Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wonen in een Smerdieks monument, Alda en Dick weten er alles van!

Wonen in een Smerdieks monument, Alda en Dick weten er alles van!

Alda en Dick Kreiter zijn de trotse bewoners van een monumentaal pand. Het stel woont nu al 14 jaar in de Hazenstraat in Sint-Maartensdijk. De woning werd gebouwd in 1660 en heeft in het verleden dienst gedaan als burgemeesterswoning en als dokterswoning met daarbij een praktijk. 

Dokter Tazelaar heeft jaren in de woning gewoond. Wat de woning ook erg bijzonder maakt is de uitstraling van de woning en de ligging tegenover de kerk. Maar er zijn meer bijzondere dingen aan het huis. Zo is er bijvoorbeeld een diepe kelder met een oude waterput en heeft het huis een woonoppervlakte van circa 500 vierkante meter. De tuin is ook zeer bijzonder te noemen. Er staan zelfs een aantal monumentale bomen in waaronder een oude beuk en een oude moerbeiboom waarvan men zegt dat deze uit de periode van Jacoba van Beieren stamt. Alda en Dick hadden eerder nog niet in een monument gewoond: "Wij hebben ook nooit getwijfeld over de aankoop van een monumentaal pand. Als je een groot monument met daarbij behorende grote tuin koopt dan moet je wel rekening houden met een aanzienlijke onderhoudsinspanning en bijbehorende kosten. Dat betekent dat wij veel zelf doen en het is leuk om zo een huis mooi en in goede staat te houden". Aanpassen van een monumentaal huis mag niet zomaar. “Je mag niet zomaar het kleurschema van het huis veranderen. Ook moet je ervoor zorgen dat het authentieke karakter van de woning behouden blijft”, vertellen Alda en Dick. 

Meer uit Tholen

Speeltuin De Speelkrael gaat twee dagen dicht voor inclusieve aanpassingen

SCHERPENISSE - Speeltuin De Speelkrael in Scherpenisse is op donderdag 19 en vrijdag 20 februari gesloten vanwege werkzaamheden. De vlonder rond de boom wordt aangepast zodat deze rolstoeltoegankelijk wordt. Daarnaast komen er een duo-schommel, een marktkraam, een muziekbloem en een tipitent in de Krijgerskrael.

14 minuten geleden
Rechtbank stuurt gemeente Tholen terug naar tekentafel voor hotel Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - De rechtbank geeft de gemeente Tholen zes weken de tijd om alsnog te onderbouwen waarom de bouw van een hotel op het havenplateau verantwoord is. Dat blijkt uit een tussenuitspraak in een zaak waar de lokale watersportvereniging en het college van burgemeester en wethouders tegenover elkaar staan.

23 uur geleden
Thoolse haven nog zonder walstroom: ‘Met overlast en vervuiling tot gevolg’

THOLEN - Nancy Raas-Tophoven en Jan Heshof (PvdA-GroenLinks) noemen het ontbreken van walstroom in de haven van Tholen 'niet toekomstgericht en niet duurzaam'. In schriftelijke vragen aan het college dringen ze aan om dit toch te realiseren.

1 dag geleden
Cultuurplein Tholen stopt: ‘Nieuwe wind bij gemeente laat minder ruimte voor ons’

THOLEN - Het Cultuurplein Tholen (CPT) heeft haar werkzaamheden per 1 januari 2026 stopgezet. Volgens het bestuur biedt de nieuwe koers van de gemeente minder ruimte voor de rol die de vereniging in de afgelopen elf jaar heeft vervuld.

1 dag geleden
Klaassen vertelt: ‘Wij bieden volledige mondzorg onder één dak’ [COLUMN]

[Advertorial] - Op onze locatie aan de Voltastraat bieden wij inmiddels een breed scala aan mondzorg onder één dak. U kunt bij ons terecht voor reguliere controles bij de tandarts, kleine gebitsreparaties zoals het aanbrengen van vullingen, en esthetische correcties met schildjes. Ook voor kronen en bruggen bent u bij ons in goede handen. Kortom: tandheelkundige zorg van A tot Z.

1 dag geleden
Carnaval Grôôt Pesôôt 2026: Dit is de route en hoe laat de optocht begint

OUD-VOSSEMEER - Nog een paar dagen en dan gaat carnaval in Grôôt Pesôôt weer beginnen. Ook dit jaar trekt er weer een feestelijke optocht door het dorp. De lampionoptocht vindt donderdagavond plaats.

2 dagen geleden
Kou slaat toe met Woaidaehen, mogelijk ook natte sneeuw: ‘Af en toe schijnt de zon’

OUD-VOSSEMEER - Kunnen we tijdens Woaidaehen met blote benen over straat of moeten we een jas over onze outfits aan? Volgens meteoroloog Vera Buis van Weeronline is extra dikke kleding niet overbodig. Het wordt met 3 tot 4 graden frisjes en er kunnen winterse buien over het land trekken.

2 dagen geleden