Wolken en (onweers)buien op komst na droge en zonnige periode
NOORD-BRABANT - Het droge en zonnige weer van de afgelopen tijd komt ten einde. Vanaf zondag worden er wolken, regen- en zelfs onweersbuien verwacht. Weggebruikers dienen rekening te houden met gladheid.
Na een langdurige droge periode zijn er nu regen- en onweersbuien op komst. Vanaf zondagmiddag wordt het bewolkt en neemt de kans op enkele buien toe. In de nacht van zondag op maandag worden er ook onweersbuien verwacht. De buien zullen echter zeer lokaal zijn, dus niet overal zal het regenen. Gedurende de rest van de week is er ook kans op enkele regen- of onweersbuien, afgewisseld met drogere momenten.
Voor weggebruikers is het belangrijk om extra voorzichtig te zijn bij de eerste regenval. Door de droogte is er veel stof en vuil op de wegen aanwezig en wanneer dit vermengt met de regen, kan er een gladde en slijmerige laag op het wegdek ontstaan. Vooral de eerste lichte regenval kan gevaarlijk zijn. Zodra het harder begint te regenen, zal de gladheid snel verdwijnen.
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND - Wie de komende tijd bij de Slaakbrug komt, ziet iets opvallends. De onderkant van de brug lijkt ingepakt in folie. In de verte doet het denken aan een kunstwerk van Christo. Toch heeft de ingreep niets met kunst te maken. Volgens Rijkswaterstaat moet de folie voorkomen dat vogels tijdens werkzaamheden onder de brug gaan nestelen.
8 uur geledenTHOLEN - De fractie Forum voor Democratie in Tholen heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over de mogelijke plaatsing van een 24/7 bewakingscamera op de Oude Werf. Het gaat om een camera die volgens de fractie gericht wordt op een openbare parkeerplaats.
12 uur geledenTHOLEN - Op meerdere plekken in Zeeland is de afgelopen maanden onderzocht hoe jonge trekvissen, zoals glasaal (jonge paling) en driedoornige stekelbaars, vanuit zee naar het binnenwater trekken. Vrijwilligers hebben dit onderzoek uitgevoerd onder leiding van RAVON, samen met waterschap Scheldestromen, de Provincie Zeeland en Rijkswaterstaat.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND- Aan de Wilhelminastraat is zaterdagavond een waterleiding gesprongen. Een onbekend aantal woningen kwam zonder water te zitten. Twee onderdelen van de leiding moesten vervangen worden om het probleem te verhelpen. Het is niet duidelijk waardoor de waterleiding geknapt is.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Karin van den Houten die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Op 21 mei organiseert Stichting Roosevelt Oud-Vossemeer opnieuw het inmiddels bekende Roosevelt Debat. Dit jaar staat het debat in het teken van een actueel en maatschappelijk urgent thema: vrijheid van godsdienst.
2 dagen geledenNEDERLAND - Politiemedewerkers kregen in 2025 in totaal 12.896 keer te maken met agressie en geweld tijdens hun werkzaamheden. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers over geweld tegen politieambtenaren (GTPA). Het aantal incidenten ligt daarmee iets hoger dan in 2024, toen het om 12.543 gevallen ging.
2 dagen geleden