Wolters Kluwer boekt meer omzet dankzij investeringen in AI
ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Informatie- en technologiebedrijf Wolters Kluwer heeft de omzet vorig jaar met 5 procent zien stijgen, vooral dankzij investeringen in kunstmatige intelligentie (AI). Gecorrigeerd voor onder andere wisselkoerseffecten en overnames van bedrijven groeide het bedrijf met 6 procent, ondanks "macro-economische en geopolitieke tegenwind".
Dat heeft bestuursvoorzitter Nancy McKinstry bekendgemaakt. Op dit moment komt ongeveer de helft van alle digitale inkomsten van Wolters Kluwer uit producten die gebruikmaken van kunstmatige intelligentie. Begin vorig jaar nam het concern Della AI over, een leverancier van AI-technologie voor juristen. Een half jaar later volgde de overname van Invistics, dat software maakt waarmee ontvreemding van medicijnen in de medische sector kan worden opgespoord.
In totaal gaf Wolters Kluwer vorig jaar 68 miljoen euro uit aan overnames. Naast Della AI en Invistics werd Nurse Tim overgenomen, een Amerikaans bedrijf dat diensten levert voor medische opleidingen. En het afgelopen najaar werd Wolters Kluwer eigenaar van het Nederlandse MFAS, een Nederlandse aanbieder van software voor belastingadviseurs.
Nieuwe AI-toepassingen
Vorig jaar begon het concern met het testen van tientallen nieuwe AI-toepassingen, onder meer in de gezondheidszorg en de juridische sector. "Voor veel van dit werk werken we samen met Microsoft, Google en andere technologieleveranciers," aldus McKinstry.
De nettowinst daalde 2 procent tot 1 miljard euro. Die daling komt doordat Wolters Kluwer in het voorgaande jaar meer bedrijfsonderdelen met winst verkocht.
Voor dit jaar verwacht de topvrouw een verdere groei, vergelijkbaar met 2023. De winst zal vooral komen van de divisies die zich bezighouden met gezondheidszorg en juridische dienstverlening.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in maart in een trager tempo gegroeid, na een sterke start van het jaar. De groeivertraging weerspiegelt de toenemende impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de op een na grootste economie ter wereld. Chinese fabrikanten kampen met sterk gestegen grondstof- en energiekosten door de ontwrichting van de wereldwijde energievoorziening door de oorlog, die eind februari begon.
41 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De oprichter van het omgevallen Chinese vastgoedconcern Evergrande, Hui Ka Yan, heeft schuld bekend aan fraude en omkoping. Evergrande was ooit de grootste projectontwikkelaar, maar in 2021 kwam het bedrijf in de problemen toen het zijn schulden niet kon terugbetalen. Daarop volgde een crisis in de vastgoedsector van het Aziatische land.
42 minuten geledenFRANKFURT (ANP/AFP/DPA) - De staking bij het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breidt zich uit. Het cabinepersoneel gaat woensdag en donderdag het werk opnieuw neerleggen. Vrijdag werd ook al gestaakt door cabinewerkers bij Lufthansa. Ondertussen staken de piloten van Lufthansa voor de tweede dag op rij.
43 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York wisten de openingsverliezen maandag gedurende de dag om te buigen in winsten. De handel werd gesteund door president Donald Trump die zei dat Iran "heel graag" een deal wil sluiten. Daardoor verdween de vrees bij beleggers voor een langdurige oorlog in het Midden-Oosten naar de achtergrond.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - De olieprijzen weerspiegelen nog niet de ernst van de ongekende aanvoercrisis die is veroorzaakt door de oorlog in Iran. Maar dat zal binnenkort veranderen, waarschuwt topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) maandag.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De maker van luxespullen verkocht vooral minder in de belangrijke winkelstad Dubai en andere delen van het Midden-Oosten.
12 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Twee beurshandelaren uit Genève hebben gevangenisstraffen gekregen voor handel met voorkennis, oordeelde een rechtbank in Parijs. Ze speelden een belangrijke rol in een geheim netwerk, dat ongeveer 20 miljoen euro verdiende met vertrouwelijke informatie. Die voorkennis kwam van een voormalige bankier van de Franse bank Société Générale en ging over een geheime miljardenfusie.
13 uur geleden