, bellen met een mobiele telefoon valt ook niet mee. Het bereik is minimaal. Toch weegt dat niet op tegen het woongenot. In de zomer zie je hier wat meer fietsers, maar vooral in het voorjaar en najaar, voor mij en mijn partner de mooiste jaargetijden, zie je hier niemand anders dan de inwoners. Die stilte en de rust... onbetaalbaar.”
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - De inschrijving voor de Color Run van Stichting Stavoord6 is sinds afgelopen weekend geopend. Op zaterdag 6 september vindt de vierde editie van de activiteit plaats in en rond Sint-Annaland, als onderdeel van de feestelijkheden rond het 550-jarig bestaan van het dorp.
8 uur geledenTHOLEN - In Zeeland zijn dit jaar al veertien mensen om het leven gekomen bij verkeersongevallen. Als deze stijging doorzet, kan 2025 het dodelijkste verkeersjaar worden sinds 2022. In de gemeente Tholen zijn dit jaar al twee dodelijke ongelukken gebeurd.
12 uur geledenSTAVENISSE - De Havendag strijkt komende zaterdag weer neer in Stavenisse voor de derde editie. Bezoekers kunnen hun hart ophalen op de zomermarkt in de Voorstraat. Daarnaast zijn er op het havenplateau oude ambachten te bewonderen en is er muziek tot in de late uurtjes.
1 dag geledenSCHERPENISSE- Vrachtwagenchauffeur Floriaan van Twist uit Scherpenisse maakt kans om een bijzondere titel in de wacht te slepen. Zijn trekker DAF XG+ 530 is genomineerd voor de verkiezing van de Mooiste Truck van Nederland, die eind juli plaatsvindt op het Profile Truckstar Festival in Assen.
1 dag geledenTHOLEN - De brandweerboot Eendracht is dinsdagavond uitgevaren na een melding van een mogelijk ongeluk op het water bij Tholen. Uiteindelijk bleek er geen sprake van een ongeval aan boord, maar van een technisch probleem.
1 dag geledenTHOLEN - Tijdens de feestelijke afterborrel op donderdag 10 juli bedankte de organisatie van Vrijmibotho hun vrijwilligers. Ook maakten ze bekend welke goede doelen een cheque ontvingen. Verder werd duidelijk dat er volgend jaar geen Vrijmibotho is. De bedoeling is dat de vrijdagmiddagborrel in 2027 weer op de kalender staat.
2 dagen geledenBRUINISSE/SINT PHILIPSLAND - Een Nederlands vrachtschip dat in de nacht van dinsdag op woensdag vastliep op de Oosterschelde, is inmiddels weer losgetrokken. Sleepboot Zephyrus slaagde vanochtend in een tweede poging om het schip vlot te trekken.
2 dagen geleden