Wonen op Strijenham deel 3: ‘Mobiel bellen valt hier niet mee, maar dat nemen we graag voor lief.’
Rob van der Laan (70) en zijn partner wonen vijftien jaar in het buurtschap Strijenham. Rob weet dat het niet altijd meevalt om ‘er in Zeeland tussen te komen’, maar in dit buurtschap ging het vanzelf.
Rob werd getrokken door het water. Als jongeman kwam hij van Capelle aan den Ijssel naar Tholen. Hij kwam vaak op Strijenham. “Ik ben een natuurmens. Ik had er een bootje in het haventje liggen en kwam er graag om te zwemmen. Dat is nog steeds mijn grote passie en was ook wel een belangrijke reden om hierheen te verhuizen. Vanaf mijn huis loop je zo de Schelde in. Ik heb er vorige week al in gezwommen. Heerlijk. Zo’n beetje vanaf april zwem ik iedere dag in natuurwater. Fantastisch dat dat zo vanaf je tuin kan. Waterschoenen aan vanwege de oesters die tussen de stenen zitten en zwemmen maar.”
Hoewel Rob naar grote tevredenheid in Strijenham woont, is hij ook realistisch wat betreft de voorzieningen. “Als je een boodschap vergeten bent, is het wel eens lastig dat je hier niets kunt kopen. Een brief posten gaat niet, want ook de postbus is sinds kort weg. En de internetverbinding is ontzettend traag, bellen met een mobiele telefoon valt ook niet mee. Het bereik is minimaal. Toch weegt dat niet op tegen het woongenot. In de zomer zie je hier wat meer fietsers, maar vooral in het voorjaar en najaar, voor mij en mijn partner de mooiste jaargetijden, zie je hier niemand anders dan de inwoners. Die stilte en de rust... onbetaalbaar.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Nog nooit stemden zoveel inwoners op de SGP als bij deze gemeenteraadsverkiezingen. Door dit resultaat maakt de christelijke partij opnieuw de dienst uit in Tholen en groeit het aantal zetels zelfs van zeven naar acht. Volgens lijsttrekker Peter Hoek laat dit zien dat hun stabiele koers wordt beloond. "Het is mooi om te zien dat het werk dat we doen wordt gewaardeerd."
29 minuten geledenTHOLEN - Nieuwkomer Forum voor Democratie (FvD) is in de voorlopige uitslag de grote winnaar op Tholen. Met drie zetels schuift de partij door naar de tweede plek in de raad. Lijsttrekker Liesje van der Zande reageert verheugd: "Ik ben onze kiezers ontzettend dankbaar."
1 uur geledenTHOLEN - De voorlopige uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen is bekend. De SGP blijft opnieuw veruit de grootste partij op Tholen. De VVD en ABT leveren beide een zetel in, terwijl nieuwkomer Forum voor Democratie drie zetels pakt.
11 uur geledenTHOLEN - Woensdag mochten alle kiesgerechtigde Tholenaren stemmen voor de gemeenteraad. Sinds 21.00 zijn de stembussen gesloten. Het is nu wachten op de uitslag. Lees er alles over in onze liveblog.
17 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Door een lekkage hebben inwoners van Sint Philipsland mogelijk last van een lage waterdruk. Brabant Water werkt momenteel aan een oplossing. De storing wordt naar verwachting in de loop van de middag opgelost.
21 uur geledenTHOLEN - De Oesterdam staat weer op de route van de ZLM Tour. Twee jaar geleden kwamen de wielrenners hier voor het laatst voorbij, maar in september keert Tholen terug op de routekaart tijdens de derde etappe, die start in Roosendaal en eindigt in Bergen op Zoom. De renners steken de Oesterdam daarbij maar liefst twee keer over.
22 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Weet je nog niet op welke partij je gaat stemmen? Alle deelnemende partijen hebben zich in de verkiezingskrant van de Thoolse Bode voorgesteld. Hieronder zetten we de negen fracties en hun boodschap aan de kiezers nog eens op een rij. Zo kun je alle partijen gemakkelijk vergelijken.
1 dag geleden