Wolters Kluwer onderaan in AEX na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer was woensdag de grootste daler in de AEX-index op het Damrak. De informatieleverancier zag de omzet en winst vorig jaar stijgen. Topvrouw Nancy McKinstry sprak van een sterke groei op eigen kracht, ondanks de macro-economische en geopolitieke tegenwind. Volgens McKinstry zal 2024 opnieuw een jaar worden met een goede groei en een verbetering van de winstmarge. Ook gaat Wolters Kluwer dit jaar voor 1 miljard euro aan eigen aandelen inkopen. Het aandeel zakte desondanks 1,5 procent.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 846,54 punten. De MidKap daalde ook 0,2 procent, tot 884,18 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs bleven vrijwel onveranderd. Londen verloor 0,4 procent.
Beleggers kijken verder uit naar de notulen van de vorige rentevergadering van de Federal Reserve, die later op de dag naar buiten komen. De Amerikaanse centrale bank hield de rente in januari onveranderd. De aantekeningen van de vergadering bevatten mogelijk meer aanwijzingen over de toekomstige rentestappen. Bij het vorige besluit verklaarde Fed-voorzitter Jerome Powell dat er meer bewijs nodig is dat de inflatie afkoelt voordat de rente omlaag kan.
Nvidia
Chipbedrijf ASMI daalde 1,3 procent na een adviesverlaging door de Belgische bank KBC. Branchegenoot ASML verloor 0,3 procent en Besi won 0,7 procent. In de chipsector wordt met spanning uitgekeken naar de resultaten van Nvidia, die na de slotbel in New York bekend worden gemaakt. Dat Amerikaanse bedrijf is momenteel de belangrijkste speler op het gebied van chips die worden gebruikt voor kunstmatige intelligentie (AI). Nvidia zakte dinsdag ruim 4 procent door de vrees dat het bedrijf mogelijk niet aan de hoge verwachtingen kan voldoen.
Levensmiddelenconcern Unilever klom 0,3 procent na een adviesverhoging door zakenbank Bryan Garnier. UMG daalde een fractie. Het muziekconcern heeft een belang van bijna 26 procent in Chord Music Partners gekocht voor zo'n 222 miljoen euro. Chord bezit de muziekrechten van onder meer The Weeknd, David Guetta en John Legend.
Douwe Egberts
In de MidKap zakte JDE Peet's bijna 4 procent. Het moederbedrijf van Douwe Egberts zag de omzet in 2023 licht stijgen, mede dankzij prijsverhogingen. De nettowinst nam wel flink af.
De euro was 1,0808 dollar waard, tegen 1,0818 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 76,90 dollar. Brentolie werd ook 0,2 procent goedkoper, op 82,22 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MENLO PARK (ANP) - Een onafhankelijke toezichtsraad van socialemediaconcern Meta heeft grote zorgen over de vervanging van factchecks in andere landen dan de Verenigde Staten. Topman Mark Zuckerberg kondigde vorig jaar aan dat hij feitenchecks door experts op de Amerikaanse markt wil vervangen door een systeem waarbij gebruikers van Facebook en Instagram zelf commentaar kunnen leveren op posts met valse informatie. Een uitbreiding naar andere delen van de wereld kan mensen in gevaar brengen, waarschuwt de Oversight Board.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Europees Parlement heeft donderdag gestemd voor invoering van een verbod op apps die kunstmatige intelligentie (AI) gebruiken om naaktbeelden te maken. Alleen AI-systemen die gebruikers beletten om seksueel expliciete beelden te maken, zouden nog toegestaan mogen worden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is een onderzoek naar Snapchat begonnen. Daaruit moet blijken of de sociale media-app voldoet aan de Europese wet inzake digitale diensten (DSA). Die vereist dat platforms maatregelen nemen om minderjarigen op hun diensten te beschermen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft de pornowebsites Pornhub, Stripchat, XNXX en XVideos aangeklaagd omdat ze kinderen toegang geven tot porno. Daarmee worden EU-regels overtreden, zegt Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie. De overtredingen kunnen leiden tot forse boetes.
2 uur geledenWEESP (ANP) - Geldmaat neemt maatregelen om nieuwe plofkraken te voorkomen. Een deel van de afstortautomaten wordt gesloten, voor andere worden de openingstijden beperkt. Deze week zijn er al zes automaten van Geldmaat het mikpunt geweest van criminelen, meldt de organisatie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido kampt met een storing, meldt de telecomprovider. Kort na het middaguur waren er meer dan 30.000 meldingen binnengekomen op de website allestoringen.nl. Klanten melden onder meer problemen te hebben met telefoneren en mobiel internetten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het Europees Parlement heeft met een ruime meerderheid voor goedkeuring van een deel van de Europese handelsdeal met de Verenigde Staten gestemd. Parlementariƫrs voegden daar wel waarborgen aan toe die ervoor moeten zorgen dat de Amerikanen zich aan hun eerdere toezeggingen houden.
3 uur geleden