Wolters Kluwer hekkensluiter in AEX na resultaten
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Wolters Kluwer werd woensdag lager gezet op de Amsterdamse beurs. Beleggers waren niet onder de indruk van de jaarresultaten van de dataleverancier. De stemming op de Europese markten bleef terughoudend door de zorgen over de oplopende rentes op de obligatiemarkten en de vrees dat het economische herstel zal leiden tot een sterke inflatie. Beide factoren maken aandelen minder aantrekkelijk.
Opmerkingen van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell zorgden daarbij voor enige opluchting. Powell verklaarde geen extreem hoge of langdurige inflatie te vrezen als gevolg van de miljarden die de Federal Reserve in de economie pompt. Daarnaast verwacht de centrale bankier dat de Amerikaanse economie in de loop van dit jaar verbetert.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent in de min op 663,71 punten. De MidKap won 0,6 procent tot 989,74 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs klommen tot 0,5 procent. Londen daalde 0,6 procent.
Wolters Kluwer
Wolters Kluwer (min 3 procent) was hekkensluiter in de AEX. De informatieleverancier boekte afgelopen jaar iets meer winst op een vrijwel stabiele omzet en keert meer dividend uit. Het concern gaat daarnaast in 2021 opnieuw voor 350 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen. Betaalbedrijf Adyen (plus 0,9 procent) toonde wat herstel en behoorde tot de kopgroep. Het aandeel zakte een dag eerder 8 procent na berichten dat een investeerder in het bedrijf een groot pakket aandelen wil verkopen.
KPN verloor 1,8 procent. Het telecomconcern raakte dinsdag al 6 procent kwijt nadat grootaandeelhouder América Móvil liet weten obligatieleningen te willen uitgeven die kunnen worden omgezet in aandelen KPN. Het Mexicaanse telecombedrijf heeft deze zogenoemde KPN-obligaties inmiddels geplaatst bij institutionele beleggers.
AstraZeneca
Reckitt Benckiser klom 1,7 procent in Londen. Het Britse consumentengoederenconcern wist afgelopen jaar weer winst te boeken. Het bedrijf profiteerde vooral van de sterke vraag naar hygiëneproducten en ontsmettingsmiddelen als gevolg van de coronapandemie. AstraZeneca daalde 1,7 procent. Volgens persbureau Reuters heeft de Brits-Zweedse farmaceut Brussel gewaarschuwd dat de levering van de coronavaccins aan de EU ook in het tweede kwartaal zal tegenvallen. Het bedrijf zegt echter dat het wel het beloofde aantal vaccins kan leveren.
De euro was 1,2162 dollar waard, tegenover 1,2151 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent tot 61,52 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent meer op 65,41 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.
1 uur geledenZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
4 uur geleden