Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wonen in een Smerdieks monument, Alda en Dick weten er alles van!

Wonen in een Smerdieks monument, Alda en Dick weten er alles van!

Alda en Dick Kreiter zijn de trotse bewoners van een monumentaal pand. Het stel woont nu al 14 jaar in de Hazenstraat in Sint-Maartensdijk. De woning werd gebouwd in 1660 en heeft in het verleden dienst gedaan als burgemeesterswoning en als dokterswoning met daarbij een praktijk. 

Dokter Tazelaar heeft jaren in de woning gewoond. Wat de woning ook erg bijzonder maakt is de uitstraling van de woning en de ligging tegenover de kerk. Maar er zijn meer bijzondere dingen aan het huis. Zo is er bijvoorbeeld een diepe kelder met een oude waterput en heeft het huis een woonoppervlakte van circa 500 vierkante meter. De tuin is ook zeer bijzonder te noemen. Er staan zelfs een aantal monumentale bomen in waaronder een oude beuk en een oude moerbeiboom waarvan men zegt dat deze uit de periode van Jacoba van Beieren stamt. Alda en Dick hadden eerder nog niet in een monument gewoond: "Wij hebben ook nooit getwijfeld over de aankoop van een monumentaal pand. Als je een groot monument met daarbij behorende grote tuin koopt dan moet je wel rekening houden met een aanzienlijke onderhoudsinspanning en bijbehorende kosten. Dat betekent dat wij veel zelf doen en het is leuk om zo een huis mooi en in goede staat te houden". Aanpassen van een monumentaal huis mag niet zomaar. “Je mag niet zomaar het kleurschema van het huis veranderen. Ook moet je ervoor zorgen dat het authentieke karakter van de woning behouden blijft”, vertellen Alda en Dick. 

Meer uit Tholen

Ahmad Resh wint publieksprijs met zijn graphic novel Bartje en maakt tv-debuut

SCHERPENISSE - Schrijver en scenarist Ahmad Resh uit Scherpenisse heeft onlangs de Storyworld Publieksprijs gewonnen. Zijn graphic novel Bartje kreeg van het publiek de meeste stemmen. Binnenkort maakt Resh ook zijn televisiedebuut.

2 uur geleden
Treinreizen met korting als alternatief tijdens volledige afsluiting Vlaketunnel

ZEELAND - Automobilisten die normaal door de Vlaketunnel rijden, kunnen tijdens de afsluiting in april met flinke korting de trein nemen. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de tunnel, waardoor deze van donderdag 9 april 21.00 uur tot maandag 20 april 05.00 uur in beide richtingen dichtgaat voor al het verkeer.

5 uur geleden
Koninklijke onderscheidingen voor Anco Fase, Petrina Geluk en Aad Prins

THOLEN - Anco Fase, Petrina Geluk-den Engelsman en Aad Prins hebben woensdagavond tijdens hun afscheid als raadsleden een Koninklijke onderscheiding ontvangen. Ze zijn alle drie benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.

9 uur geleden
KNVB trekt boete voor Tholense Boys tóch in na gestaakte derby met WHS

THOLEN - De KNVB heeft de opgelegde boete van 227 euro aan Tholense Boys ingetrokken, zo laat de club weten in een verklaring. De boete volgde op ongeregeldheden tijdens de derby tegen WHS, die begin maart gestaakt werd nadat een speler van WHS een supporter van Tholense Boys sloeg. Volgens WHS zou de supporter hem racistisch hebben bejegend. 

1 dag geleden
Voorverkoop abonnementen van start bij De Spetter, volgende week volgt Haestinge

THOLEN/SINT-MAARTENSDIJK - Zwembad De Spetter in Tholen is vandaag begonnen met de voorverkoop van abonnementen voor het nieuwe zwemseizoen. Volgende week gaat ook de voorverkoop van start bij Zwembad Haestinge in Sint-Maartensdijk. Beide gemeentelijke zwembaden openen op 5 mei hun deuren.

1 dag geleden
Buurt had geen vermoeden van drugslab Klaverveld: ‘Nooit iets opvallends gezien’ [UPDATE]

OUD-VOSSEMEER - Een politiehelikopter die cirkelde boven het industrieterrein, tientallen agenten en brandweerlieden die metingen kwamen verrichten. Het Klaverveld leek woensdagmiddag eerder op een scène uit de serie Breaking Bad dan op de normaal zo rustige straat. Bij een inval in een loods heeft de politie een in werking zijnde productielocatie voor synthetische drugs aangetroffen. Tijdens de inval zijn vier verdachten aangehouden. Het team Landelijke Faciliteit Ontmantelen (LFO) heeft uitgebreid onderzoek gedaan in de loods.

1 dag geleden
Politie valt pand binnen in Oud-Vossemeer en treft drugslab, vier verdachten aangehouden

OUD-VOSSEMEER - Bij een pand op het industrieterrein Klaverveld in Oud-Vossemeer is woensdagmiddag een drugslab aangetroffen. De politie viel het pand binnen en heeft vier verdachten aangehouden.

2 dagen geleden